Zátah 2 (2014)

Poznáte to. Ste na nete, sociálnych sieťach a pýtate od ľudí nejaký dobrý tip na film, lebo sa nudíte. Zrazu vám niekto poradí film a vy len nechápavo pozeráte, prečo má film z Indonézie také dobré hodnotenia. Tak si to teda pustíte a pochopíte to cca do 107 sekúnd. Mám rád akčné filmy, vždy som ich mal rád, avšak toto bolo niečo iné. Nikdy som nevidel film, kde by bola akcia spracovaná takto majstrovsky. Či už pouličná bitka, vzbura vo vezení, alebo naháňačka v autách. Všetko tu už bolo, ale až teraz som mal pocit, že to nie je hrané, ale je to proste určitým spôsobom "NAOZAJ". V úzko špecifikovanej oblasti akčných filmov jednoznačne najlepšia vec za posledné desaťročie!

Lucy (2014)

Je len málo filmov, pri ktorých som mal chuť vstať z postele a vypnúť na počítači prehrávač. Žiaľ Bohu, v kine je to nemožné. Neviem, či si Besson pustil Limitless a povedal si : "Hmmm, toto by sa dalo pekne dojebať" , alebo mu mozog v náhodný deň naozaj pracoval len na 10%. Morgan Freeman najprv natočí sériu dokumentov ako napríklad Cestovanie červou dierou a potom vo filme bude presadzovať jeden z najväčších urban legend bullshitov o tom, že používame len 10% mozgu??!! Film tak blbý, že jediné na čo spomínam s radosťou bolo, keď si hlavná hrdinka rozkročila nohy a hladkala si stehná. Keď nad tým tak rozmýšľam, tak tá jedna hviezda je vlastne len za to, že sa na Scarlett dalo pozerať. Telekinéza?? Mozgové GPS??? A premena hlavnej postavy na USB kľúčik??? WTF

Matrix Reloaded (2003)

Niekto ma Star Wars, iný zase Pána prsteňov. Nuž a potom je tu možno niekto ako ja. Trilógia Matrixu pre mňa vždy bola a aj bude to čo si pozriem, keď mi bude v živote zle. Keď budem chorý. Keď budem zdravý. Keď pôjde v telke. Keď bude chuť. Proste vždy a všade.

Matrix (1999)

Rok 1999 a v ruke CD príloha časopisu LEVEL. 9 ročný chlapec si pustí trailer a pri tom ani nevie, čo to slovo znamená. Skončí trailer a chlapec si ho pustí znova... a znova... a znova. V obývačke sa po krátkej dobe zjaví videokazeta. Chlapec si ju pustí... a potom znova... a znova. Od tej doby sa chlapcov názor nemení a Sci Fi sa stane súčasťou jeho života. A tento film mu kraľuje.

Gauneři (1992)

Začiatky bývajú ťažké, že? Nuž Tarantino so povedal "F*ck that" a prišlo niečo, čo do dnešného dňa považujem za jeden z jeho najlepších počinov. Ano, ano Pulp Fiction je legenda, avšak čo sa týka napätia a vyvrcholenia zápletky, toto je u mňa jasný víťaz. Je mnoho filmov, ktoré pozeráte so zatajeným dychom, príde koniec a na druhý krát to už proste nemá to správne vzrušenie, lebo viete ako to končí. Pri gauneroch sa na konci chvejem aj po druhý, piaty ba aj desiaty krát.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Ako robiť seriál tak, aby 18 rokov nestrácal kvalitu? Netuším... Ale Trey a Matt to očividne vedia. Pamätám si na časy, keď na Nove chodili po po polnoci časti prvej série s českým dabingom a závidel som na základnej škole kamarátom, ktorý mali nejakým zázrakom možnosť sledovať večer telku a na druhý deň básniť o tom, ako ZABILI KENNYHO - Parchanti. Tento seriál však nie je len o tom. Ako človek sleduje viac a viac epizód a popritom starne, zisťuje že za tou vulgárnosťou a primitívnou grafikou sa nachádza niečo viac. Satira a humor, ktorý je proste jedinečný a vie ho týmto spôsobom prezentovať práve kvarteto hlavných postáv. Či už je to viera, politika, terorizmus, AIDS, práve South park ukazuje to, že všetko v živote sa dá zvládnuť humorom.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Dosť dlhú dobu som rozmýšľal, ako opísať seriál, ktorý už od jeho vzniku a pilotnej časti až po posledné meno v titulkách a poďakovanie za sledovanie od AMC považujem za to najlepšie, čo kedy opustilo hlavu scenáristu a prenieslo sa na obrazovky. Breaking bad je pre mňa viac než len seriál. Počas vysielania a aj po jeho skončení je to proste už súčasť môjho života, postavy ktoré mám pred očami hneď ako vidím mená ako Cranston, Paul, Gunn, Norris, Mitte, Brandt (Marie, ty otravná krava :) ) a hlavne Gilligan. Vince Gilligan už pri Akta X ukázal, ako sa robí dobrý seriál, avšak pri BB priviedol všetko do dokonalosti a krásnej súhry. Vývoj všetkých postáv ma nenechal chladným ani v jednej časti, Walterov príbeh ktorý ovplyvňoval všetkých v jeho okolí je to najlepšie, čo kedy seriálový svet videl a zažil. Nuž ako vidím, nedokážem napísať žiadne negatívum, až na jedno - 1 deň 23 hodín a 32 minút, ktoré vždy uplynú a ani neviem ako :)