Mrazík (1964)

Naši možno spravili chybu, keď nám ako deťom kúpili videokazetu Mrazíka... V češtine. A to ovplyvnilo celý môj pohľad na túto rozprávku, keďže som jej pasáže vedel naspamäť, ale po česky. A potom prišiel ten šok, keď som ho videl v rodnej slovenčine a dabing mi prišiel neskutočne blbý a trápny. Nuž, zvyk je železná košeľa a do dnešného dňa mi "slovenský" Mrázik trhá uši

Mučedníci (2008) odpad!

Prečo ten humbug okolo??? Kvôli náboženskej myšlienke? Kvôli stiahnutiu z kože? Kvôli akože násiliu? Nelogické, nenapínavé a nezáživné. Film, pri ktorom vlastne len čakáte na to, kedy to celé skončí, alebo idete radšej v telefóne skontrolovať facebook. "Dávam jedného hororového smajlíka z piatich" :)

Metal & metalisté (2005)

Mokrý sen každého fanúšika rockovej/metalovej hudby :)

Kokuhaku (2010)

Keby som vedel po japonsky, tak si tento film môžem pustiť z mp3 prehrávača cez sluchátka. Je to totiž taký podcast z pohyblivými obrázkami, kde sa kecá a kecá a kecá. Ale kecá sa sakra dobre!

Klip (2012)

"Uuuuu UUuuuuUU. Spravíme super kontroverzný film o tom, ako srbská mládež sexuje v mladom veku, pár krát ukážeme umelý penis a kozy mladej slečny." Nuž a čo má byť? Mladí sa budú stále ožierať a mať chuť na sex. Či majú 15 alebo 20. Len niekto sfilmoval to, čo sa tu deje už dávno a ja sa len teším z toho, že si takto môžem zamaskovať to, že som si v podstate pozrel zle natočené soft porno.

Lidská stonožka 2 (2011)

Prečo 4 hviezdy? Pretože som mal pri tomto filme presne ten pocit, ktorý chcem mať pri horore. Bál som sa, bolo mi zle, bolo to krvavé, bolo to zvrátené a úchylné. Ale zároveň ma to vlastne filmovo bavilo. A to se vyplatí :)

Konkurenti (1992)

Nenápadný film o ktorom by som sám nevedel nebyť malej firemnej prezentácie na typu "úspech a prachy". A po jednej motivačnej scéne s Baldwinom som sa doma dostal k celému filmu. Absolútna dokonalosť v podaní úžasných hercov a pritom sa jedná o taaaaak strašne primitívnu zápletku. Posledných 15 minút filmu bolo tak napínavých, že mi vadilo ako hlasno dýcham.

Disaster Movie (2008) odpad!

Radšej by som sa nechal znásilniť neonacistickým bezdomovcom s kvasinkovou infekciou, ktorý namiesto kondómu používa žiletkový drôt, ako ešte raz pozerať toto (nebudem to ani nazývať filmom). Absolútne dno bez žiadneho humoru. Najtrápnejšia vec, akú som kedy videl a to som si už v živote pozeral aj svoje staré statusy na facebooku!!! Bez rozmýšľania je práve toto najväčšia chujovina pod slnkom.

Metr X (2000) (amatérský film)

Vrchol amaterizmu. Hrozne natočené, otrasný zvuk a 90% scén "predabovaných" mikrofónom z headsetu za 50KČ. A vadí mi to??? Absolútne nie! Tento študentský film spravili ludia s ktorými by som rád vybehol na pivo a smial sa do rána bieleho. Prvý krát som tento počin videl asi v pätnástich a s kamošmi nám prišiel neskutočne vtipný. Aby som bol úprimný, znovu som ho videl asi po 9 rokoch a tie absurdné a primitívne vtipy mi prišli stále rovnako vtipné. Aj keď uznávam, že zapracovala aj nostalgia. "Víte který organizmus se takhle chová? Jediný na téhle planetě tak jako vy?" "PEJSCI" :) :) :)

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

... a tu sa krásne vidí, čo sa stane z filmom, ktorý chcete prispôsobiť masám a znížite rating. Odrazu na film do kina môžu ísť 13 ročné decká, takže treba zabudnúť na krv, sex, alkohol, humor, akciu, filmový zážitok, strielanie, zbrane a všetko to, prečo ste si išli pozrieť jedničku. Návrat Snipesa do filmového sveta, vtipný Banderas, ani Frasier túto "akčnú" slečinku rozhodne nezachránia. Ak bude štvorka PG-13, tak budem váhať, či vôbec márniť čas sledovaním.