• Krátkometrážní

Jeden musí z kola ven (2011)

Ach ti Britové a ty jejich hrátky s kamerou... Těžko rozhodnout, těšil jsem se v podstatě na to samé, co jsem dostal. A že jsem se těšil. Ale ten konec... celou dobu se to sice vleče, ale vleče se to tak napínavě a obrazově úchvatně, že se člověk baví. Ale že se bez minimální akce obejde i závěr, že je krtek odhalen tak nějak mimochodem, to jsem nečekal. To se mi nelíbí. Ale když ti herci byli tak skvělí a tak britští, Gary Oldman byl ve své minimalističnosti tak geniální. A to nemluvím o emocionálním koncertu závěrečných minut, tedy době následující po odhalení krtka. Sakra, já nemůžu jít pod čtyři, prostě nemůžu. A přeci bych asi měl. Ale nemůžu. ... Jo a krásný, krásný soundtrack. /// Po druhém zhlédnutí ruším všechny výtky, tenhle film je výtečný.

Troja (2004)

Nehorázně vymazanej film. Ale na druhou stranu se u toho ani nenudíte. Je to jeden z těch filmů, který si nejlépe užijete s partou kamarádů, kdy se smějete každé blbosti. U nás jednoznačně vyhrál řecký voják, který podpálil střechu trojského domu a hned potom šel dovnitř rabovat.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Counter Strike s příběhem? Proč ne, když je ten příběh docela zajímavý a každá z milionu postav má svůj vlastní charakter.

Hadi v letadle (2006)

Naprosto debilní. Prostě krása... Ze začátku je to vážně vtipný, pozdějc to ale začíná být na jedno brdo, prostě samý kousání, "nečekaný" útoky hadů... Konec se ale zase polepší a přidá novou porci "To jako vážně?" momentů, a tak se to prostě nedá strhat.

Planeta opic (1968)

Legendární, kultovní a nesmrtelná klasika, to se musí Planetě opic nechat. Vážně se stydím, že jsem ji až dnes viděl od začátku do konce, protože takovou sondu do hlubin lidské duše skrze inteligentní opice abyste pohledali. Odkazy na náš svět a symboly všeho druhu na vás skáčou z každého záběru a vy se prostě musíte zamyslet sami nad sebou i nad lidstvem. Navíc má tenhle film pravého drsňáka a nádhernou hnědookou divoženku s překrásnými odhalenými stehny.

Souboj Titánů (1981)

Klasika klasik. Film, který je nadčasový možná proto, že nikdy nebyl moderní. Jeho triky dnes často vyvolávají úsměv na tváři a v době premiéry si lidé museli říkat, že tohle někdo po deseti dvaceti letech vytáhnul z archívu. Ale ani směšný let pegase mi nemůže pokazit tu výpravnost, tu poetiku, to dobrodružství. Skutečný příběh lásky a nenávisti, ve kterém hrdinství přemůže všechny nesnáze.

Ve jménu otce (1993)

Výborný, výborný film. D.D. Lewis se opravdu předvedl. Když to srovnám s nedávno viděným Boxerem, je tady všechno lepší.

Boxer (1997)

Není to jen další ničím nevyčnívající film o boxu, hlavně je to další ničím nevyčnívající drama s irskou tématikou. Herce to má možná dobré, ale ani tak to nemůže zastřít fakt, že je to bez nápadu.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Tady Lelek... Angláni umí. Tím víc, když je hlavním hrdinou Francouz a gestapáci jsou k smíchu. Málokde je taková hustota legendárních hlášek na milimetr čtverečný jako tady. Áách, René.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Ženiální, na mou duši ženiálně ženiální. Když nic v tv nedávají, ale narazím na MASH, neváhám. Co na tom, že díly znám pomalu nazpamět? Duševně zdraví šílenci jsou prostě něco milionkrát přitažlivějšího než magnet. A já stejně nejsem z kovu, takže se radši nechám přitáhnout Hawkeym než kusem chladného magnetu.