• Krátkometrážní

Love, Death & Robots - Utonulý obr (2021) (epizoda)

Většina dílů této série má buď nápad, nebo provedení. Málokdy obojí. Tady jsem se konečně dočkal plného balíku.

Love, Death & Robots - Led (2021) (epizoda)

Cool. Cool vizuál. Cool atmosféra. Cool "twist" ve finále. Bál jsem se, že to bude v jádru vykrádačka Gattacy, nebyla.

Love, Death & Robots - Automatická hlasová služba (2021) (epizoda)

Nikterak originální nebo nápaditá, ale pořád vcelku zábavná variace na téma člověk vs. vražedný spotřebič. V podstatě extrémní, velmi volná adaptace jedné z mých oblíbených Dickových povídek.

Den warriora (1996)

Samotný film slabota, dabing týmu z Otrlce to ale pozvednul do vyšší ligy!

Žena v okně (2021)

Jasně, je to blbost, ale je to blbost docela stylová a má to atmosféru.

Nejvyšší nabídka (2013)

Velmi dobrý film s dost špatným, totálně neuspokojivým koncem.

Vlkochodci (2020)

Tenhle film měl všechny předpoklady k tomu, abych ho miloval. A dost velkou šanci mě rozbrečet. Místo toho jsem sledoval zdlouhavou, nenápaditou, do sebe zahleděnou (pravděpodobně studiem zkurvenou) vykrádačku všeho možného, která mě emočně nechala naprosto chladným. Mononoke bez koulí a rizika, která do sebe míchá Rebelku, Hodného dinosaura, Pocahontas a bůhvíco ještě. Od tvůrců Písně moře bych čekal víc. Mnohem víc. PS: TEN VIZUÁL JE SAMOZŘEJMĚ NAPROSTO KOUZELNEJ! I když i tady musím říct, že jednotlivé obrázky jsou lepší pohyblivého celku. Hodnocení lehce ovlivněno zklamáním, ale pro mě je to prostě mezi 2 a 3 *.

Lásky čas (2013)

Asi v půlce jsem se konečně rozhodl, že se přestanu čertit nad tím, jak si film neustále upravuje pravidla cestování časem podle své potřeby. No, povedlo se, ale i když dám hrátky s časem stranou, pořád můžu vyloženě vyzdvihnout jen Billa Nighye a pár pěkných momentů. Jinak je to velké meh protkané několika creepy a WTF okamžiky. Potenciál obrovský, provedení pokulhává.

V srdci moře (2015)

Nevěřte trailerům, není to vůbec o CGI velrybách a moři, je to o lidech. A byť je to dost povrchní, kouká se na to dobře a uteče to. A není to úplně předvídatelné.