• Krátkometrážní

Šakalí léta (1993)

A tohle je teda film? Mně to přišlo jako série k sobě náhodně poslepovaných scének. Mám takový dojem, že významná část filmu se ztratila ve střižně. Potenciál na mistrovský dílo, výsledek maglajz.

Anděl Páně (2005)

Ústřední dvojka, obzvlášť čert, super. Zbytek... opak super.

Vánoční skřítek (2003)

Elfa těžko hodnotit... nemám moc rád Willa Ferrella a vyloženě trpím u komedií typu fish out of water dohnaných do absurdna... je hezký, že se neplácá v obvyklých žánrových klišé, ale na druhou stranu kvůli tomu všechen vývoj charakterů důležitých postav probíhá strašně překotně... docela jsem se bavil na začátku a skoro jsem se dojal na konci, ale tu hodinu mezi tím jsem protrpěl i přes těch několik dobrých fórků... Nakonec dávám hvězdičkové hodnocení nižší, ale pokud vás filmy tohohle typu baví, nesáhnete s Elfem vedle.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Řekl bych, že atmosférou jde rozhodně o jednu z nejlepšíchvěcí od Ghibli. Nápad to má taky moc zajímavý, i když oproti Mononoke a Naušice velice komorní. Magických blbůstek tam taky není moc, létání na koštěti, mluvící kočka a sem tam vybuchující zkumavka, víc vlastně nic. Ale fakt je to moc kouzelný a zábavný a vtipný. Škoda jen těch trablů s klukem, ty Kiki moc nesluší a jsou spíš otravné.

Chicagský tribunál (2020)

Výborný film, který odsýpá a baví díky skvělým hercům a scénáři, jehož autor se rozhodně nezapře. Ze Sorkina se navíc na druhý pokus stává i mistr režisér.

Jumanji: Další level (2019)

Příběhově a hlavně scénáristicky slabší, některé postavy byly poslány totálně na vedlejší kolej, ale pořád je to moje představa dobré nenáročné zábavy.

Andělé a démoni (2009)

Zpočátku zběsilý clue hunt, který se ale týká výhradně hlavních postav, divák vodítka nedostane. Ne, že by mu k něčemu byli, když je každá šifra mistra Browna rozlousknuta za jednu, maximálně dvě minuty a zpravidla na první dobrou. Později se děje spousta věcí, ale že by se skutečně něco "dělo", to se říct nedá. No a to, co se stane v závěrečných 40 minutách, to se snad ani nedá popsat slovy. Absurdní šílenost, u které se nedá nesmát, a zároveň nejohranější nuda, u které není možné neprotáčet každou chvíli oči v sloup. Méně vznešeně: Vázný jak hovno v galerii, a blbý zrovna tak. Ale chvíli je to docela napínavý.

Upgrade (2018)

Dokonalé, předvídatelné meh... snad ve všech ohledech.

Mank (2020)

Fincher tak trochu mimo svoji komfortní zónu, ale pořád dost svůj aneb kdybyste mi neřekli, že to dělal on, nikdy bych na to nepřišel, ale díky tomu, že to vím, tam dokážu jeho rukopis bezpečně najít. Mank je hollywoodská a ještě ke všemu liberálská pohádka, jejíž premiéra byla k americkým prezidentským volbám načasovaná zcela úmyslně. Gary Oldman si po Nejtemnější hodině už podruhé zahrál sympatického poživačníka, který se nebojí říct vlastní názor, fandí obyčejnému člověku, i když sám patří spíš ke smetánce, jemuž asistentku dělá herečka Lily s hustým obočím a který zcela jistě neodpovídá svému předobrazu. Ale co na tom, když je to tak povedená a zábavná konverzačka, která se nebojí jednou rukou šermovat vlastním názorem a druhou rukou ho relativizovat. Bavil jsem se, ale pravděpodobně tu před námi stojí nejhorší a nejméně osobitý Fincher od trojky Vetřelce. Přesto bych ho strašně moc rád viděl v kině.