Batmanův syn (2014)

Zajímavý temný příběh s mnoha Gothamskými hrdiny a padouchy. Příběh o pomstě Batmanova syna...

Faunův labyrint (2006)

Zajímavý výlet do fantazie jedné holčičky, která je obklopována krutým světem. Zatímco fantazie je zobrazována více než pohádkově, tak realita je více než krutá a násilná. Kapitána "Hitlera" bych opravdu za otčíma mít nechtěl.

Jana Eyrová (2011)

Temná a místy dechberoucí podívaná. Anglie 19. století se všemi svými tajnostmi a intrikami. Nešťastná láska s hořkosladkým koncem.

Terapie láskou (2012)

Netradiční, svěží a bláznivá romance jak má být. Skvělé hlavní duo Cooper a Lawrence. Po dlouhé době originální romantický film. Excelsior!

Top Gear speciál: Napříč Evropou (2013) (TV film)

Absence Jamese Maye mi tolik nevadila, ale přesto to nebylo ono. Celkově hezký speciál, ale žádná pecka, jak jsem u takových speciálů zvyklý. Navíc rádoby vtipný závěr bez slibovaného Pau - nic moc.

Top Gear: The Great African Adventure (2013) (pořad)

Trojice opět nezklamala. Zajímalo by mě, zda se někdy v učebnicích dozvíme o objevitelích "skutečného pramenu Nilu".

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Rozhodně se tento film nedá doporučit někomu, kdo neviděl všechny předchozí filmy ze světa X-men. V tomto filmu se totiž mačkají uplně všechny postavy. X-menovský film, jako každý jiný - skvělé na něm je, že rozjíždí úplně novou sérii filmů, aniž by zapomněl nebo ignoroval tu původní.

Příběh kmotra (2013)

Na české poměry velmi zdařilý krimi-film. Životopisné rysy filmu dovoli divákovi si udělat obrázek o tom jak to možná mohlo být s Františkem Mrázkem. Jako rozeného Kladeňáka mě také potěšilo, že se právě většina filmu natáčela tam.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Burtonovská temná muzikálová vyvražďovačka. Určitě bych na takový film nešel do kina, ale jako večerní zábava u televize skvělé. Zvrat v samotném závěru překvapí, ale když si uvědomíte kdo je režisérem, tak se to vlastně dá čekat.

Tahle země není pro starý (2007)

Skvělý a dechberoucí thriller, který je však pro mě zasazen do nepřitažlivého prostředí. Mexicko-americká hranice a všude spoustu rednecků a drogových dealerů. Nejzajímavější postavou pak zůstává psychopat Javier Bardem, k vůli kterému to stojí celé vidět. Celému filmu pak bere hvězdičku jeho samotný konec, škoda.