Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Naposledy, když se sešel McBride a Franco, tak z toho vznikla bláznivá a nekorektní komedie Princ a pruďas. Ani teď tomu není jinak. Akorát je tato bláznivá komedie z úplně jiného prostředí a je v ní ještě více nekorektností. Jediné k vůli čemu stojí za to film vidět, je pár vtipů a spousta cameo rolí, které potěší - asi nejlepší je Emma Watson, za kterou dávám hvězdu navíc.

Můj přítel delfín (2011)

Byla jednou jedna kosatka, říkejme jí třeba Willy, která byla chycena v nádrži a díky lásce a péči jednoho malého kluka se dostala zpět na otevřené moře. Na otevřeném moři potkala delfína a ukousla mu ocas. Tento delfín, říkejme mu třeba Zima, se bez ocasu dostal také do nádrže, kde díky lásce a péči jednoho malého kluka dostal protézu, díky které mohl dál žít svým životem. THE HAPPY END. Další příjemná rodinná podívaná ve stylu Zachraňte Willyho.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Po vizuální stránce se mi film nelíbil - takhle ošklivě nakreslené postavy, jsem už dlouho neviděl. Oceňuji zajímavé zvraty v paralelním světě (hlavně v rodině Waynů) a poměrně dost krve a násilí. Další výhodou jsou hlasy postav - Perlman a Conroy jsou super. Jinak průměrný komiksový animáč.

Čistá duše (2001)

Skvělé obsazení a skvělé herecké výkony ve strhujícím snímku, který zobrazuje jednu velmi inteligentní mysl, která musí po celý život čelit nástrahám představivosti. Jediné, co filmu ubíralo na dramatičnosti bylo, že jsem v určitých momentech viděl v Johnu Neshovi odraz Sheldona Coopera - ale to je můj problém.

Velký Gatsby (2013)

Silný příběh s tragickým koncem o snílkovi, který se stane milionářem jen proto, aby mohl znovu potkat jedinou ženu, kterou kdy miloval. Bohužel v tomto filmu tento příběh nefunguje. Film je tak dlouhý, že se u něj člověk většinu času nudí a ani DiCaprio za celé 2,5 hodiny nepřesvědčí diváka, aby byl na jeho straně a spíše půsbobí jako pošetilý blázen. Kýč, který převzal Baz Luhrmann z Moulin Rouge, tady prostě nefunguje a film se tak stává pouze nudnou přehlídkou barev a dobových kostýmů. Škoda.

Noc hrůzy 2 (2013)

Tohle je již čtvrtá Fright Night, kterou jsem měl možnost vidět (druhý remake). V tomto remaku je velmi znatelný nízký rozpočet filmu, ale přesto mi tento díl přišel lepší, než první remake z Colinem Farrellem (i když i ten účel zábavného sobotního večera naplnil). Kdyby tvůrci nacpali peníze radši do druhého dílu a první udělali low-budget, bylo by to o dost lepší...

Nejvyšší nabídka (2013)

Kouzelný film plný záhad a krásného umění... Příběh o muži, který se obklopil špatnými přáteli a když si myslel, že žije konečně život a má všechno, tak o všechno přichází... Geoffrey Rush je naprosto excelentní. "Takhle to dopadá, když se starej chlap zblázní do mladý holky!"

Lidice (2011)

Jeden dopis vládne všem, jeden jim všem káže... Ne vůbec špatný film o velmi špatných událostech. Asi nejzajímavější je Karel Roden, který je chráněn ve vězení a poté propuštěn do zcela jiného světa - světa bez Lidic...

Svatby podle Mary (2001)

Taková blbost. Matthew McConaughey se vůbec do své role nehodí a JLo to v tomhle filmu ani nesluší. Dialogy a zápletka hloupá a nudná. Pokud chcete vidět romantickou komedii, pusťte si.... vlastně skoro cokoliv jiného.

Plán útěku (2013)

Na stará kolena se konečně setkali. Sly a Arnold ve filmu, který nám všem má připomenout staré dobré časy akčního žánru. A jak tomu bylo ve starých akčňácích, tak i tady chybí logika a fyzikální zákony. Ale komu by to vadilo! Zápletka filmu není nijak světoborná a fakticky celý film udržují pouze hlavní hrdinové - aspoň si to pořád užívají! Akorát to, že Sly a Arnold představují super-inteligentní vězně ve stylu Michaela Scofielda, mi nějak nepřišlo uvěřitelné...