Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Dospělejší a vyzrálejší než jednička. Rozjetý děj má daleko lepší spád a ani jsem neměl celý film chuť se přihlásit do Her a vlastnoručně umlátit Peetu. Rozhodně má film velmi dobře našlápnuto na závěrečný dvoudíl. Jen aby to tempo vydrželo!

U Konce světa (2013)

Přesně jako v závěrečné scéně filmu si v tomto díle Cornettové triologie zmrzlinu neužijete a pouze koukáte přes drátěnku na její obal. Rozhodně nejslabší díl, který svým schématem připomíná Soumrak mrtvých (apokalypsa = hurá do hospody). Jednotlivé dialogy docela vtipné, ale na Hot Fuzz to prostě absolutně nemá.

Jen 17 (2013)

Upřímně, kdyby to byl americký film, byla by to blbost. Evropské filmy mají svoje kouzlo - především pak ty francouzské. Film o dívce, která hledala propojení mezi sexem a láskou. Každou kapitolu její fáze života uzavírá příjemná francouzská píseň.

Světová válka Z (2013)

Zajímavý zombie film, který od začátku vtáhne diváka do děje a má dobrý spád. Líbilo se mi, jak byl v tomto filmu ukázán počáteční chaos, kdy lidé utíkali a hlavní hrdina dlouho ani nevěděl (stejně jako divák) před čím. Hvězdu dolů jsem dal za druhou polovinu, ve které to vypadá, že si scénáristé a producenti uvědomili, že mají v rukou velmi dobrý materiál a že bylo škoda nepřipravit půdu pro další díl. Proto zvolili cestu instantního happyendu a už už chystají další dobrodružství Gerryho Lanea. Doufám, že ten konec takto odflákli jen proto, aby připravili děj na ještě lepší druhý díl.

Veronica Marsová (2014)

Jako připomenutí seriálu je tento film dobrý. Vlastně se jedná o delší verzi jednoho dílu seriálu, který se odehrává pár let po maturitě a po VŠ. Oproti seriálu má však film dospělejší pojetí, což je dobře, protože i jeho fanoušci určitě vyrostli. Dobré zavzpomínání, i když úplně nechápu životní rozhodnutí Veroniky, ale to ani nemůžu - ona je totiž závislá...

Koupili jsme ZOO (2011)

Rodinný film o tom, jak vdovec s dětmi koupí naprosto nepromyšleně zoo a přes všechny nástrahy se mu nakonec podaří stmelit rodinu, zachránit zvířata a snad se ještě i zamilovat. Příjemný film, ale vůbec ničím nepřekvapí.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Další dobrodružství ze Středozemě. Tentokrát mi však přišlo zbytečně natahované, i když jsem se u filmu nenudil. V celém filmu se vlastně toho moc nestane, jen se představí další skřet/orc a ukáže se Sauron. Z draka toho tam moc k vidění není a nedojde ani k žádnému epickému boji. Nejlépé se asi kouká na Lilly a Blooma, který v závěru zlostně pronásleduje skřety, protože mu odřeli tvářičku. Doufám, že se spíš jednalo jen o přípravu na daleko nabitější závěrečný díl.

Thor: Temný svět (2013)

Dokud budou v superhrdinských filmech hrát kvalitní herci, tak to bude stát zato. Thor 2 je skvělá podívaná, která ani chvíli nenudí. Oceňuji reference na Avengery i skvělý závěr s Lokim na trůně. Jediné, co mi trochu vrtá hlavou je nekompetentnost Nicka Furyho: Neměl by při takovém útoku na Londýn vyslat na pomoc všechny Avengery? Ale je jasné, že to by potom nebyly natáčeny sólovky, ale pouze týmové filmy.

Pí a jeho život (2012)

Zajímavý pohled na chlapce, který jako jediný přežije potopení lodi a na loďce se doplaví až k pevnině. Jeho spolupasažérem je velký bengálský tygr, který jeho dobrodružství ještě víc vyhrotí. Vizuálně nádherné. Závěrečný rozhovor s vyšetřovateli a následné zjištění překvapí a nabídne divákovi dvě možnosti: "Která verze příběhu se Vám líbí víc?"

Nymfomanka, část I. (2013)

Označovat tento snímek jako mistrné uchopení tabuizovaného tématu se mi zdá přehnané. Pro mě se jedná spíš o nudné vyprávění ženy o tom, jak k sexu přišla... Úplně nejvíc iritující mi přijde Stellan Skarsgard, který ani chvíli neváhá nad zpovědí hlavní hrdinky a vesele všechny její příhody přirovnává k rybaření. Film je pak propleten sexuálními scénami, které zas nejsou tak šokující, jak bylo původně avizováno. Jednotlivě dobře zahrané, ale celkově docela nuda. Uvidíme, co přinese druhá polovina.