Dobrý boj (2017) (seriál)

Mam nejakou vrozenou slabost pro tyhle pravni prestrelky a soudni dramata, hlavni postavy muzou nekdy pusobit az moc spravnacky, nastesti se vzdycky do neceho samy namoci driv, nez to zacne byt nesnesitelne otravny. Politicka linka sice sem tam zbytecne vycniva, ale autori se snazi "palit" i do vlastnich liberalnich rad, jako v pripade "madoff", online cenzury nebo metoo, ma to dynamiku, spad, spravnou spetku (sebe) ironie, tak akorat akce i vztahovych peripetii ... PS: mozna jsem si mel kdysi ty prava dodelat, tak treba v pristim zivote a nekde v USA, protoze kontinentalni pravni kultura rozhodne neni tak zabavna

Rodiče - Bez spánku (2020) (epizoda)

mozna az moc okate inspirovany vztahovejma konverzackama Woody Allena, takovou tou charakteristickou, sebeironickou, az nekdy otravnou samomluvou postav, ktera nepretrzite glosuje cele okoli a analyzuje ostatni ... Novum oproti treba Allenovi jsou prave deti, ktere se v jeho filmech skoro nevyskytuji, zato tady jsou logicky spoustecem a katalyzatorem vetsiny situaci. Rodice se v tomhle serialu najdou presne podle miry svyho cynismu, pro bezdetny muze serial slouzit bud jako docela vtipna antikoncepce, anebo naopak dukaz, ze vztah nebo zivot bez deti je vzdycky alespon o trochu vetsi "nuda" nez s nima.

Království zombie - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Tak na zacatku bylo to tempo budovani pribehu a atmosfery trochu moc rozvazny i na moje gusto, ovsem konec vsechno vynahradil a slibuje hodne slusnej nasleh...

Ozark (2017) (seriál)

Ve vzpominkach na me na FB ted vyskocila challenge, co se jela pred 4 roky, neco ve stylu: unesou te a tvuj zachrance je postava ze serialu, kterej si videl jako posledni... Jsem celkem v klidu, u me je to totiz Jason Bateman z Ozarku. Nechte se timhle serialem take unest, stoji to za to. Vlastne je to cely o takovy rodinny karantene v cizim prostredi...velice prihodnej serial pro tohle obdobi.

The Buddhist Fist (1980)

Souboje podle ocekavani vymazleny az na pudu, co oproti predchozim filmum Woo-ping Yuena trochu drhne, je pribeh. Vlastne pribeh celou tu hitparadu stylu kazi tim, ze je zbytecne moc ambiciozni, a proto i smesny. Stacilo pritom jen nejak linearne poskladat vsechny ty bojovy scenky za sebou. Prakticky kazda z nich ma v sobe nejaky ozvlastnujici choreograficky prvek nebo crazy napad. Vsechny az na uvodni rozcvicku obstoji samy o sobe a jsou takovym malym klenotem zanru...

Zrádci - Den pravdy (2020) (epizoda)

Poprvy jsem tomu dal konecne plnou palbu hvezdicek a konecne mela plny opodstatneni i ta rozstresena kamera, ktera vsem uz od zacatku klouze po oblicejich, dialogy a hudba jsou strop, Sifra je ve svym veku proste genius, ale ty preexponovany filtry, ruchy a najezdy kamery hned od zacatku podle trochu zkazily tu hodinarskou praci hercu i scenaristy

Barry - ronny/lily (2019) (epizoda)

Situace, dialogy i cela akcni choreografie je neskonale vtipna, a pritom uchvatne (su)realna. Jestli serial neznate, tahle epizoda obstoji sama o sobe, nemusite chapat zadne souvislosti a jen si ji uzit, soucasne poslouzi jako nejlepsi pozvanka k celemu serialu ...Uz jen kvuli mym milovanym nuncakum, ktere si v jedne scene taky zahrajou, stoji zato videt, a nejen jednou

Barry (2018) (seriál)

Pokud mate radi Tarantinovskou a Ritchieho poetiku a vsechny tyhle stylovy odnoze, tak tohle je serial presne pro vas. Prvni dily jsou rozjezdovy, ale ma to prudce vzestupnou trajektorii a posledni dily prvni serie patri v tomhle zanru, pokud jde o rafinovany dialogy, absurdni situace i (na pomery tv mainstreamu) prepalenou brutalitu, mezi to nejlepsi, co jsem kdy videl...Pro me rozhodne opozdenej serialovej objev roku.

Rambo II (1985)

"a jak ted budes zit, johne?-ze dne na den",tenhle taoistickej konec ramba 2 uz predznamenava myslenkovej styl 3.dilu,kde nejvic zari hlaska:"co to je?-modre svetlo-a co to dela?-sviti modre... " pamatuju si,jak jsem si ve zkouskovym daval celou trilogii ramba jako relax pri uceni a vubec se to necetlo zle ...

Zoolander No. 2 (2016)

S obdivuhodnou duslednosti natoceny nonsens, to az marnotratne defile znamejch jmen a tvari se postupne stava jedinym duvodem a zaminkou celej film dokoukat ... Uz ten film nechci nikdy videt, ale soucasne jsem rad, ze jsem ho zhlidnul.