Nezvaný host (2007)

Visitor je filmom ľudských vzťahov zároveň aj smutným obrazom spoločnosti o osamelom boji jedného človeka proti rozkladu, ktorý prostredníctvom hudby nájde cestu k znovuzrodeniu. Miesto slov opäť postačia veľavravné obrazy a dokonalý zvuk afrického bubna. Veľmi citlivá dráma s prirodzenými hereckými výkonmi, z ktorej doslova sála pohoda. Podobný film: Prednosta.

Říjnové nebe (1999)

Pútavý príbeh s bezchybnými hereckými výkonmi o zdrvujúcich životných osudoch ľudí za snom na ceste plnej prekážok. Film, ktorý zaujme aj napriek tomu, že neposkytne veľa nového po prečítaní obsahu.

Želvy mohou létat (2004)

Film z tohto regiónu je jedinečný nie len pre nefalšované výkony detí, ale aj pre veľmi dobre spracovaný osud o beznádeji tamojších bohom zabudnutých deciek. Ohromujúco autentické výkony malých-veľkých hrdinov a pritom ich tiež veľmi hodnoverný srdcervúci úzkostlivý príbeh si určite zaslúžil všetky tie ocenenia. Veľmi krutý film, v ktorom niektoré momenty ma budú ešte dlho prenasledovať hlavne ten onemujúci a otriasajúci záver, keď ani slovko zo seba nedostanete.

Potomci lidí (2006)

V scifi a katastrofickom žánri je dnes už ťažké ponúknuť doposiaľ nevidené, ale Cuarónovi sa to myslím si, že podarilo. Film dokáže naraz priniesť pozoruhodnú akciu a popri bolestivom a krutom obraze budúcnosti, film má aj svoj svojský britský humor. Technické prvky a niektoré scény sú dychberúce, zásluhou ktorých sa film nejednému divákovi vryl do pamäti a stal sa tak nezabudnuteľným. Možno záver by si zaslúžil hlbšie vypracovanie, ale aj napriek tomu je to dobrý film, ktorý by si prial veľa toho povedať

Intacto (2001)

Pomerne zaujímavý a netradičný film na zamyslenie v španielskom prevlečení. Síce nie tak efektné dielo, ešte k tomu nerozpracovaný a nedotiahnutý scenár a kde tu príšerne vleklé tempo, ale za dobre zvládnutý záver a hlavne za napínavý beh lesom pridávam 4*. Podobné filmy: Bet Your Life, Unbreakable.

Ricky (2009)

Ťažko prijateľný a na jedno pozretie úplne postačujúci film. Možno sa zdá, že film neposkytol takmer nič, ale vskutku obsahoval tvrdý, no aj zázračný život obyčajnej rodinky s neobyčajným Rickym. Treba sa od príbehu MAXIMÁLNE odpútať a uvedomiť si symboliku tohto filmu a okrídleného zázraku a možno vtedy tento film môže získať nevšednú hodnotu.

Říše slunce (1987)

Vzhľadom nato, že to režíroval Spielberg nebol to veľký bum na obrazovke a aj zážitok z filmu bol taký nijaký. Prostredie bolo síce skvostné, aj príbeh bol dobrý, aj to čo predvádzal Ch. Bale, nato sa hodí len v superlatívoch spomínať, celý film ale umocnila a vyniesla niekde vyššie ohromujúca a impozantná hudba Johna Williamsa. Aj keď film nijak nevyniká zo Spielbergovej filmografie, bola tu citeľná zrelšia režisérska ruka, kde ani stopy niet po detskej naivite, lenže spád film nemal aj strih mi prekážal, a tak som nemala žiadne emócie ani tam, kde by si to režisér bol prial.

Ink (2009)

One, two, three, four; one, two, three, four tak toto mi ešte dlho ostane na pamäti. Film, neopísateľný a neuchopiteľný, treba vidieť a pocítiť, ako pôsobí. Odohráva sa v 2 rovinách, tá skutočná prináša zaujímavú drámu a vzťah otca a dcéry, a tá druhá poskytne nádherný obrazový svet s akčnými prvkami, ktoré hovoria sami za seba. Fantasy, ktoré rozvíri diváka aj napriek tomu, že obsahovo neprišiel film s ničím neobvyklým.

Tajemství slov (2005)

Konečne som mala možnosť vidieť jeden solídny film, jednu perfektne vystavanú klasiku, ktorá každým svojím kúskom poskytne divákovi niečo zo seba, niečo z hĺbky duše o jedinečných nádejach.

Lék (1995)

Dráma, v ktorej posolstvo sa výrazne vyvyšuje nad celým filmom. Veľmi úprimný film, ktorý sa nehraje na nič, a v ktorom aj takýto záver vôbec nevyznie otrepane. Ak si myslíte, že vás nedokáže dojať jeden pár tenisiek, tak hor sa do filmu!