Výměna (2008)

Nasledovný komentár obsahuje spoilery. Jeden z mála tých filmov, ktoré chytia diváka od prvej minúty a už ho nepustia. Kostýmy boli parádne, atmosféra riadne hustá, na chvíľu moje životné funkcie prestali vykonávať svoju činnosť a to vtedy, keď chlapec rozprával, čo sa dialo na ranči a pobyt Christine na psychiatrii.Trošku mi prekážali niektoré nepravdepodobnosti, napr. keď chlapec pri vypočúvaní povedal, že niektorým sa podarilo utiecť, prečo sa ho hneď nespýtali aj nato, že ktorým sa podarilo utiecť, keď mu tváre ostali vryté do pamäti a bez problémov povyberal fotky detí, ktoré boli dovezené na ranč, tak by určite vedel vybrať aj tých, ktorým sa podarilo utiecť. Mimochodom tento chlapec neskutočne pôsobivo zahral svoju rolu a podľa mňa aj ju lepšie zvládol ako Angelina Jolie. Čo sa týka samotného konca- vešania, tak to bolo veľmi kvalitne a hrajúco na city podané. normálne sa dali prežiť tie pocity (priznávam, že ja som ho aj ľutovala v tej chvíli aj napriek tomu, čo spáchal), čo cíti krátko pred svojím koncom odsúdenec. Pochybujem, že je ešte nejaký režisér čo by tomuto momentu venoval aj 10 minút- respect Clinte! Aj napriek spomínaným chybičkám jednoznačne plný počet.

Právo na smrt (2006) (TV film)

Mierne mi prekážala nadpriemerná rýchlosť titulkov a rýchly takmer žiadny úvod, ale inak veľmi kvalitne podaný film nakrútený podľa skutočnej udalosti. Divák by si ani nepomyslel, ako úžasne sa dajú vyjadriť pocity človeka v kóme alebo v stave, keď človek je nemý a ochrnutý a dokáže len prostredníctvom prsta komunikovať. Je to obdivuhodné ako ovplyvnil nakoniec masy ľudí a dokonca aj svoju milujúcu matku, ktorá ho priviedla na svet a teraz ju prosí o to aby jej pomohla dostať sa ako to on opísal z vnútorného väzenia von. Tento film donúti človeka zamyslieť sa nad tým či uľahčiť človekovi život, keď už pre chorého nemá zmysel žiť ďalej v takom stave . Doteraz som bola zásadne proti eutanázii, ale po zhliadnutí filmu mám obrovské pochybnosti, čo je najlepšia možnosť. Vinco to dobre vystihol, že problém je vtom, že zákony vymýšľajú zdraví ľudia a nie chorí. Podobné filmy:Skafander a motýľ , Posledná nádej.

Melodie mého srdce (2007)

Sú filmy, ku ktorým netreba slová, aj bez nich si obstoja svoje miesto. Nie hlboké myšlienky alebo dobre napísané dialógy robia tento film nezabudnuteľným. Veľa ľudí z nás veria v niečom vyššom, pre nás nevysvetliteľnej sile, či už je to Boh, osud, zázrak, náhoda, nazvime to každý po svojom, celý film ovplyvní isté čaro, až do samého konca dobrepadnúcim pocitom napĺňa diváka. Toto čaro nie je nič iné ako hudba, a všetky predstaviteľné až divne vyzerajúce formy hudby. A samotný posledný koncert je jedinečným zážitkom. Hudba symfonického orchestra ťa zanesie do bezstarostného života, kde len okamih, pocit má vplyv. A, že záver je bez očakávaného objatia a slzy prelievania, a predsa to nie je potrebné, aj bez toho vieme, že sa podarilo poslanie, čo nie len ich, ale aj nás očarilo. Zriedkavý, zo srdca idúci film to je, po ktorom ešte aj po samom konci počujeme melódiu nášho srdca.

23 (2007)

Wow, po zhliadnutí mám velice divný pocit z čísla 23, ale všetko sa rodí len v našich mysliach a keď chceme nájsť 23 v niečom natoľko to chceme a natoľko to prekombinujeme, že nakoniec je všade. whoops az teraz som si uvedomila, že tento komentár je môj 23. komentár a je to moje 599. hodnotenie 5+9+9= 23 biografií mám 2 pod ním obsahov 3(ja sa už nikde radšej nepozriem) náhoda? pomoooc :O !!!

112 (2006) (pořad)

Nepokladám to za najlepši nápad natáčať posledné minútky niekoho na tomto svete alebo záchranu niekoho, myslím si, že to vôbec nepatrí na kameru. Človek už má mať aj obavy zavolať na 112?

Osudový dotek (2004)

Veľmi kvalitne prepracovaný film, ktorý núti celý čas sa sústrediť na všetky drobnosti, aby ste sa nestratili v príbehu. Ashton Kutcher ukázal, že aj talent má. Myslíte, že keby sme mohli zmeniť minulosť, všetko by sa zmenilo?

The Amputee (1974)

Najjednoduchšie je napísať a opakovať po "skúsenejších", aké je to neskutočne umelecké a pôsobivé, ale človek čo to tvrdí môže zamieriť rovno na psychiatriu, ak takýto typ kinematografie ho osloví a nesmierne naňho zapôsobí...asi málokto prekoná Davida v natočení čo najväčšej somariny, tak mu ostáva len pretekať sa sám so sebou.

Manžel na objednávku (2008) (TV film)

Počas celého filmu som mala pocit, že pozerám telenovelu...takto má vyzerať romantická komédia?!!Od tuctových telenoviel to bolo o * lepšie.

Falco (2008)

Veľmi kvalitne a zaujímavo podaný životopisný film. Jediná vec, čo možem filmu vytknúť boli krátke vystúpenia, keď si ich človek začal užívať-končili. V kine to bol veľký zážitok, inde by ma to asi ani neoslovilo. Mimochodom, akonáhle som prišla domov prvé bolo, že som si pustila Falca, pritom som ho predtým nepočúvala, ale nebola som jediná :))

Rachel se vdává (2008)

Toto mi malo niečo povedať?!! Keby som malo zhrnúť o čom bol tento film, ledva poviem jednu vetu.