Neviděli jste mého syna? (1996) (TV film)

Hrôza! Toľko chýb a a nepravdepodobností v jednom filme sa určite málokedy vidí: (obsahujú spoilery)predavač, ktorý prezradil o nich niečo, neskôr zavolá do motela, pričom vôbec netušil ani odkiaľ je tá žena??? Potom nájde hrobku s menom jej syna s dátumom narodenia aj úmrtia, v tej istej časti mesta ako sa nachádzal aj jej syn s exmanželom a jej syn predsa len žije??? Alebo, kde sa vytratili exmanžel a svokra, keď ich už našla???Ale aj tak najlepšia bola reklama na film, že keď stretnete túto ženu možno sa vás opýta "Videli ste môjho syna?"

Dokažte mi vinu (2006)

Veľmi svižná a vtipná dráma z oblasti súdnictva, trochu som sa obávala, že to bude zhmotnená nuda, keďže takmer celý film sa odohráva na súde, ale práve naopak človek si ani neuvedomí, že ubehli 2 hodiiny. Doteraz som ešte nič nepočula o DiNorsciovi, bol to jeden zločinec to je isté, ale predsa svojím štýlom a zmyslom pre humor si získa na svoju stranu množstvo ľudí, stal sa slávnym tým, ako si urobil vtip zo zákona, a keď je človek šikovný a vie manipulovať s ľuďmi, tak prečo by sa z toho nemohol vysekať, no nie?!

Muž na Měsíci (1999)

Pre mňa nepochopený provokatívny humor Andyho Kaufmana, možno sa pýtate, tak prečo také hodnotenie: no ako biografické dielo- geniálne spracovaný jeho život, Jim Carrey ho skvele stvárnil a dovolím si povedať, že žiadny slávnejší úspešnejší hollywoodsky herec by ho neprekonal, (kuknite na Youtube vystúpenia Andyho). 2/3 filmu ma dosť nudili, ďalšia tretina už bola zaujímavejšia, nevedela som najprv zhodnotiť, ale priemerovo je to na tie 4*, ale druhýkrát by som si už asi tento film nepustila.

Podvedený osud (2007) (TV film)

Niečo na štýl Butterfly effect? No tak to sa potom veľmi nepodarilo, nebol to vyslovene zlý film, pre bežných ľudí, ktorý netúžia po žiadnom filmovom trháku a chcú si pri filme len oddýchnuť -pre tých je film ako stvorený. Čo sa mi však nepozdávalo, tak to bolo priveľa krátkych návratov do minulosti a aj tie návraty neboli poriadne rozpracované. A ten záver? No, mne sa sem happy end ani omylom nehodil.

Tajemství (2006)

"Sme sami tvorcami svojho osudu, sme autormi, my píšeme ten príbeh, pero držíme v ruke my a výsledok je len to čo napíšeme." Film s podobnou tematikou Opus.

On je fakt boží! (2008)

Neviem čo ste takí kritickí k tomuto filmu, však je určený pre teenegerky, a svoju úlohu aj splnil. A záver, že je presladený, možno to nie je až tak ružové vo svete, ale vo filme je predsa všetko možné. Musím, ale povedať, že od knižnej predlohy to malo hodne ďaleko, miestami sa to už približovalo ale od vtipných hlášok, názorov, pohľadu na svet a trapasov, ktoré si Georgia zapisovala do denníka to malo ešte dosť ďaleko. Keď už nie film, tak aspoň knižky odporúčam (4). A ča sa týka soundtracku ten bol fakt výborný, koho zaujímajú pesničky, ktoré sa objavili vo filme- tak tu je zoznam: 01.) Scouting For Girls - She’s So Lovely 02.) Rumble Strips - Girls And Boys In Love 03.) Lenka - Show 04.) Lily Allen - Naive 05.) Mumm-Ra - She’s Got You High 06.) Razorlight - Who Needs Love 07.) Kate Walsh - Your Song 08.) Ava Leigh - Mad About The Boy 09.) Peter Bjorn & John - Young Folks 10.) Maccabees - Toothpaste Kisses 11.) Oh Atoms - Sugar Mouse 12.) Stiff Dylans - Ever Fallen In Love With Someone 13.) Pigeon Detectives - I Found Out 14.) The Coral - In The Morning 15.) The Pipettes - Pull Shapes 16.) The Ting Tings - Great DJ 17.) Stiff Dylans - Ultraviolet

Předčítač (2008)

Hlboko dojemný a podnetný film plný nádeje, ktorý prehovára do srdca diváka??? U mňa rozhodne nie, pre mňa nudný, zdĺhavý príbeh plný nahoty s nedotiahnutou myšlienkou a zrazu záver, keď som to najmenej čakala. Možno som na tento film ešte nedospela, možno neskôr mu dám ešte šancu, možno nájdem ten skrytý poklad v tomto filme a možno prepíšem tento komentár. Až príliš veľa možno aby to to bola pravda.

16 bloků (2006)

Príbeh je síce jednoduchý, ale Donner z toho vytvoril jedinečný a akčný kriminálny film. Nie je tu síce veľké bum-bum a pif-paf ako sa dá očakávať od akčného filmu, ale pre mňa to bol veľký booom- posledné minútky filmu úplne dostali, ale ako vidím asi len mňa to nadmieru očarilo :). Síce sa objavia kde-tu hluché miesta, ale tie sa poväčšine stratia vďaka šikovným režisérskym riešeniam a zásluhe Mosa Defa, ktorý príjemne osviežil celý film. Film poskytne príjemne strávených 105 minút hlavne pre divákov obľubujúcich skôr zastaranejšie a jednoduchšie akčné filmy, aj napriek tomu, že 16 blokov je predovšetkým kvôli Willisovi a Morsovi na tej úrovni, kde je. Podobné filmy: Training Day, Street Kings.

Sedm (1995)

Veľakrát som si už chcela pozrieť tento film, ale nejako sa mi stále vyhol, takže moje očakávanie bolo o to väčšie, ale po filme som zažila asi najväčšie sklamanie, čo sa týka filmov, scenár originálny, výborné hviezdne obsadenie- človek by si pomyslel, čo sa na tom dá pokaziť? 90 minút som stále dookola premýšľala nad tým, čo je na tom tak úžasného, mala som čas lebo prvých 90 minút som sa nudila, nasledujúca polhodina to chvalabohu zachránila, tam vážne nemám čo vytknúť. Po zhliadnutí som mala zmiešané pocity, zrazu som nevedela či je to dokonalé dielo alebo len priemerná kriminálka, v takýchto prípadoch ma vedia ovplyvniť komentáre a bez problémov sa viem prikloniť k lepšiemu alebo horšiemu hodnoteniu, ale keď som si prečítala aj komentáre s nižším hodnotením, som zistila, že by som veľmi klamala seba keby som dala viac ako 3*. Možno si to treba pozrieť ešte raz za iných podmienok, ale veľmi sa mi nechce...nechávam to zatiaľ bez hodnotenia.

Amélie z Montmartru (2001)

Nuda, nuda nuda...Začiatok bol sľubný, ale humor sa veľmi rýchlo aj vytratil, absolútne ma to neoslovilo. Amélia mi liezla na nervy po prvé vzhľadom, ale do prostredia (zeleno-žlto-červeného) perfektne zapadla, tým pohľadom, ktorý ma mimoriadne irituje (Drenina) a nakoniec svojím vystupovaním, toto všetko je podľa mňa dosť závažný problém, ak je práve spomínaná hlavnou hrdinkou.