Dokonalý trik (2006)

Dokonalý film neexistuje, ale tento má k nemu blízko, pohlcujúca atmosféra, vizuálny precíznosť, hudba a triky perfektne odvedené a premyslené až do posledného detailu a trošku až moc zamotaný dej, no aspoň mne tak pripadal (chyba bola asi v príjimači a nie vo vysielači), a z čoho som mierne sklamaná, tak to bol Teslov stroj- tá scifioidnosť sa mi tam nehodila, no čo už.. Podobný film Iluzionista.

Vražedná stěna (2008)

Na jednej strane úžasný a strhujúci film, ale prvá polovica filmu tam nejak vôbec nepasovala. Bola nevýrazná a nemala čím zaujať, a tak druhá časť z toho dôvodu ma nechala takmer úplne chladnou, a pritom bola až nad očakávania veľmi dobre spracovaná a pôsobivá. Ako celok mi to pripadalo, že to trvá celú večnosť asi aj, preto tento film stratil čaro. Podobný film:Pád do ticha.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Ozajstná adrenalínová bomba, nad ktorou netreba premýšľať,len sa príjemne usadiť a užívať si tento film. Od tohto nezmyselnejší a šialenejší film som ešte nevidela, a predsa je nadmieru zábavný. Neuveriteľný. neozajstný, adrenalínom nadupaný útek bez hraníc a bez pravidiel, ešte k tomu s čertovsky dobrým Stathamom, ktorý nie len seba napumpoval adrenalínom, ale aj divákov...a tá jeho manželka, tá tiež nemala chybu :D.

Hon za svobodou (2004)

Nič nové pod slnkom, jeden sa zamiluje, druhý ešte nič necíti, potom sa neskôr dajú dokopy, kvôli niekomu/niečomu sa pohádajú-to vždy už len pred samým koncom filmu a happy end- to už fakt inú šablónu nevedia vymyslieť?! Ale keď divák nechce nejak extra premýšľať a chce si len pri filme oddýchnuť, tak presne takýto film potrebuje...A aké výhodné, že dokonca aj sedliak v Taliansku hovorí plynule tvojím jazykom :)Podobný film: Láska na stráženie.

Malý Manhattan (2005)

Asi veľa ľudí nesúhlasí teraz so mnou, 5* dať takémuto filmu?!!!Áno, každý film vo svojom druhu, žánre, treba hodnotiť a nie porovnávať s ostatnými. Nie je to ,konečne, žiadna teen traparina alebo romantický príbeh poliaty ružovočkou sladkou polevou.Tento film je milší, roztomilejší, pôvabnejší a uveriteľnejší... Príbeh nás zaženie späť do detských čias, tak že staré spomienky sa podarí dokonale oživiť. Znova môžeš prežiť čaro prvého vzájomného úsmevu, čaro osobnosti ako pubertiacke hormóny pracujú, alebo keď tvoja ruka sa ocitne v inej, a zasmiať sa nad detskými názormi a postrehmi. Možno spomienky na prvú lásku sú pre niektorých tými najtrvalejšími a najkrajšími spomienkami, aj preto je krásny a čarovný tento film: 1½ hodinu si môže divák vychutnávať zabudnutú chuť citov a prísť nato, že aké bolo voľakedy úprimnejšie s niekým žiť a možno čistejšie milovať a ľúbiť. Podobný film My Girl.

Sázka o život (2004) (TV film)

Celý čas som bola presvedčená, že sa jedná o kvalitný film, úplne ma prekvapilo hodnotenie a zaradenie medzi TV filmy. Určite to má nedostatky, ale film ma nadmieru zaujal a vtiahol do diania, že všetko naokolo som ani nevnímala. Možno prijatie ponuky by aj pozdvihlo hodnotenie.

Listopadová romance (2001)

Hoci herci boli veľmi presvedčiví a zvládli všetko, čo bolo od nich očakávané, napriek tomu tento film spadá do kategórie zabudnuteľných a filmov postačujúcich na jedno pozretie. Nie príliš výrazný a zaujímavý začiatok, miestami až príliš presladený príbeh, nedôveryhodné dialógy a od prvého momentu odhadnuteľná pointa filmu, ale čo môžem pozdvihnúť je hudba, ktorá do filmu perfektne zapadla a záver, ktorý veľmi pekne dotiahol inak nie príliš originálny film. Podobné filmy: A Walk to Remember, Keith

Rozsudek smrti (2007)

Úvod bol nevýrazný, predpokladala som slabšie dielo, ale postupne to začalo naberať obrátky. Dráma tá bola v hojnosti, ale ako celok to pôsobilo veľmi nereálne a o závere ani nehovorím, to čo malo byť? V niektorých častiach natoľko chceli stupňovať napätie, že miestami to s dianím poriadne prehnali. Filmy s podobnou tematikou Prianie smrti, Kat.

Život je krásný (1997)

Ohromujúci a zároveň krásny film, ťažko je to vyjadriť slovami, čo vyvolá v divákovi, počas vtipných situáciíí človek sa pousmeje, ale popritom niečo už sužuje hrdlo. Naozaj krásne tu bolo vyobrazenie smútku, utrpenia, núdze, bezbrannosti... Čo však sa mi úplne nepozdávalo, tak to bola prvá polka filmu, ktorá do tej druhej nie veľmi zapadla.