Proroctví (2009)

69%??? Kto to hodnotí? Inak prvé varovanie. Nie že by som bol nejaký egoista, ale nečítajte si ďalšie komenty lebo hrozí prezradenie prekvapivých scén. Poďme k filmu. Som unesený. Niektorí sa ohradili, že film vykráda niektoré sci fi, ktorém som však poväčšinou nevidel, takže scénar bol pre mňa relatívne neohraný. Priamo k filmu. Atmosféra úžasná. Niekdy mi naskočili na tele zimomriavky, čo sa mi ani pri hororoch nestáva. Režisér predvedie niekoľko naozaj skvelých momentov. Vizuálna stránka tiež dobrá. Vlastne keď nad tým rozmýšlam tak som vo filme nenašiel žiadnu vážnu chybu. Možno na začiatku mi niektoré reakcie Cageho postavy vadili ale to je len subjektívny názor a Cage s tým nemal nič spoločného. Ja dávam 85-90%. Knowing (bez spoilerov a predsudkov k žánru) je tým pravým orechovým.

Kat: Válečná zóna (2008)

Som rád že som nakoniec ten film videl. Skutočný akčný nárez. Film sa na nič nehrá, romantika ide bokom. Hlavný hrdina je drsnejší ako je aj v akčných filmoch bežné. Neodporúčam fanúšikom romantických komédií. Ani oskarových filmov. Ale ak vás zaujímajú neuveriteľné spôsoby likvidovania svojich protivníkov, kvalitná atmosféra a až šibnutá surovosť (aj keď na cranka 2 to nemá) je film správnou voľbou. Dal by som 3 hviezdičky, ale 56% mi príde nespravodlivo málo, tak musím prilepšiť nahor. "I axed you a question" :-)

Pokoj 1408 (2007)

Vcelku vydarený horor, lepšie povedané hororový thriller. Keď to porvnám s inými horormi v posledných pár rokoch, tak mi to vyznie ako majstrovský kúsok. Keď to všaqk chcem porovanať s niečím iným až tak úžasné mi to nepríde. John Cusack je výborný, ale ani on nezachráni poslednú tretinu filmu ktorá mi už začala liezť na nervy. U mňa je to takých 70% percent. Keby som to ale mal hodnotiť len v rámci žánra kľudne by sa 1408 vyškrabalo aj na takých 85%.

Blade (1998)

Zaujímavé. Postava Blada vyzerá monumentálne. Snipes vďaka svojim schopnostiam dokáže predvádzať kvalitné akčné scény najmä tie kde používa prvky capoeiry . Niektoré však pôsobia nedôveryhodne a nedôsledne. Neviem či to bolo dabingom na ktorý nie som zvyknutý, alebo zlým scénarom alebo hereckým výkonom, ale veľa Snipesových dialógov mi prišlo až príliš stupidných. Inak je príbeh celkom zaujímavý a pri filme som celkom bavil. Na viac ako 3* maximálne 3,5* to ale nebude.

Surfařská svoboda (2008)

Blbosť. Chápem, že pre fanúšikov surfovania to môže byť lahôdka, ale pre normálneho smrteľníka je to nepochopiteľná zmes vyfetovaných ksichtov s nelogickými myšlienkovými pochodmi. Vyhulená partička surherov mi prišla až otravná. Rozhodne by im prospelo keby tej trávy bolo menej.

Napoleon Dynamit (2004)

Neviem ako ostatný ale mne ten film prišiel hrozný. Som vcelku dosť tolerantný k filmom, ale tu som už fakt veľmi chcel, aby konečne skončil, napriek krátkej minutáži. Film je síce originálny netradičný a divný, ale to u mňa nerobí dobrím. Hlavný hrdina mi neuveriteľne liezol na nervy a celá atmosféra vo mne vyvolávala chuť na sebevrždu. Neodporúčam nikomu kto nemá aspoň menšiu psychickú vadu alebo 2 promile v krvi. Nadhodnotený a neuveriteľne nudný a zbytočný film. Asi najnudnejšia vec akú som videl za mesiace možno roky.

Terminator Salvation (2009)

Vcelku dobré akčné sci fi. Aj keď ma už celkom iritovalo, že chcú vyťažiť ďalšie peniaze z pôvodného nápadu film nie je vôbec na škodu. Terminátor štyri sa už nesnaží byť obrovským hitom a veľkofilmom. Atmosféra mi prišla sôr taká komorná. Aj keď efekty a akčné scény sú dobré a určite aj poriadne drahé. Rozmýšľal som aké hodnotenie by si film zaslúžil. Dávam mu teda 3,5* objektívne plus 1/2* za vzkriesenie mladého Arnieho.

Fanoušci (2009)

Vcelku priemerná komédia. Pár vecí sa im fakt podarilo a celkový dojem je obstojný, film neprináša nič nové. Na zabitie času sa to dá vidieť, ale nikomu neodporúčam sa na to nejak extra tešiť lebo bude sklamaný.

Vampire Hunter D (2000)

Vizualizácia vskutku vynikajúca. Výborná je aj hudba a atmosféra filmu. Čo ma ale sklamalo je príbeh. Nešlo ani o to, že bol neoriginálny, to mi nevadilo, ale proste tomu ešte niečo chýbalo. Celkový dojem je ale dobrý. Nemám moc v obľube japonské anime, ale zhliadnutie tohto snímku neľutujem. U mňa je to tak 3 a pol až 4 hviezdičky.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Už dávno sa mi nestalo, aby som skutočne "čumel" pri nejakom filme. Napriek výstrahám a komentárom, som bol prekvapený. Ešte nikdy som nič podobné nevidel. Tento výplod je neuveriteľne akčný, brutálny, agresívny, dynamický, nechutný... Niektoré scény by si zaslúžili neprístunosť do 21 rokov. Je veľmi ťažké hodnotiť tento film, lebo každý uhol pohľadu mu dáva iné hodnotenie od 0 po 100%. Ja dávam 5*, lebo film zatiaľ dosiahol maximum na ceste, ktorú si vybral. Film odporúčam všetkým, ktorý sa aj po dočítaní všetkých komentov na neho tešia. Crank: High voltage zachádza niekedy až do grotesky a absurdna. Proste neuveriteľne akčná, strelená, nechutná, vtipná, šokujúca, zdrcujúca, odzbrojúca, pohoršujúca, retardovaná pecka. Niekto tvrdí, že je to vykrádanie prvého dielu. Možno trochu. Pre mňa je to ale hlavne upgrade prvého dielu dotiahnutý do dokonalosti (ak sa vôbec toto slovo dá o takomto filme povedať). PS: Podla tohoto filmu by sa v holywoodskych školách mohol vyučovať rozkrokový humor:-)