Glimmer Man (1996)

Veľmi zaujímavý Seagal. Klišoidnosť jeho filmov tu dohnal do dokonalosti. Oblieka sa ako buzna aby pôsobil spirituálne. Šepká ako v kostole. Vymláti jeden podnik. Je budhista. Nakopáva zadky, ale strih už začína kaziť (alebo zachraňovať?) jeho bojové umenie. Wayane hrá tradičnú úlohu "typického černovchsa parťáka" a vedie si obstojne avšak nie oslnivo. Steven tu hláškuje ako o život a dokonca nás obdarí aj neuveriteľným úsmevom (nad vlastným vtipom). Dal by som aj 4 hviezdičky, ale keď sa nehláškovalo alebo sa nenakopávali zadky doliehala na mňa občas nuda. 65-70%

Comeback (2008) (seriál)

Pri sitkomoch som zvyknutý na vysokú kvalitu takže bohužial comeback zaostáva za britskými a a niektorými americkými kolegami. Seriál má slabé aj dobré diely, a rovnako jednotlivé diely majú slabé a silné momenty. Nebyť tých slabých idem z hodnotením hore. Dejdar je super. Matonoha ako kedy. Batulková vyzerá na svoj vek veľmi živo. Ruml hrá až moc veľkého debila. Doležalová celkom ujde a Leichtová síce nemá zlú postavu ale moc jej to nežeriem. Každopádne mi sedí Ozákov hudobný vkus. Je to za tri, čo ale nie tak málo na české pomery.

V Bruggách (2008)

Smutné aj veselé, ťažké aj odlahčené, akčné aj statické, reálne aj prestrelené, jednoducé ale komplexné. Proste úžasný film. Colina Farrella som nemusel, ale týmto filmom to beriem späť. Herecký koncert hlavnej dvojice je super. Vedlajšie postavy tiež. Tvorcov filmu obdivuje, že dokázali taký smutný príbeh spraviť neuveriteľne vtipným, bez toho aby ho degradovali na komédiu. Proste masterpiece. Bravo tlieskam.

Čtyři lvi (2010)

Brutálna vec. Režisér je boss z IT crowed, čo samo o sebe sľubuje vtipnú podívanú. Wonnabie teroristi sú super. Vtipné nápady udierajú len raz za čas, ale keď už tak mega. Plus ten koniec som už fakt zomieral. Nebyť humoru a prílišnému zhovadeniu hlavných moslimských predstaviteľov bol by to celkom drsný film. Ukazuje totiž, že teroristické útoky často konajú manipuľovatelný, neschopný blbečovia, ktorým proste niekto niečím zatieni mozog. Filmárske pojatie nie je práve user friendly, ale za krátky čas sa na to dá zvyknúť. A oplatí sa to, lebo film má čo ponúknuť. 85%.

Nezastavitelný (2010)

Druhý Scott za druhý deň. A druhý krát s Washingtonom. Druhý krát vo vozni. Akurát sa presunuli z metra na povrch. Už dlho som nevidel akčný film kde sa nestrieľa po ľuďoch, nikto nikoho nezmláti a vlastne neexistuje ani žiaden badf guy ktoré ho by bolo treba dostať. Napriek tomu spokojnoť. Zo začiatku celkom slabé, ale postupne to vygraduje. Akurát pár scén z konca si mohli odpustiť. Celkovo mám pocit, že Scott je proste záruka slušného filmu.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Klasika. Rukojemníci, vyujednávanie, zapletený civil, psychologická hra s zloduchom. Tony Scott odviedol dobrú robotu ako vždy. Denzel tiež dobrý. A tiež ako vždy. Aj keď už nám starne a zagulatieva a svalnatý frajer je tatam. Travoltovi ide keď sa zadarí. A teraz sa zadarilo. Len som nerozumel všetkému. O čo vlastne Tavoltovi šlo úplne na konci? Niečo mi ušlo? Tažko povedať. Každopádne dobrý film, ktorý neprekvapí, ale ani nesklame (pokiaľ nedáte očakávanie nekorektne vysoko).

Kickboxer (1989)

Hmm slušné béčko. Dennis Chan je smpatický Van Damme štandardný. Vcelku nápady sa tu nájdu, ale súbojov je málo a bohužial mi prídu debilné. To ako sa JCVD kope s Thajcom do lebier na striedačku bola blbosť. Záverečná bitka s Qissim ma tiež iritovala. Mohli to spraviť vyrovnanejšie. To, JCVD najprv dostáva nakladačku a potom úplne jednoducho zomelie protivníka. A Qissi nepredvádza skoro nič, žiadna choreografia, žiadne herectvo. Jediné plus na ňom možno hodnotiť je drsný zjav. Toť vše. Toto je ôj dvanásty film s Jeanom v hlavnej úlohe a mám pocit, že stačí. Možno si pozriem ak vydá niečo nové (The weapon?, Expendables? ... ) ale s jeho existujúcou tvorbou som skončil. Pritom ako film nie je zlý to nie len už neprináša nič nové. Keby som ho videl ako prvý išiel by som vxyššie s hodnotením. Takto 50-60%. ťažko povedať. Viac nie.

Hooligans (2005)

5* je asi moc. Je to tak na 4 a pol. Ale prišlo mi to lepšie ako Football factory, kde som musel dať 4*. Wood ma spočiatku moc nebral, ale postupom filmu som mu prišiel na chuť. Naopak Charlie Hunnan je super. Nie že by mi jeho postava bola sympatická. Ja chuligánov fakt neberiem. Ale jeho výkon ovceňujem. A príbeh je silný. Emócie na pracujú. Film funguje. A zasluhuje tak 85-90%.

Hooligans (2004)

Slušný film. Nie masterpiece, ale dorbý film určite. Môžem hooligenské filmy. Tu vidno určité paralely s green street hooligens s Elijahom Woodom. Neviem čo bolo prvé, ale Frodov film som videl skôr a aj ma viac zasiahol. Toto malo zas surovejšiu autentickosť a pár drobných ale ultimátnych vychytávok, ako napríklad zavretie do policajnej dodávky a alebo hajzlová scéna s Tamero Hassanom a Danny Dyerom. Skrátka filmu svieti 75% a nemôžem nič len s tým percentom súhlasiť.

Rychlejší (2010)

Dám 4 ale slabé a z protekcie. The Rock sa proste neserie. Vyzerá ako stelesnenie nasranej pomsty. Celkovo mi príde, že film nemal až taký zlý scénar. Koniec si síce mohli odpustiť, ale inak dobré. Postvy mi sedeli, atmosféra super. Nikto nie je dobrý nikto nie je normálny, nikto nie je čisto záporný a šofér je fakt drsný. Navyše mi zaujal Oliver Jackson-Cohen. Nie je to nejaký super akčný blockbuster. Skôr taká komorná vendetta Dwayna "zabijácky pohľad" Johnsona, ktorý sa s nikým a ničím neserie.