Batman navždy (1995)

Do Nolana najlepší batman. Neviem čo sa vám na tom nepáčiloje pravda, že už som to dobrých 10 rokov nevidel, ale voľakedy to patrilo k mojím najobľúbenejším filmom. V roli batmana mi viac sedí Kilmer ako Keaton. Mám rád všetkých batmanov až na jednu vínimku. Najväšiu radosť mi samozrejme robí Nolan, ale batman navždy u mna stále ostáva ako dobrý film.

Rallye smrti 2 (2010)

No tak. Nebolo zas o toľko horšie ako jednotka. Vcelku s týmto filmom nemám žiaden problém. 3* preto, že som toľko dal aj jednotke. 70% prostenič iné sa od tohop ani nedalo čakať.

Underground (2007)

No poporiadku. Underground je skutočne nízkonákladový film. Nejedená sa o béčkový ale dokonca o céčkový film. A podľa toho budem aj hodnotiť. Páčilo sa mi na tom, že dej bol zrazený na minimum. Skutočne tam bolo málo kecania a bez zbytočných prieťahov sa posúvalo od súboja k súboju. To je plus. V takýchto bojových arénovkách pôsobí dej vcelku rušivo, pokiaľ nemá dostatočnú kvalitu (čo takmer nikdy nemá). Zaujímavé aj pojatie filmu evokujúce dokument. K súbojom. Samozrejme najsilnejšia stránka filmu. Kombinuje sa tu okulahodiaca choreografia a tvrdý realistický street fight. Zo súbojov sa už asi nedalo vytrieskať viac a musím uznať, že predstavitelia sa končatinami vedeli ohánať. Krvou a brutalitou sa tu nešetrí, čo je len dobre. Vcelku inovatívna vec v žánri bola absencia hlavnéh hrdinu medzi bojovníkmi. Nikto nie dobrý nikto nie je zlý. Nikto nie je preferovaný. Víťaz prekvapivý. Celkovo bitky nekončia vždy tak ako by si človek myslel (pokiaľ neoperuje s väčšou informáciou tipu: "preklikal som film a zistil kto postúpi" a podobné. Nerobte to!). Môj záver? Je to Céčko, ale zároveň mi to dalo veľmi dobrý martial arts zážitok. 4*.

Na doraz (2010)

Neviem. Moc ma to nechytilo. Pár krát som sa zasmial to určite, ale čakal som, že to bude lepšie. Zachova postava mi prišla miestami nevtipne otravná. Pár scén si mohli odpustiť. Phillips po the Hangover ubral z plynu. Vydarených gagov je proste málo. 70%

Řetězová zpráva (2010)

Hovadina. Dnešné horory stoja za hovno. Nechápem, prečo nikto nenatočí nič poriadne. To predsa nemôže byť až taký zlý. 1* a nezachránia to ani tie kozy, čo sa tam na stotinu sekundy objavia.

Černá labuť (2010)

Nemám rád takéto filmy. Psychicky narušení jedinci, neistota nad realitou, statické výjavy... Toto nie je nič pre mňa. Takým filmom sa vyhýbam. Možno práve preto na mňa Black Swan tak zapôspobila. Mila je jednoznačne sexi, a Natalia väčšinou tiež (niektoré scény stoja za to :-D). Vincent Cassel je doslova super. Aronofskeho réžia na jednotku. S atmosférou a napätím očividne vie pracovať. Človek až krúti havou aký drsný môže byť film o balete. Dal by som kľudne aj 5*, ale mne na takýchto filmoch fakt niektoré veci vadia. Dávam 4*, ale len preto, že som to ja. Objektívne 4 a pol až 5. Určite lepšie ako Wrestler.

Tak se měj (2009)

Pohodová komédia. Zasmial som sa a neraz. Film zhadzuje hlavne pomalý začiatok. Koniec tiež nie je nič extra. Stred filmu ale pobavil a keby sa to celé nieslo vtom duchu dal by som 4*, ale slabý koniec a úvod ma k tomu nepustia. Chavy Chase je dobrý, Winona je sympatická, Astin s Hollowayom sú ultra hovädá, Duff je extrémne sexi a kopec ďalších postáv má niečo do seba. A Mark Polish? Neohúri, alem rozhodne to nie je katastrofa. Filkm je nejak medzi 65%-70%

Krvavý sport (1988)

Slušná klasika. Bojová choreografia je dobrá. Van Damme a Gibb moc hrať nevedia, ale aj tak pôsobia sympaticky. Bolo Yeung je síce obstojný záporák, ale moc som mu to bojové umenie neveril. Nie že by na tovyslovene nemal, ale z toho čo predviedol na mňa rozhodne nepôsobil ako neporaziteľný šampión.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Tak toto mega ľutuje, že som to nevidel v 3D to mohla byť paráda. Alebo aspoň v poriadnom HD. NApriek tomu to bola príjemná rozprávka. Pravda, je to najslabší Snyder zatiaľ ale stále solidné. 70%.

Hokejový zázrak (2004)

Fantázia. Milujem šport. Hokej milujem zo všetkých športov najviac. Preto som rád takémuto kvalitnému prevedeniu. Slap shot sa môže strčiť do prdele. Silný príbeh, neuveriteľne autentické hokejové zápasy. Atmosféra. A napriek tomu, že som s výsledkom a aj celým dianím okolo "Miracle on ice" bol dobre oboznámený dopredu, film som zakončil spotený od vzrušenia a s tlakom 100 na 200. Masterpiece. Úplne najlepšie na tom je, že s to skutočne stalo. A na Američanov to bolo prevedené neuveriteľne presne. Keď si pozriete pár nepresností v zaujmavostiach vyznejú tak marginálne, že to môže skoro slúžiť ako rekonštruovaný dokument. Nebol by som správny hokejový fanúšik keby som nedal 5*. Čistých 5*. Najlepší hokejový film všetkých čias. Škoda len, že má takú slabú konkurenciu. Čo odkážem kritikom? Že to bola šablónovitá americká rozprávka plná patriotizmu a lacného amerikanizmu? Ale to tak bolo. Predstavte si, že by olympiádu vyhral slovenský tím zložený výhradne z našej extraligy. Tiež by sa asi rozpútalo šialenstvo.