Kontraband (1998)

Zvláštne pojatie, zlá kamera a niektoré nepochopiteľné rádoby "vychytávky" mi skazili film. Pritom Van Damme a Schneider sa snžia a ide im to. Knock Off je film kde je slušná akcia a dá sa pri tom zasmiať. Výborné preteky v úvode. Ale režisér film doslova posral. Snažil sa zlúčiť klasickú vandamovku s štýlom Jackieho Chana a obohatiť o niektoré nasilu cool zábery. Nepodarilo sa. Hark Tsui je jediný dôvod prečo je ten film slabý. Inak potenciál vysoký.

Čarodějův učeň (2010)

Vyhlasujem vojnu všetkým, čo zatracujú filmy s Nicolasom Cagom. Už ma nebaví, ako všetky jeho filmy majú doṕredu zaručené zlé hodnotenie len preto, že tam hrá on. Už u Bangkok Dangerous sa mi nepozdávalo hodnotenie. U Knowing som sa vyslovene rozčúlil. Celkom nedocení mi prišli aj prví Lovci pokladov. Teraz tu máme Čarodejovho učňa. Človek musí brať ohľad na to, že sa jedná o teen fantasy. Je to film aj pre mladšie publikum. A na tie pomery si viedol dobre. Cage vs. Molina šlape dobre a obaja majú čosi do seba. Ultimatívnu postavu stvárnil Toby Kebbell. Vlastne jediný s kým som mal problém je Jay Baruchel. Niekedy je síce stráviteľný, ale často lezie na nervy a pôsobí nesympaticky. Film má pekné triky a občas som sa zasmial a celkový dojem je dobrý. taká rozprávka na potešenie duše. Pustím si za tým jeden diel Human weapon, aby som sa vrátil do reality.

Krvavá aréna (2010)

Pre mňa celkom zaujímavý film. Film má podobné téma ako Undisputed (vezeňské bitky, stávky, favorit vs. hrdina, manipulácie...). V mnohom sa ale filmy odlišujú. Undisputed po trojke a dvojke je už asi horeografiou neprekonateľné. Locked down má slabšiu choreografiu. Využíva sa tu hlavne MMA a musím povedať, že niekoľko orginálnch a zaujímavých nápadov sa tu nájde. Atmosféra je celkom celkom slušná a na rozdiel od undisputed tu máme prítomnosť kvalitného herca (Vinnie Jones). Napriek tomu je to ohviezdu horšie ako Undisputed (diely s Adkinsom). Ale fanúšikov MA, ktorým sa už zunovali ultra našlapané kopy a kaskadérske kúsky a chcú niečo realistické surové pripomínajúce často skôr street fight ako martial arts odporúčam. Ale postava Kimba Slica nevyužitá.

Desatero (2007)

Ja som sa výborne bavil a bavilo la sa so mnou asi 6 ďalších ľudí. Zaujímavé pojatie dobré nápady, neviem čo na tom všetkým vadí. Biblia a náboženstvo sux a som len rád keď ich niekto využije ako vtip.

Četník a četnice (1982)

Tento diel si už moc dobre nepametám. Ale celé sériu som išiel na 4* tak ostanem aj tu. A nespomínam si na nejaký väčší problém s týmto filmom. Možno ak si to niekedy pozriem znova pôjdem s hodnotením dole, ale zatiaľ...

Četník a mimozemšťané (1979)

Najslabší diel. Ako úplne malému sa mi však páčil najviac, lebo mimozemšťania boli cool. Z nostalgie 4*

Četník ve výslužbě (1970)

Ako som spomenul u predošlých dielov séria si stále drží úroveň. Nevidím dôvod na nízke hodnotenie.

Četník se žení (1968)

Klasika. Z vínimkou mimozemšťanov, ktorý boli trochu slabší boli všetky diely dobré. Áno. Aj četník sa žení.

Četník v New Yorku (1965)

20% rozdiel medzi prvým a druhým dielom? What the fuck! Ok 1-2% pochopím. 5% ešte prehryznem. Ale taký drastický rozdiel? Však to boli takmer totožne kvalitné snímky. Myslím, že tu hodnotenie csfd totálne zlyhalo.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Keď som bol malý tak som to zbožňoval. Neskôr už to bolo trochu ohrané, ale predsa len. Na svoju dobu to bol unikát. de Funes v najlepšej forme.