Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

Šedý priemer. Dúfal som, že to bude vtipnejšie. Samozrejme má to pár dobrých scén, ale tie sa stratia v obrovskej stopáži. (CSFD píše 105 min, ale na prehrávači mi svieti 2 hodiny a jedna minúta). Ferrell je klasický nepredvádza nič naviac. Reilly je dobrý, ale nie úžasný. Duncan nepredvie okrem záverečných zostrihov pred ttulkami absolútbne nič. Cohen je síce výborný a asi trikrát francúzkejší ako ako pravý Francúz, ale aj tak z jeho postavy vytrieskali príliš málo vtipných scén. Adam McKay sa moc nepredviedol. Step brothers, Ron Burgundy aj The Other guys boli o triedu až dve lepší.

Double Team (1997)

Podarené aj nepodarené dielo. JCVD je ako herec slabý, ale je sympatický a hlavne je to martial arts borec. Rovnako Rodman je otrasný herec. No a čo, keď jeho postava je dobre spravená a s jeho imidžom a vytiahlou postavou pôsobí ako osviežujúci element. Kto ale najviac zráža film je Hark Tsui. Už pri Knock off sa mi jeho štýl nepáčil a doeble team na tom nič nezmenil. Škoda. Iba tri *.

Poslední vládce větru (2010)

Prečo tak nízke hodnotenie. Priznávam, že Shyamalan stráca na sile, ale kritika na jeho osobu mi príde prehnaná. The last airbender bolo normálna fantasy rozprávka. Efekty skovostné, ale akcia bola trochu nedomyslená. Priznávam, že to malo ďaleko k nejakému veldielu. Ale katastrofa to nebola. 65%. Ale už by som chcel nejakú ultra atmosferickú vec ako boli Znamenia. Come on Night, you can do it!!!

Griffinovi (1999) (seriál)

Výborný seriál. Trochu vykáda simpsonovcov, ale to nevadí, lebo seriál samotný obsahu neuveriteľne veľa dobrých nápadov a vtipných scén. A naproti Simpsonovcom má množstvo vlastných špecifík. Je preto nespravodlivé ho odsudzovať, len preto, že sa podobá na Simpsonovcov. Každopádne niektoré diely sú na 5* niektoré na 4* niektoré na 3*. Takže výsledný 4*.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Neveril by som, že trojka Ice Age môže byť ešte zaujímavá. Ale podarilo sa. Bolo to vtipné bolo to milé a bolo to svižné. Také rozprávky majú byť. 70%.

Zpověď zabijáka (2010)

Sklamanie. Pri filme kde hrá Snipes, Bell a Daniels s hodnotením v červených číslach som čakal väčší masaker. To, že je príbeh lacný by mi nevadilo. To, že je ale poslabšia aj akcia už vadí. Snipes je síce ultra borec, čo sa týka martial arts, ale je trochu nevyužitý. Zato Zoë Bell a Gary Daniels sú úplne nevyužitý. Gary predvedie pár kopov v záverečnej bitke a Zoë spraví dva kopy a aj tak dostane nakladačku. Ako mínus u mňa pôsobili aj tie akože psychadelické zábery (spomalovanie, hra s farbami, deformácia obrazu...). Zbytočný film. Serefiniho by som najradšej posadil pred obrazovaku a púšťal mu stále dookola filmy s Tonym Jaa a Scottom Adkinsom aby sa trochu inšpiroval. 45%

Black Books (2000) (seriál)

Jeden z najlepších komediálnych seriálov vôbec. Neskôr stráca čiastočne na sile a dochádzajú nápady, ale stále super. Dôvod bude hlavne ten, že latku nasadili strašne vysoko prvými dielmi. Prvé 4 diely sú u mňa na 110%. Ďalšie sa pohybujú okolo 85-95% a až na jednu vínimku (90%) bola posledná séria u mňa na 80%. Keď to nejak spárujem nemôžem ísť pod 5*. Dokým sa neobjavilo IT Crowd to bol asi najvtipnejší seriál ktorý som kedy videl. Hlavne Moran s Baileym sú ultimátny.

Sociální síť (2010)

Výborne zvládnutý film. Fincher je výborný režisér. Námet inak nič moc. Keby to nebolo tak dobre natočené, asi by som šiel v hodnotení veľmi nízko.

Láska přes internet (1998)

Nuda. V tej dobe tam hrali veľké viezdy Meg Ryan a Tom Hanks. Na film som sa tešil a nedostal som vcelku nič. U mňa 3 hviezdičky.