S.W.A.T.: Pod palbou (2011)

Ultra priemer. Kristina Loken sa vo filme mihne iba na pár sekúnd. Macht aj Patrick sú obstojní. Ale celkovo nič moc. Nie že by som čakal zázraky, ale dalo sa z toho vytrieskať viac. Nuž smola 50%.

Hon na čarodějnice (2011)

Veľký potenciál premárnený do vzduchu. V 98 minútach nemôže taký film fungovať pri takom dlhom rozbehu. 30 minút naviac v podobnom dzuchu a som maximálne spokojný. Perlman už je starý ale jeho prítomnosť ma neobťažovala. Cage je štandardný. Vcelku ho mám rád a nenávidím odpor a podohodnotenie ktoré v súčasnosti sprevádzajú. Podčiarknuté a zhrnuté. Film dobrý len nedotiahnutý. 3*, ale kedže je to film s Cageom, ktoré sú automaticky podhodnotené ja automaticky nadhodnotím. Čiže 4*. Ale škoda. Podobný žáner môžem a mohlo to dopadnúť oveľa lepšie. A to s rovnakými hercami, scénaristami aj režisérom. Chýbala len stopáž a pár nápadov.

Fighter (2010)

Solidný film, ale nedal mi nič nové. Boxerského outsidera som si odbyl v Rockym (videl som všetkých) ale aj v ďalších filmoch. Drogový problém som tiež videl rozobratý z viacerých strán. Konflitky rodina vs. kariéra a vzťah vs. rodina sú už tiež obohrané. Chýbal mi silný moment ktorý by film posunul na vyššiu úroveň. Tak to je to rutinérsky odvedená robota, ale žiadne super dielo. Je síce pekné, že je to podľa skutočnej udalosti, ale môj obdiv k reálnym hrdinom nezvyšoval môj divácky pôžitok. 70% viac ani za boha.

Fat Pizza (2003)

Najdrbnutejší film pod slnkom. Dej nula bodov aj oproti novodobým Seagalovým filmom. Herecké výkony na hranici amaterizmu. Humor len pre silné žalúdky. Pojatie, ktoré sa neblíži ničomu, čo som kedy videl. Napriek tomu film milujem, Ale rozhodne neodporúčam. Veľa vtipných vecí som postrehol na druhý a tretí krát. Ostatným ale radím dávať pozor nech to nemusia pozerať ešte raz, lebo nepochytiť všetko by bola škoda, ale pozerať to znova nekonečné utrpenie :-D :-D

Vnitřní nepřítel (2005)

Film hodnotím ako veľký Seagalov fanúšik, respektíve anti-fanúšik. Som skátka ten typ, čo s na Stevenovi vie veľmi dobre zasmiať a všetky jeho nedostatky pretavuje na klady. Lebo u mňa čím horšie, tým lepšie. A tento film fakt pobavil. Je pravda, že režisér a scénarista sú asi dementi, Nevadí, že je to neprehľadné a je tam milion logický chýb. Nevadí, že Steven nie je vždy Steven /ako kope vyššie, ako je výška rozkroku, už to nie je on. Proste na všetkých týchto chujovinkách som sa bavil. A potešil aj Vinnie Jones. Škoda, že Garyho Danielsa nevyužili lepšie. Recesistické 4*

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Hmm nebol to zlý film. Napriek tomu ma až tak nepresvedčil. Dej je taký nejaký okresaný. Hlavnú ženskú rolu mohli dať krajšej herečke. Koniec mohol byť menej happy. Čo ma však najviac sralo boli rýchle titulky, ktoré som nestíhal čítať, takže mi prvá polvica dávala zabrať aby som rozumel. Dougles je ale skvelý. LeBeouf obstojný, Réžia tiež dobrá. Pár krát som aj zasmial. Keby sa eliminovalo niekoľko chýb niekoľko zavinených aj nezavinených chýb mohol to byť super film. Takto za 3*

Zóna smrti (2005)

Slabé. Väčšina filmu tak za 2* a jednu pridávam za hustý koniec, ktorý ale nemôže zachrániť všetko. Môj prvý film s Donnie Yenom. A nič moc. Pritom očakávania boli veľké. Dej je nezáživný. Neskutočne ma sralo ako hlavný záporák môže robiť veci za ktoré by u nás mal tak 20-30 rokov natvrdo ale nedostane ani deň lebo mu neprišili vraždu. To v Hongkongu nie sú iné zločiny??? A najviac ma sralo, že som film stále musel pauzovať lebo som nestíhal anglické titulky. Škoda Donnieho lebo v ňom rozhodne problém nebol. Aj myšlienka bola. Aj niektoré zábery boli silné. K postavám som si ale vzťah nevytvoril a v polovici som chcel aby všetci chcípli a už to skončilo. Najhoršie bolo, že Donnie predviedol vcelku málo kopov a úderov. Každopádne veľký potenciál totálne premrhaný!!! Policajné hongkongské mlátičky nemám nejak extra napozerané, ale ak je toto v červených číslach tak nič moc. Keby vznikol akčný film, ktorý by bol z USA a mal by na csfd 55%, tak keby napísali, že je z Hongkongu a hercom digitálne zošikmili oči tak ten istý film by mal 70-85%. Ale ten istý film. Nespravodlivo. Nie že by som mal niečo proti šikmáčom, mnohoje mojími obľúbencami.

Ozbrojení a nebezpeční (1986)

Celkom svieže malo to spád. Aj akcia ako tak obstojná. Ale! Ale nie je to zas tak vtipné ako som čakal. A Candy pôsobí ako akčný policajt dosť nepresvedčivo. A Meg Ryan sa mohla vyzliecť a išiel by som s hviezdičkou hore. Veľa nápadov mohlo byť v tej dobe dobrých avšak teraz mi prišli už okukané. Takže je to šedý priemer. Ale neurazí.

Město (2010)

Affleck konečne nevyzerá ako sweetboy a pózer. Viac svalov, viac tetovaní, viac vrások a taký unavený výraz z neho spravili celkom drsnéh gangstra. The town je o niečo akčnejšie ako Gone baby gone, čo je u mňa len lepšie. Režijne je film dobre zvládnutý. A vôbec nevadí, že tématicky sa jedná o prevarenú látku bez nejakého prevratného nápadu. Film proste funguje a to je dôležité. Naviac herci odvádzajú dobrú robotu (áno vcelku aj Affleck). Každopádne zbožšťovať to niečo mimoriadne mi príde scestné ale v rámci gangsteriek poteší. Ben kľudne si natoč ďalší film.

Dějiny násilí (2005)

Slušne odvedená robota. Mortensen je výborný herec. Bello je sexi. Film na mňa pôsobil ako kus dobre odvedenej práce. Nie je to nijaká super ultimátnosť, ale ani neurazí. 4* mi príde ako optimálne hodnotenie.