Drive Angry (2011)

Lussier je kazisvet. Našťastie toho toľko nie je čo pokaziť. Akúrát to mohlo byť nahláškovanejšie, dravšie a s kvalitnejšou akciou. Ale aj tak dobre. Cage v pohode. Heard sexi až na kosť. Fincher cool. Burkovi táto rola sadla určite lepšie ako tatko z twilightu. Lepší režisér a je to najlepšia akčná jazda roka. Takto solidný film.

Bílý Elephant (2011)

Mohol to byť perfektný film. Nechýbalo veľa a dalo by sa povedať, že mal hĺbku. Bacon sa pohybuje na hrane solídneho herectva a trápneho prehrávania, ale nakoniec prevláda pozitívnejšia možnosť. Djimon Hounsou je podľa mňa dobrý herec. Tu skôr ako herectvo ale dokazuje, že dlhoročný tréning boxu a kung fu je k niečomu, aj keď so skutočnými martial arts borcami sa srovávať nemôže. Scénar má pár dobrých vychytávok, ale aj kopec dier. Prachya režijne niektoré scény zvláda dobre (najmä akcia) ale v niečom zlyháva. Celkovo hodnotím film na 70%, ale nechýbalo veľa a mohol to byť skutočne dobrý akčný thriller po ktorom by zamrazilo na chrbte.

Krvavá odplata (2011)

Dosť sklamanie. Luke Goss síce pôsobí drsne ale predsa len nie je to práve veľká martial arts hviezda a je to príliš veľké tintítko. Dej je lacný a nie vždy dáva zmysel. Dialógy nič moc. Kilmer, Jones a 50 Cent sú tam len z povinosti a vo filme sa vyskytujú len na pár minút. Vlastne je to všetko celé zle. Len akcia to ako tak zachraňuje. Slabé 3* hviezdičky. Dal by som dve ale záverečná scéna z "prevráteným" autom pobavila tak, že som si ju musel pustiť ešte pár krát potom a zvyšujem za ňu na tri.

Icarus (2010)

Snaha sa cenní. Film je béčko respektíve možno až céčko ako sviňa. Ale má to svoje svetlé momenty. Dolph sa snaží. Chcelo ešte vylepšiť maskultúru a oprášiť pár karate kopov a máme kandidáta na akčný comeback. Odporučil by som mu pozbierať partu starých harcovníkov ako Seagal, Gary Daniels, JM White a kľudne aj Arnieho, pridať mladších Adkinsa a Lateefa Crowdera a spraviť nejakých béčkových "expendables". Lebo jeho filmy potrebujú väčší rozpočet a ďalšie mená, lebo Dolph už asi sám film neutiahne (vlastne nikdy neutiahol). Inak film za 50%

Ctihodný občan (2009)

Zaujímavý film. Pointa síce a jej odhalenie hlavnými postavami síce kolíše, ale slovné prestrelky super, napätie výborné, nuda minimálna. Butler aj Foxx odviedli dobrú robotu. Nie je to síce najlepší film všetkých čias ale 4* si myslím zaslúži.

Oktoberfest (2006)

Smola. Film ma bavil a pivo pijem rád. Kopec dobrých nápadov. 4* s čistým svedomím. Takže majte ma radi!

Deník zabijáka (2007)

Hovorte si čo chcete ale pre mňa to bola sračka. Vtipné to nebolo, romantika ma nasierala, ani nejakej akcie som sa nedočkal. Dve hviezdičky dávam za pár diobrých scén a nápadov. Ale príliš málo.

Slimák (2006)

Je to strašná pučovina. Ale môžem dať menej ako 4* filmu, kde je viacero scé, ktoré sme si púšťali stále dookola a aj spomalene/zrýchlene (scéna vo vani, scéna s kravou, ...) Ako je to strašný shit, ale pár krát som sa fakt rehotal na plné hrdlo. Inak komu chýba aspoň štipka tolerancie na humus neodporúčam ani omylom. Ja to mám tak za 70%, ale viem si predstaviť aj že tomu dáva niekto odpad.

Dcera jako rukojmí (2010)

No žiaden prúser sa nekonal. Obstojná vec, ktorá ma vôbec neurazila. Gary Daniels celkom cool postava. Ale málo využívamný. Nielen tu. Mohol si kľudne prehodiť role s Austinom. Inak aj Austin trochu nevyužitý. Film skrášlujú dve super hot girls, ale toho oblečenia mali na sebe priveľa :-( Keby ale Waxman pridal trochu viac akcie, vyvaroval sa pár chybičkám a ubral na nelogickosti?!? Mohlo to byť veľmi husté béčko. Takto len za 55%

Malá Miss Sunshine (2006)

Raz za čas sa mi stáva, že sa citím ako mimozemšťan s nulovým kontaktom s ľudstvom. A je to aj prípad litlle miss sunshine. Film je nuda. Zasmial som sa asi dva krát. A okrem humoru (ktorý tam takmer nie) som žiadnu inú pridanú hodnotu nepostrehol. Absolútne nechápem 80%. U mňa je to jeden z top 10 najzbytočnejších filmov aké som videl. To pri novodobej Seagalovke sa nasmejem oveľa viac ako pri tejto príšernosti. 2* aj to slabé.