V hlavní roli já (2008)

Na tento film sa dostal uplne nahodou, ako na rychlu alternativu, pretože sme zistili, že náš film sa nehrá. Spočiatku sa to rozbiehalo pomaly. Hovoril som nič moc. Neskôr sa však roztočí kolotoč absurdných situácií okorenených tipickým britským humorom a divák sa razom prestane nudiť. Nie že by film opustila uspávajúca až mŕtva atmosféra, ale o tom to je. Postupne získavam dojem, že Moran svoje postavy nehrá, ale že on taký vlastne je. Vždy mu len dajú iné meno a úlohu a on sa začne správať tak ako vždy.

Život je boj (2009)

Čo k tomu povedať? Taký obyčajný filmík. Nejde o nič mimoriadne, ale myslím, že neurazí. Dosť som počul kritiku na bojové scény, ktorých skutočne nie je až tak veľa. Jedna vec, že nie sú veľmi pôsobivé, ale o to uveriteľnejšie. Sú o mílu bližšie realite ako iné bitkárske filmy, kde sa predvádza pekná choreografia a hradinovia znesú toľko rán, že by to zabilo 15 ľudí po rade. Navyše Tatum hrá zápasníka, takže nepredvádza nejaké karate ale skutočne zápasnícke chmaty. Príbeh nie je ani zlý ani dobrý. Vcelku jasné 3*.

Přehlížený (2007)

Dosť dobrý mysteriózny thriler. Téma nie je nič nové ale pojatie sa mi dosť páčilo. Možno to bude tým, že ma podobné filmy zatiaľ obchádzali. Hlavný hrdina na mňa spravil dojem celkovo atmosféra filmu ma dostala.

Blade: Trinity (2004)

3*. Chcel som dať 2 ale keď Ryan Reynolds zahlásil, že počúva Davida Hasselhoffa tak 3 bez debaty. Celkovo Ryanove fórky bolo jedno zmála pozitív. Wesley Snipes nie je veľmi dobrý herec, ale vo filme na ňom bolo vidieť, že jediný má bojové umenia skutočne v rukách. Celkovo hodnotím film ako vcelku obstojný akčný film. Nič viac nič menej.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Ďakujem všetkým za ich komenty na csfd. Po tom čo som si ich prečítal som išiel do kina s nulovými očakávaniami. A výsledok? Film pre mňa nebol sklamaním. Vcelku bol taký ako som ho čakal (aj na základe komentárov). Rozmýšlal som či dám 3* alebo 4*, ale keďže je to "naše" tak sa prikloním k lepšiemu. Poďme k filmu. Tie dialógy sú fakt hrozné. Niekdy mi to úrovňou pripomínalo až nejaké porno (ako tie rozhovory). Najväčšie sklamanie celého filmu bol samozrejme Jánošíkov hlas. Na jednej strane mi bránil v plnohodnotnom filmovom zážitku, ale na druhú stranu u mňa hlavne zo začiiatku vyvolával celkom kvalitné pobavenie. Verziu som videl v češtine takže v Slovenskej verzii to môže byť ináč le pochybujem. Čo sa týka dĺžky filmu paradoxne mi tých 140 minút ani neprišlo. Dokonca keď som uvidel povestný hák bol som prekvapený, že už to ubehlo. Posledná výtka. Neviem či to bolo spôsobené absenciou make-upu, alebo vyýberom, prípadne niečím iným, ale vo filme som napriek množstvu šteklivých scén neobjavil skutočne peknú babu:-)

Strážci - Watchmen (2009)

Pozrel som si tú tú super extended verziu 215 minút, tsakže spravím nový komentár. A musím uznať, že to je veľký epos. Snyder preukázal neskutočnú mieru talentu. Komix samozrejme nepoznám takže nebudem súdiť ako sa to držalo predlohy. Ale niektoré postavy sú kurva zaujímavé. Rorschach mi prišiel možno ako najzaujímavejšia postava. Hláška, "None of you seem understend. I am not lock here with you. You locked here in with me", bola len taká čerešnička na torte. Druhý, kto zasluhoval jednotku s hviezdičkou bol Dr. Mannhattan, ktorý bol výborne spravený po všetkých stránkach. Až šli z neho zimomriavky. A ten smutný face som mu tiež žral. Prekvapivý záporák a jeho plán sa tiež vynikali bežným "save the world" konceptom. Ostatné postavy ma bavili trochu menej. Hlavne Malin a Patrick hrali slabšiu dejovú líniu. Ale stále slušnú. A ten kreslený komix??? Fest zaujímavý. Hlavne koniec. Ale ako zapadal do filmu? Na bežný blockbuster je to až príliš ťažké. Ale pre mňa ideálne. Až na druhý krát dokážem oceniť kvalitu filmu. Po zhliadnutí super dlhej verzie a pochopení, že hlavná dejová línia bude podstatne kratšia ako tie vedlajšie. Parádna filmárina. 90. 5*

Loudilové (2009)

Zaujímavá a nečakane svižná teenegerská komédia. Prvú polovicu filmu som sa prekvapivo bavil. Samozrejme ako na Ameriku býva zvykom neskôr v filme začali prevažovať vzťahy a romantika. Dobrí sa stávajú skutočne dobrými a zlí skutočne zlými. Ako mi začiatok prišiel originálny (nie priamo zápletkov ale pojatím a štýlom filmu), tak koniec to trochu pokazil. Ale čo sa budem. Baby tu sú pekné, hlavný hrdinovia vtipný a od filmu ktorý mán na csfd.cz 61% som ani viac nečakal. Dávam 3*, ale ak by sa im podarilo druhú polovicu obohatiť aspoň o nejaký dobrý fór, kľudne by som dal 4* lebo teraz to bolo tak na 70%u mňa.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Hmm. Ako ohodnotiť tento film. Ono je to vcelku úplná blbosť k čomu navádza už názov. Ak to však človek akceptuje hneď na začiatku môže sa na filme dobre pobaviť. Film je vlastne neuveriteľný odpad v ktorom sa ale na ropzdiel od oiných odpadov mihne nejaký ten slušný vtip. A asi 2-3 krát som sa rezal smiechom skutočne výdatne. Ako celkom fim vlastne bavil aj keď celý čas pôsobí tak béčkovo až amatérsky. Myslím, že tri hviezdičky to nejak vstrebe aj keď veľa ľuďom sa to nebude páčiť ani trochu.

Pařba ve Vegas (2009)

Výborná komédia. Už dlho som sa tak nenasmial. Určite si to pozrem ešte raz. Občas je to škandalózne ale filmu sa podarilo ma nenudiť a neotravavovať okukanými fórkami. Nie že by to bolo nie čo nové. Téma aj skeče sú staré známe, len podanie mi prišlo tak svieže. Plus pre film hrá fakt, že veľa výjavov mi prišlo povedomých z vlastného života. Skrátka proste hangover je opilecká komédia ktorú bude mať rád každý kto je schopný si zamilovať niečo čo je označované za opileckú komédiu. Dal by som 4* ale mám po filme dobrú náladu, takže posuniem. Vlastne už som dlho nevidel lepšiu komédiu takže s kľudným svedomím.

Slipstream (2007) odpad!

Nepozerateľné. Neviem, či niekto iný pri tomto filme pociťoval zábavu, ale z našej skupiny, čo sme to pezerali (a to maáme skoro všetci rôzne chute aj názory na filmy) nikto. Film sa snaží byť zložitý ťažký zaujímavý, ale v skutočnosti je to absolútny nezmysel, ktorý je stratou času. Je pravda, že som ho nedopozeral do konca, ale utrpenie bolo obrovské. Neodporúčam nikomu, kto nie je pod silným vplyvom tvrdých drog a aj ten by to mal dva krát zvážiť.