Enderova hra (2013)

Příliš málo času na příliš mnoho informací. Se znalostí knihy je film OK, i když zázrak to také neni, bez znalosti knihy si nedovedu příliš představit, jak by to měl divák nějak uceleně pobrat a neodcházet z kina nabyt dojmu, že vlastně nic nechápe a že viděl film, který jakoby byl sestříhán z trojnásobné stopáže...

Nevědomí (2013)

Minimalistická nádhera dovedená k dokonalosti kterou ocení nejspíše pouze nadšenec žánru, protože jemu je jedno že koncept jsme již mohli vidět několikárt, avšak právě nadšenec si uvědomí, že nikdy v této formě. Ostatní asi nebudou vyloženě zklamaní, jen budou mít pocit, že se dívají na něco co již viděli, ale skutečně půjde pouze o pocit.

Sovětská bouře: 2. světová válka na východě (2010) (seriál)

Výborný seriál zajímavý zejména pohledem z Ruské strany, který vyniká nejvíce v porovnání s obdobnými sériemi vzniklými v jiných státech. Sledoval jsem VVV téměř jedním dechem i přesto že obsažené informace jsou většinou obecně známé. Stejně tak jsem takřka lineárně sledoval jinou úžasnou sérii Apoklaypsa: WW2 (http://www.csfd.cz/film/275830-apokalypsa-2-svetova-valka/) které byla tvořena Francouzskými tvůrci a přes, v podstatě stejný obsah, je přesto pohled na události výrazně odlišný.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Jj, klišovitý jak někdo píše, OK. Občas se tam opravdu moc kecá skrze vztahy postav, ale to se dá přeskočit, zbytek je ovšem hodně nad průměrem. V podstatě žádné slabé díly, lidičky co si hráli s maskama a jednotlivejma detailníma scénama požírání, umírání, okusování apod. si hráli opravdu dobře. Grupa ve který hrdinové nejsou nesmrtelní a padají ob tři díly je taky za bod. Obecně lze sledovat slušnej posun v chování postav v návaznosti na to co "zažili". Je to dobře zvládnutej seriál s pěknou výpravou v možnostech žánru a rozhodně nenudí.

Bourneův odkaz (2012)

Bourneův odkaz bohužel nemá s Bourneovskou sérií nic společného. Ano, je tam ten název, a hmm, na pozadí se omýlá jakási synapse na bournovskou trilogii která se opravdu násilně, řekl bych až brutálně snaží manipulovat diváka do Bourneovského prostředí, ale tam všechna snaha končí. Fakt je ten, že půlku filmu se neděje absolutně nic, pak zjistíte že nový "Bourne" je geneticky (či virologicky nebo nějak tak) upravenej týpek ze zvláštní školy který je teď silnější a chytřejší a řikáte si mno tak nudy bylo dost už se bude konečně něco dít? Ono ale ejhle. Místo vymazlené choreografie na kterou jsme u Bourna zvyklí vidíme pouze 3 rány pěstí. Namísto excelentní "social engineering" slyšíme jakousi snahu ukecat sekuriťáka a nakonec přijde honička ve které novej Bourne se svojí Bourne samičkou ujíždí 10 minut na motorce všem policejním kárám na světě abychom zjistili, že vystopovat ho dokázali podle dvou stínů z meteorologického satelitu, ale přitom stačí zajet pod střechu nějakýho skaldiště a jste v bezpečí. No a pohádky konec. Kdabych měl porovnávat hvězdy s jakýmkoliv Bournem, pak bych tomu mohl sát stěží jednu.

Muži v naději (2011)

Ha, místní moralisté zabíjejí jednou hvězdou, na české poměry, rozhodně nadprůměrný film jen proto, že se jim nelíbí téma o kterém pojednává, ha ha. Ale faktem zůstává, že jde o povedený filmek. Komedie která je zábavná, dobře zahraná, zpracovává téma svým vlastním způsobem, herecké obsazení výborné. Pro mě překvapení a za úsměv tý holčiny skoro pátá hvězda.

Prometheus (2012)

Moc špatné toto, moc špatné. Vizuál OK. Příběh? Nesouvislej, příliš skokovej, omezenej na 3 části - letíme, koukáme, umíráme. Chování postav? bez komentáře. Hudba - strašná, nesedí takřka po celou dobu. Závěr? Trapnost nad trapnost. Úroveň filmu, který měl pozvednout SF žánr opět na koukatelnou rovinu v oblasti "snažícíh se tvářit vážně" skončila jako tuctovej letní blockbuster kterému k "dokonalosti" chybí už jen agitka na americké hrdinství, vlastenectví, či armádku, jak je ve zvyku cpát do všech obdobných filmů. Asi jediné plus. Cos to Ridley, cos to nechal pustit ven, vždyť jsi to musel vidět, co to je za blbost nedodělanou a tys to nechal jít do kin. Proč?

Kamarád taky rád (2011)

Nemohu si pomoci, ale už dlouho jsem se u filmu tak strašně nenudil jako v tomto případě. 1 hvězdu za analogii sebe sama ve filmu který dou hrdinů několikrát sleduje v televizi, a druhou za prvnich 10 minut. Chápu, že to má asi představovat oddychovej mainstream pro osazenstvo 12 - 40, ale to si raději příště pustim Battle Los Angeles, u toho člověk neposouvá posuvník v naději, že už konečně narazí na konec.

Super 8 (2011)

Ouč, ok, ok, říkal jsem si Spielberg a Abrams.... No hodně sem se těšil na tenhle film. Ale chjo, asi půjdu blejt. Větší zklamání jsem od filmu ještě nezažil. Vůbec nechápu co tímhle nudným patosem chtěl autor říci. Snažil jsem se ignorovat půlku filmu onoho dojemnýho tlachání a zamilovanosti oněch 11ti letejch děcek, či kolik jim mělo být, snažil jsem se ignorovat tu extrémní imbecilitu postav, ale stejně to nefunguje. Film obsahuje prostě vše to, co má špatný film obsahovat. Půlka stopáže vyplněna tlacháním o ničem, druhá půlka vypovídá příběh kluka a holky. Přesně to co nikoho nezajímá. Ufouna vidíme asi na 3 sekundy, akce trvá asi 10 sekund, příběh je... má to vůbec nějakej příběh, pointu, smysl? Tento film nechápu, ale co ještě víc nechápu, je celkem vysoké hodnocení. Co se to sakra děje se světem, že se takovýhle blince líběj?