Donnie Darko (2001)

Těžká to podívaná, bez "jasné"pointy na kterou divák netrpělivě čeká už od začátku. Přesto nedochází ke zklamání. Tleskám

Útěk ze Sibiře (2010)

Tak prvně buďto narazili na nejvstřícnější gulag v Rusku, či autor záměrně mlží, jak to v těch táborech vypadalo. Solženicyn by jim to vysvětlil jak to v gulagu a pak na následném útěku vypadá... Jako druhé je to zbytečně roztahané až někdy i nudné. Zda jejich útěk probíhal takto snadno a klidně silně pochybuji. Dle toho co jsem se dočetl od autorů jež Gulag přežili, je toto spíše pohádka na dobrou noc.

13 samurajů (2010)

V jednoduchosti je krása, říká se. Já říkám, přílišná jednoduchost škodí. Komentář od "verbal" je naprosto přesný popis filmu, bohužel.

Nezastavitelný (2010)

Ehm, nikdo se nepozastavuje nad tím, jak je celej film jedna velká okatá blamáž? Že vlak má na každém záběru jinej počet vagonů? Místo 39 průměrn tak 10. Že vagony jsou v každém záběru jinak řazený a často i úplně jiný? Že vlak který jede dle filmu přes 100km/h, se ve skutečnosti pohybuje tak 30tkou, dle plynutí krajiny?

Tora! Tora! Tora! (1970)

Po prvních 2/3 bych hodnotil jako čistý průměr. Pak se to zvrtlo hodně výše. Samo se dostavilo srovnání s Pearl Harborem, jež je řekl bych remakem Tora! Tora! Tora!. A ejhle. Nedokážu pochopit jak v roce 70 mohl někdo natočit celkem efektní scénu likvidace americké flotily, jež je mimo film, také hraný dokument a nenudí ani minutu. Poté o více jak 30 let později vznikne megafilm jež je po všech stránkách výrazně slabší. Holt filmařina neni jen o 20ti minutách animací.

Počátek (2010)

Zajímavé ano, originální nikoliv. Americký odvar cyber punkového žánru kde spojitost s, pro evropu asi nejznámějším Matrixem, nelze zapřít. Určitě přeceňované a těžce nadhodnocené dílo. I když přes velmi dlouhou stopáž, na první podívání vlastně nenudí, nepřichází ani nadšení. Naopak přiblblost akčních scén dále kazí průměrný dojem. Ve výsledku nezůstává ani myšlenka po skouknutí, za mě obyčejný průměr.

Střepiny (2002) (pořad)

Áháá, toto je ten pořad na který, nalákán předchozí reklamou, jednou za čas mrknu doufajíc, že se dovím nějaké nové informace. Namísto toho však poslouchám pouze uplakané subjektivní dojmy oněch "redaktorů", nad nějakým žhavým tématem, jimiž provázejí celou reportáž a nakonec to rozsekne ta paní co to uvádí, jež si naprosto spontáně vylejvá srdíčko nad tím, jaké zrůdy mohli hodit miminko do popelnice, a jak ta matka co porodila a odešla vlastně ani není matka atp. Učebnicový příklad neprofesionality redaktorského sboru a zejména těch, kteří ty jejich sentimentální slinty kterými shazují reportáže v pořadu na opravdu nízkou úroveň pustí do vysílání.

Jak vycvičit draka (2010)

Roztomile animovaná podívaná na draky a Vikingy, jakožto odvěké nepřátele, kteří skrze jednoho moulu jemuž se náhodou podaří chytit obávaného draka zjišťují, že s draky se nemusí jenom mlátit, a že draci vlastně nejsou zlí. Jednoduchý příběh, krásná akce a pohádka oproštěná od dementních rádoby vtípků se stává pohodovou podívanou z opomíjeného prostředí.

Zelená zóna (2010)

Zatím poslední film mistra Paula Greengrasse (Bourneovo ultimátum, United 93...) již klasicky řemeslně perfektní, avšak nebaví tolik, jak bych si představoval. GZ má být válečný snímek, ale akci nečekejte. Jde spíše o klasickou motanici kde se "bezvýznamný" pěšák dostává do střetu s politickou mocí jdoucí za vlastním prospěchem, zatraktivněný prostředím Irák vs. USA. A tak se dočkáme typického běhání od osoby A k osobě B nevyplněného téměř ničím co by zvyšovalo podivanou výše než je průměr ke konečnému vyvrcholení, které sic stojí za zamyšlení, ale film nezachrání.

Pacifik (2010) (seriál)

Muselo to dát hodně práce, natočit. Muselo to stát hodně peněz. A to jsou všechna "hodně", která tato minisérie má. Je z toho cítit jak se to snaží každým dílem chytit vlak poháněný Bratrstvem neohrožených, ale ten vždycky nakonec ujede a The Pacific zůstává v obláčku prachu ležet na kolejích. Nemá to onu šťávu která diváky na filmech baví, působí to strašně upjatě. Spíš než válečná minisérie je to filozofickej náhled na vojáka, avšak značně zjednodušenej na černou a bílou, mezi níž hlavní hrdinové hledají. Vynechejte třetí díl - neskutečněj patos. Nenechte si ujít 9tý díl.