Sunshine (2007)

Vidíte v konceptu filmu a chování posádky tak trochu Solaris? Něco z toho tam je. Solaris je mnou nepochopená fikce, kdežto Sunshine si hraje na reálný příběh. Zkuste počítat klišé objevující se ve filmu... Na jednom velkém klišé je film postaven, kompletně. Připočtěte k tomu opravdu velké množství do očí bijících logických chyb a... není to příliš dobrý film, mírný podprůměr se zvláštním vlastním kouzlem.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Huh, tak tohle je klenot... klenot lidstva.... je-li na tomhle, jak někteří tvrdí, něco přínosného pro děti (ve smyslu jejich intelektuálního rozvoje), pak je mi záhadou, že jejich IQ v dospělosti přesáhne hrnanici 20ti. Nejstrašnější noční můra v dějinách TV, ani Cameron nedokázal vytvořit strašnější atmosféru ve svém Aliens, ba dokonce ani Anderson nepřekonal v Horizontu Události stavy které se v člověku dostaví po shlédnutí tohoto dílka... Ne, tohle prostě neni snad ani možný, až se jednou spojíme s dalšími rasami ve vesmíru, nesmí se nikdy dozvědět o tom, že něco takového se pouštělo v televizi, neboť kdyby si to náhodou pustili, spáchají hromadnou sebevraždu napříč galaxií !!!!

Animatrix (2003)

Animatrix považuji za geniální dílo cyberpunkového žánru. Jednotlivé kapitoly jsou dokonale propracované do posledního detailu, přinášející nikoliv pohled do tajů světa matrixu, nýbrž jsou samotným novým světem z něhož Matrix vychází. Matrix trilogie je z pohledu příběhu, pouze desetinový odvar toho co nabízí kapitoly animatrixu.

Horizont události (1997)

Ačkoliv je druhá polovina, nebo spíše poslední třetina filmu, slabší záležitost, i když si nemyslím, že je to tak tragické jak zde někteří tvrdí, první 2/3 jsou nepřekonanou špičkou v žánru navození děsivé atmosféry. Andersonovi se podařilo vytvořit atmosféru předčící Vetřelce a vlastně jakýkoliv obdobný film. Dokonalou trikovou scénu, vydařenou hudbu a výborné herecké obsazení už jen dotváří celkový dojem, který opravdu u konce mírně poklesne, ale nic to nemění na tom, že jeden jeho atribut je téměř geniální a toto se musí ocenit.

Temný rytíř (2008)

Nový Batman, kritikou a vesměs i veřejností přijatý s ovacemi a úžasem není zas tak super jak bych očekával. Pravda, že hlavní záporák je zahraný bezvadně ale nemění to nic na tom, že ve filmu se toho moc neděje, akce málo, vlastně jsem celej film na nějakou čekal a ta přícházela jen pozvolna, několikrát a pouze v menších rozměrech, Batmanské bojůvky byli narozdíl od Batman begins (stejná režie) nezáživné, kamera obyčejná, nicméně režie vyspělá bez chyb což je jediné co mě u filmu drželo. Dle mého se jedná o nadhodnocené dílo.

VALL-I (2008)

Inteligetní pohádka o inteligentních robotech kteří navzdory odlišným úkolům ke kterým byli vytvořeny nacházejí lásku, v krásně animovaném dokonale jednoduchém příběhu, na pozadí už né tak jednoduchém Sci-Fi prostředí zabaleného do hezkého papíru, aby jej pochopila i ta nejlmadší vrstva návštěvníků, navzdory očekávání a faktu, že rodinný dojáky nejsou to nejoblíbenější jsem byl nadšen.

Zakázané království (2008)

No, film vstupující do povědomí diváku zejména díky hvězdám Kung-Fu filmů, Jet-li a Jackie Chana, kteří se zde setkávají na filmovém plátně vzbudí jistá očekávání, nicméně je to pouze nezáživná rodinná pohádková záležitost bez nápadu a jakéhokoliv aspektu zajímavosti vizuálně poměrně hezky zpracovaná zasazená do hezkého prostředí. Bohužel bojové scény se nesou, stejně jako celý film v pohádkovém duchu a tak fanoušky fight filmů nejspíše zklame, ostatní diváci na film zapomenou hned po skouknutí, nicméně dětem by se to mohlo líbit.