Vyvrženci pekla (2005)

No ono to vůbec není špatné tenhle film. Herecky zahrané taky přesvědčivě, mě se to líbilo. Poměrně surová záležitost, způsob režie mi trochu připomíná Tarantina. Rozhodně stojí za podívání.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Jednotka byla super, dvojka byla zábavná, trojka má dobrý nápad a z toho plynoucí hezké rpostředí, ale spadla bohužel, do oné typické (jak já ji nesnášim, můžete to u mě vidět častěji) animákovské sféry pro přiblnutý děcka. Vtipy jsou vtipné, ano pro děti tak do 7mi let, dál bych řek že musí působit spíše přihlouple až dementně, a dál celej film staví na přiblblosti oné, stále dokola v každym animákovi nudně omýlané lásky, tentokráte veverky k veverce... škoda toho.

Firefly (2002) (seriál)

Upřímě opravdu nechápu, proč jej ukončili. Seriál je vypiplanej do detailu, prefektní prostředí, politický systém, jednotlivé světy a jejich základy fungování, vše velmi přesvědčivě naservírováno. Ano má cyhbu. Některé díly jsou opravdu výrazně horší než-li většina ostatních ale i přesto jsou nadprůměrné. Obrovská škoda že tento projekt skončil, zvláště pro fanoušky klasického Sci-Fi. Asi tak by to řekla jistá psotava z předposledního dílu...: S***ky jako tak jde čas a apod. točej 2000dílů, Firefly končí po 15ti, je to spravedlivé?

Komando (1985)

Nezapomenutelný hlášky, nezapomenutelný Arnie, nezapomenutelné trhání telefoních budek ze země, nezapomeutelné kosení tisíců nepřátel, nezapomenutelný film.. Tenhle film prostě zůstane v paměti každýmu kdo ho uvidí.

Terminator Salvation (2009)

Já asi nemohu dát tomuto filmu odpad, protože jeho vizuální efekty jsou hezké, a tak byl-li by to nenávazný film a série terminátor, nebo transformers (wtf ano je to jak transformeři omg, kde je originalita nebo nápad aspoň malinko) nikdy nexistovala, bylo by to tak za 3* ale vzhledem k tomu, že existují, a film je tedy odporným sprzněním terminátoří série na základě ukradených megabootů z transformerů doplněný o stroje podobající se původnímu konceptu terminátorů, bohužel s inteligencí elektronkového počítače, dávám onu 1* a jdu blejt... Chybí jakákoliv známka napětí, chybí ono pomyslné vtáhnutí diváka do děje... tenhle film nemá nic z toho co jsme na předchozích terminátorech obdivovali, je jen slátaninou těžící ze jména.

Solaris (2002)

Těžko pro mě pochopitelný, asi jsem moc mladej na takovej film, nebo bych potřeboval vidět původní, nebo číst knížku, netroufám si hodnotit. Každopádně je to složitá podívaná...

Ong-bak (2003)

Tak asi takhle - film je nádhernou realistickou ukázkou Thaiboxu a hlavní hrdina umí, to je bezdebat a je slast se na bojové scény dívat, ale tím tak nějak veškeré kvality filmu končí. Celý film se nese v duchu jakési umělé připravenosti a z každé druhé scény doslova sálá jak jí flmaři přitrouble aranžují, viz honičky a překážky v nich vznikající. S příběhem filmu si hlavu také dlouho nikdo nelámal a s dialogy už vůbec ne. Snaha o realističnost bojového umění zmizela ve chvíli kdy většina nepřátel přežije při vědomí fatální údery tohoto stylu boje, a musím podotknout, že víceméně každá třetí rána je zde fatální, a většina lidí by ji nerozdejchala, natož více po sobě : ) Takže za mě pouze 2*, avšak kvality bojových scén ve filmu obsažených jsou bezdebat an vysoké úrovni.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Je to strašně předvídatelná nuda. Film spadá do typický komerční animákovský sféry, kde se hraje pouze na debilitu dětského publika, jež není schopná očekávat od filmu cokoliv jiného než roztomilé něco (v tomto případě pes) s hezkou animací.

Wanted (2008)

Na můj vkus už je to moc velká slátanina, a to hodně "žeru" star-trek. Nikdo mi nevysvětlil, proč vlastně ta vystřelená kulka umí v průběhu letu zahnout skorem o 90° a to je to spolu s Angí hlavní lákadlo filmu. Ale tak vážně. Film na mě nepůsobil moc dobře, celkově strašně upětě, nudně a ničím nepřekvapil. Těch několik minut efektní akce se objevuje v každém druhém filmu, včetně komedií, takže za mě nic moc. Váhám mezi 2 nebo 3 hvězdami.

Karanténa (2008)

Film který jsem moc nepochopil. Nejedná se o remake ale o kopii relativně originálního a povedeného "horroru" REC, ovšem naprosto totožnou kopii až na herce. Ten film je úplně naprosto dokonale stejnej jako jeho o rok starší předloha, tak nějak nechápu důvod jeho vzniku. Osobně se mi předloha líbila víc, řekl bych lepší herecké obsazení, nebo zahrání herců.