Rec 2 (2009)

A tak v konceptu je to slušný. I přesto, že je to to stejný co bylo v jedničce, jen s trochu jiným obsahem, nebo navzaujícím stejným obsahem ?, lze říct, že jde o velmi slušný nadprůměr a v celku dobrý film. Na druhou stranu připitomělá zápletka se vtělením ďábla a hlavní hrdina - malí kněží s velkým křížkem a několik scén velmi podobných Exorcistovi, nemusí každému, v novodobém zombie filmu, sednout.

Avatar (2009)

Audiovizuální zpracování bohužel v tomto případě nedokáže příliš odvrátit pozornost od naprosto prázdné příběhové stránky věci. Možná si za to může sám Cameron, ale jsem od něj prostě zvyklej na skutečně vyspělou filmařinu s filozofickými částmi které nutí přemýšlet. Avatar je film, kterej nenutí přemýšlet. Každá scéna tu už milionkrát byla, všechno je tak klišovitý, tak strašně známé, ani ty podělaný dialogy nejsou nijak originální, vše sem viděl. Bohužel jsem u Avataru dokázal po pěti minutách přesně odhadnout výsledek, ale co hůř, věděl jsem co přesně se stane v každé další scéně 5 miinut dopředu. Asi proto, že už jsem všechny ty dialogy, scény, a klišé viděl padesátkát a ještě znovu ve stovkách jiných filmů před avatarem. pozn. Notně mě napadá srovnání s vlastním komentářem k filmu Transformers... hodnotil jsem 4mi hvězdami za audiovizuální orgie s téměř neutichající monstrózní akcí... Avatar jsou vizuální orgie, avšak téměř bez akce, tedy celkem nudné. Jinak musím podotknout, že ono prostředí pro mě nebylo nijak specielně novým, většina fantasy počítačových her, zejména ty rozsáhlejší typu MMO obsahují obdobně laděná prostředí, které by téměř jako z oka vypadli Avatarské planetce...

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Naprosto fantastické představení toho, jak vlastně celej ten Star Trek a jeho první mezihvězdné lety začaly. Tenhle seriál dělali srdcem, nikoliv představou budoucího obsahu peněženky. Nádherné udělané první krůčky a vysvětlení prakticky téměř ke všem "stnadardum" na které jsme v budoucnu zvyklí... od prvních kontaktů, přes první pokusy se silovým polem atp atp. Škoda opravdu slabého úvodního dvojdílu, každopádně zbytek je práce nadšenců. Charakteristika seriálu jsou vymazlený kulisy.

Cesta (2009)

Byli zde ukazatele, ale lidé je nechtěli vidět... Je tomu zhruba 10 let co se planeta změnila. Dnes nezbylo téměř nic. Zvířata zmizela, rostliny uschly i přesto, že stále prší. Zásoby potravin již nejsou. Z měst se staly ruiny, z lidí se stali "zvířata". Poslední přeživší se živí jedinou potravou která zbyla - dalšími lidmi. Vítejte ve světě The Road a připravte se na asi nejdepresivnější postapokalyptickou podívanou posledních let.

Ataque de Pánico! (2009)

Vykrádačka Alive in Joburk krátkometrážním konceptem, Spielbergovi Války světů invazním klišé, a hudebním dobrovodem 28 týdnů poté s úvodním "mostní" scénou zahalenou v mlze na pozadí kráčejících megabotů je zas scéna vykradená z Half-Life 2. Navíc mi ty bóti nezapadli přirozené do prostředí, je vidět, že jsou takýsi jakýsi uměle přidaný... Rozhodně horší než krátkometráže této kategorie jako již zmíněnýy Alive in Joburg, Halo krátkometráže trailery, nebo nově Yellow.

Arn - Riket vid vägens slut (2008)

Oproti zbytečně moc výpravnému místy až nudnému prvému dílu, milé překvapení, rozhodně výrazně lepší a 2hodinová stopáž nenudí ani minutu.

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Uh uh, je to tak naivní, až pohádkově stupidní svět, s nesmírně jednoduchým příběhem. Spíše lyrické dílo, kde fantazie animátorů nebyla spoutána řetězy, ale nečekejte nic velkolepého, je to jako pomalu tekoucí řeka které s každým metrem představuje část světa s jehož vizuálními detaily si někdo v hlavě pohrával hodně dlouho.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Rozdělil bych film na dvě kapitoly. První je ta, ve které roboti nebojují, tedy těch asi 20% filmu absolutně o ničem, hrajících si na srdceryvný doják. Pak ale přichází zbylích 80% stopáže která čítá neskutečné audiovizuální orgie v monstrózních i menších soubojích, robot vs. robot, robot vs. armáda, robot vs. robot vs. armáda a ačkoliv nerad hodnotim filmy pouze podle audiovizuálního zpracování, tak je fakt, že u tohoto filmu jsem nečekal nic hlubokomyslného, a také to tak dopadlo. Je to super výplach velmi vyspělé neutichající akce. Velmi povedené.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Těžko říct, jak to bude nakonec kvalitní seriál, každopádně to je od klasické SG jak ji známe zatím výrazně odlišný. Zajímavá je hudba, také kamera doznala pokroku a Carlyle se tam prostě hodí, takže snad to bude vcelku OK. Nicméně, zatím jsem mohl skouknout 3 díly a nemůžu číct, že bych byl zklamanej, ale ani nejsem kdovíjak uspokojen, takže budu čekat jak se seriál vyvine.

District 9 (2009)

District 9 je film, jež je spíše takovou upoutávkou na další pokračování, které je nezbytně nutné. Film zanechal až příliš mnoho nezodpovězených otázek. Kombinuje v sobě originalitu námětu, s velmi poutavým dějem. V podtextu poukazuje na problém rasové diskriminace. Nejedná se jen o hezké Sci-Fi, film má myšlenku a hloubku. Obsahuje určité, do nebe volající chyby, jako například když hledají hlavního hrdinu který má u sebe mobilní telefon, napadne je použít jej k jeho zaměření až po 3 dnech. Podobných blbin je ve filmu více, ale jedná se o chyby které jsou doslova převálcovány konceptem samotného filmu, takže zde nevadí tolik jako by vadili jinde. Film natáčen dokumentárním způsobem a zpětně k událostem od příletu lodi až k přesunu do District 10 (cca 20leté období)