Kouřové signály (1998)

Obsah včetně závěru: Dva indiánští mladíci z Idaha se vydávají do Phoenixu pro popel otce jednoho z nich. Viktor se snaží držet kamennou tvář indiánského bojovníka a jeho společník je spíše zženštilí pošuk s neustálými patetickými historkami, který se stará o babičku. Viktorův otec zachrání „pošuka“ jako miminko vyhozené z patra hořícího domu. Viktor otci nemůže odpustit, že od nich odjel, když mu bylo jedenáct. Ve Phoenixu se dozvídá od tátovi kamarádky, že odjel kvůli tomu, že tehdy ten dům, kde uhořeli lidé, v opilosti nechtěně zapálil. Společníci se vracejí tátovou dodávkou do rezervace a Viktor tátovi odpouští a sype jeho popel do řeky.

Moonraker (1979)

Obsah včetně závěru: Je unesen raketoplán, přepravovaný z USA do Británie. Bond začne pátrat nejprve v jeho výrobním továrním komplexu, kde žije i jeho výrobce. Poté pátrá v Benátkách (honičky na gondolách), kde najde laboratoř s jedem z orchideje. Tu vyveze výše zmíněný majitel ve skleněných kuličkách na utajenou vesmírnou stanici, archu, kam doveze také dvojice geneticky vynikajících lidí, a odtamtud chce její pomocí otrávit lidstvo a založit nový lidský rod. Bond s americkou agentkou se tam však dostanou také a s pomocí amerického vesmírného výsadku zvítězí. Klasický závěrečný sexík se tentokrát děje ve stavu beztíže.

Život plný malérů (1972)

Obsah včetně závěru: Smolaři Pierru Richardovi se nepodaří utopit se, na stejném místě jako se to nepodaří televizní reportérce, do které se zamiluje. Náhodou se dostane do soutěže, kterou ona, se svým bývalým milencem, moderuje. Je v družstvu Pařížanů, kteří byli schválně vybráni jako nemehla, aby se povzbudil bouřící se venkov. Družstvo však vyhrává a z Pierra se stane hvězda.

Casino Royale (2006)

Od dětství je James Bond mým hrdinou. A tady jsem si s ním konečně i zahrál. Jen já a on. A dokonce ve dvou záběrech. :-) A ani mi nevadilo, že mu zasvětlaly vlasy. Takže samozřejmě nemůžu dát míň jak pět hvězdiček.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Obsah včetně závěru: Zneuznaný inspektor Trachta se svým učedníkem Hlaváčkem převezmou, po dvou zmizeních inspektora, který před Trachtou vždy dostává přednost, vyšetřování záhadné smrti (a rozpuštění v kyselině) továrníka vyrábějící mast na růst vlasů. Postupně se ukazuje, že byla mast dříve neúspěšná a holohlaví muži, jsou zavřeni v blázinci a na kachní farmě. Jejich ženy od nich všechny dostaly pohledy stejného znění a jedna z nich Vilma teď pracuje v nevěstinci. Trachta nakonec případ úspěšně uzavře, ale noviny stejně spletou jeho jméno s upřednostňovaným detektivem.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Obsah včetně závěru: Autobusový výlet skončí omylem v obci Liptákov, kde je Muzeum peří se Světničkou Járy Cimrmana. Provádí je strará paní, která je zasvěcuje do C. života. Nejprve je vychováván jako dívka a zjistí se to až na dívčí střední škole. J.C. inspirující potkává různé slavné lidi a radí jim jak zlepšit jejich dílo. J.C. tvořící přijde vždy pozdě se svými vynálezy a nakonec udělá Praze obrovský obraz moře. J.C. na Konopišti vychovává tajně k češství děti nástupníka trůnu, kterému píše nástupnickou řeč. J.C. v Liptákově jako učitel. Po vyhlášení války odchází. Na konci filmu zjistíme, že stará průvodkyně je vlastně samotný J.C.

Ducháček to zařídí (1938)

Obsah včetně závěru: Vlasta Burian – Ducháček pracuje v advokátní kanceláři, která mimo jiné spravuje majetek starého šlechtického rodu. Majitel kanceláře je zamilován do jejich dcery a zatajuje jim, že již nemají žádné peníze, sponzoruje je ze svého. Oni jsou pyšní a berou ho jako póvl, protože pochází z chudých poměrů. Dcera, ač se jí celkem líbí, odmítá z tohoto důvodu jeho žádost o ruku. On jim to již dále netají a tak konečně všichni poznají jeho velkorysost. Rozprodávají majetek a chystají se na chudobu. Ducháček však odhalí, že se na jejich bankrotu podílela i falešná směnka a tak se vše v dobré obrátí.

Pret-a-Porter (1994)

Mnohými hvězdami obsazený film o módních přehlídkách v Paříži. Šéf přehlídkového festivalu se udáví sendvičem, poté co ho kontaktuje manžel jeho ženy, který jí, své čerstvé mladé nevěstě, upláchl jako komunista do Moskvy. Když se mu ji konečně podaří najít, tak při sexu usne (Mastroianni, Lorenová). Syn návrhářky Lo prodá firmu obchodníku s kovbojskými botami a ona pak udělá nahou přehlídku. Dva američtí žurnalisté (Julia Roberts) se ocitnou v jednom pokoji a místo chození na přehlídky se oddávají vášni. A mnohé další příběhy propletené v jednom velkolepém filmu.

Do útoku (1987)

Obsah včetně závěru: Stallone je tirák a pákař, jede vyzvednout do vojenské školy svého synka přes odpor jeho dědečka. Syn ho nejdřív nenávidí, protože od nich před deseti lety utekl, ale postupně ho začne mít rád. Matka, která je chtěla dát dohromady zemře při operaci srdce. Syn zůstane u dědečka, ale najde tam tátovy dopisy, které před ním byly schovány. Rozhodne se být u táty a ten na to získá i peníze výhrou na mistrovství světa v páce.