• Pohádka

Wolf Creek (2005)

Velmi slabý horor. Navíc ani zařazení do kolonky "horor" příliš nesedí. Čeho se má divák bát? Litry krve jsou dnes na každém kroku a nic jiného ve filmu není. Ke všemu ani oběti po hodinovém představení nevyvolávají příliš velké sympatie, a tak ani jaksi nevadí, že jim někdo ublíží. Nejvíc ale tento film sráží naprostá nelogičnost v počínání psychopata i jeho obětí. Včera jsem dal jednu hvězdičku hororu Hory mají oči II. Toto bylo o malý kousek lepší, takže nyní hvězdičky dvě....ale slabé.

Persepolis (2007)

Ne, ne a ne....tohle už nikdy vidět nechci. Nestává se mi často, abych se už těšil na konec filmu, ale zde tomu tak bylo. Opravdu nechybělo mnoho a závěrečných titulků jsem se nedočkal. Ve filmu jsem se nedokázal ztotožnost ani s jednou postavou, kladnou postavu bych také nenašel. Spolu se Spalovačem mrtvol dle mého jednoznačně nepřeceňovanější film, který jsem měl zatím tu čest vidět. Takže ta jedna jediná hvězdička je snad jen díky libozvučné francouzštině.

Hory mají oči 2 (2007)

Nepožaduji po akčním hororu přehršel logiky, ale co je moc, to je moc.... Skupina vojáků a vojaček se chová jak malé děti, uprostřed pouště najdeme dvě namalované a upravené vojandy z nichž jedna si několikrát přehrává na vlastním mobilu video se svým synem... Jedna hvězdička snad jen za poměrně povedené masky.

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Vladimíra Čecha zrovna nemusím, ale jeho hlas sedí k tomuto filmu jak zadní část těla na hrnec. Komedie v dokumentárním podání o sexu bez sexu. Dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nemůžu si pomoct, ale já se prostě u filmu ¨dobře bavím od začátku až do konce, takže *****.

Snowboarďáci (2004)

Nyní dvě hvězdičky, ale nevylučuji, že až se na film podívám za nějakých deset let, tak půjde hodnocení níže. Několik vtipných hlášek, pěkná hudba a naproti tomu několik trapných scén. Kotkovo herectví stejně jako Janákova režie na mě prostě neplatí. A to nemluvím o věkovém rozdílu dvou hlavních herců a hereček, který působí příšerně...

Super Size Me (2004)

Zajímavý nápad....dokument, který dokazuje to, co téměř každý lidský jedinec ví, a přesto se tím neřídí. Slabší čtyři hvězdičky.

Zbouchni mě! (2008)

Není to tak strašné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Párkrát se u filmu zasmějete, ale nic víc od toho nečekejte. Jednou podívat a vrátit.

Dokonalý trik (2006)

Plných pět hvězdiček, nelze prostě jinak. Ačkoliv jsem měl strach ze zařazení do kategorie sci-fi/fantasy a raději jsem si od filmu nic velkého nesliboval, po shlédnutí se musím režišéru, kameře, kulisám a v neposlední řadě hercům poklonit. Tomuto opravdu říkám poctivá filmařina. K ději se zde vyjadřovat nechci, abych neošidil případného diváka o příjemný dvouhodinový mozkový trénink. Film trvá poměrně dlouho, ale ani jednou mi nepřišla na mysl myšlenka, že by měl film už skončit. Mohl by být i o hodinu delší a já bych se pořád skvěle bavil. Již se moc těším, až si tento zákusek vychutnám podruhé a zkontroluji si, zda do sebe všechno tak přesně zapadá, jak se na první pohled zdá.

Kráska v nesnázích (2006)

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Pro čtvrtou rozhodly skvělé herecké výkony A. Geislerové ("mrcha tak dokonalá, až se mi otvírala kudla v kapse") a J. Schmitzera (chvílemi téměř one-man show). Hřebejk tak trochu jinak než ho známe, nicméně pro mě osobně v lepším světle než u mnoha jeho komedií (viz Medvídek).

Zkurvených 14 (2004)

Po přečtení zde uvedených komentářů k filmu jsem čekal o mnoho horší podívanou. Mám prostě tyto nízkorozpočtové a téměř až „studentské“ filmy točené ruční kamerou rád. Povedený výkon hlavní představitelky, velmi podařená hudba a ke všemu krátká stopáž, takže filmy krásně ubíhá. Chyby by se samozřejmě našly také, např. opakující se scény s popíjející mládeží, které brzy omrzí. Nicméně jako celek velmi povedený film, a proto nemůžu jinak než dát čtyři hvězdičky a doporučit ke shlédnutí.