• Pohádka

Nějak se to komplikuje (2009)

Lepší tři hvězdičky... Film střídá části opravdu dobré, ve kterých se zasmějete s těmi, které skoro až nudí popř. zavání trapností. Herci na můj vkus až příliš přehrávají. Nicméně na jedno podívání určitě obstojný film.

Sedm životů (2008)

Tak já vám nevím....rozhodně se o mě nedá říct, že bych nebyl citlivý, ale tohle mě nechalo chladným. První polovina filmu šílená nuda, člověk neví o co jde a druhá polovina filmu pro změnu šílená nuda, protože to divák prokoukne a je mu předem jasné, jak to skončí.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jeden z mála filmů od kterých jsem si hodně sliboval a nezklamaly mě. Skvělí herci, scénář, dialogy.... Názorná ukázka toho, že stačí jen 12 herců, jedna místnost a skvělý film je na světě. Z poslední doby něco podobného dokázal film Telefonní budka, i když jde o úplně jiný žánr.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Začátek slušný, ale postupně horší a horší... Neočekávám od akčního filmu, že bude překypovat inteligencí, ale co je moc, to je moc. Jak jsem napsal, v akčním filmu nemůže být vše úplně logické, ale zde je toho na můj vkus až příliš nelogického..... Pokud tvůrci neví jak jistou pasáž zajistit, tak ji mají vynechat, ale tam stupidní do oka bijící kroky, které postavy činí jsem snad ještě neviděl. Film začal na 4 hvězdičkách, ovšem po větě "V komoře ještě jedna zůstala" klesl na hvědičku jednu a bůh ví, kde by skončil, kdyby film o pár minut později neskončil. Jedinou ozdobou filmu je Michelle Rodriguez.

Mariňák (2005)

Velké zklamání..... Mendes si ukrojil až moc velký krajíc. Bohužel to byla jedna velká nuda.

Skippy (1968) (seriál)

Na to že jde o seriál z roku 1966 velmi dobrý počin.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Super nápad.....ale to provedení. Nerozumín zařazení komedie, nepřišlo mi na tom nic vtipného, spíše to byl hodně smutný film. Gosling je vynikající, ale určitě šlo z filmu dostat mnohem více. Takto to je velká zahozená šance....

Sex Drive (2008)

Na můj vkus až příliš mnoho nechutností a i jinak žádný extra film. Filmů podobného typu jsou desítky a tento rozhodně není nadprůměrný. Slabé tři hvězdičky.....

Iluzionista (2006)

Asi měsíc před shlédnutím Iluzionisty jsem viděl podobný film - Dokonalý trik. Ten mě doslova nadchl, dostal pět hvězdiček a o to víc jsem se těšil na Iluzionistu. Ten však ve srovnání s Dokonalým trikem propadl ve všech směrech. Hodně slabé tři hvězdičky a to ještě z části díky českým lokacím, které činí film alespoň něčím zajímavým.