• Pohádka

Gran Torino (2008)

Nerealistické, nesympatické postavy, slabý scénář....přesto to má své kouzlo a slabší čtyři hvězdy.

Oddělen (2011) odpad!

Proč? Proč? Proč jsem jen na to koukal? Proč jsem stále doufal, že už každou chvíli musí přijít něco, co mě zaujme a nevypnul jsem to před skončením? Nemám rád častá prohlášení v komentářích typu "Sledováním filmu jsem ztratil dvě hodiny života", ale zde to opravdu sedí. Za mě jednoznačnej odpad a přiřazení k jiným s*ačkám. Odpad dostávají hlavně komedie, americké komedie, trapné komedie....ano, jsou trapné a i já někdy odpad udělím, ale i v těch nejhorších komedií je alespoň jedna scéna, která mě zaujme, kdy se zasměju.... V Oddělen, ale není zhola nic. Ano, jsem naštván...naštván na režiséra, herce, scénáristu.....a hlavně sám na sebe, že jsem si to pustil... Proč? Proč? Proč jsem na to koukal?

Requiem za sen (2000)

Asi to není špatný, ale je to totálně hnusný... Může být něco hnusného zároveň dobrého? Jednoznačně povinný film do hodiny občanské výchovy na ZŠ.

Čas probuzení (1990)

Ano, je to cukrová vata, ale proč ne? Ano, nepůsobí to úplně reálně, ale kdo z nás je psycholog/psychiatr/farmaceut, aby mohl s jistotou říci, že je to úplné scifi, takže proč ne? Jednou větou bych film popsal asi takto - Přelet nad kukaččím hnízdem v civilní podobě pro masy. Pátá hvězda unikla po delším zvažování a jen velmi těsně.

Obvyklí podezřelí (1995)

To je tak, když se člověk na základě vysokého hodnocení recenzentů těší na kvalitní film... Ne, že by to bylo nějak smrtelně originální, ale rozhodně to není žádná tuctová kriminálka, takže za to body plusové. To je však bohužel asi jediný klad celého filmu. Absolutní absence kladných postav, resp. velice nesympatické postavy, takže doufáte, že co nejdříve přijde přestřelka a nějaký ten "hrdina" ubude. Neskutečná nuda způsobila, že jsem zejména v první polovině filmu několikrát zachrupal, takže je možné, že jsem něco podstatného přehlédl...jinak si tak vysoké hodnocení filmu ani vysvětlit nedovedu.

Rodinná oslava (1998)

Skandinávština se vším všudy. Všechno nejlepší můj milovaný tatínku...

Nepřítel před branami (2001)

Válka je svině, ja, da.... Pacifisticky natočené válečné drama. Po slušném začátku bohužel poměrně brzy padá řemen. Nerealismus až bije do očí, do toho ta romantická zápletka.... Nebýt to pro mě tak oblíbené téma, tak místo tří hvězd daruji max. dvě.

Před deštěm (1994)

Tohle fakt ne. Tak dobře hodnocený film zde na CSFD a takové zklamání... Mám rád, když jsou ve filmu hrátky s časem, nemyslím si, že mám IQ houpacího koně, ale zde jsem se opravdu ztrácel v ději a i když jsem po skončení projekce zpětně pouštěl části filmu a opětovně si dával dohromady, co se vlastně ve filmu odehrálo, tak na několika místech jsou časové nesmysly....,aneb jak režisér motal až zamotal. Málokdy se mi stane, že bych vyhlížel nedočkavě titulky, ale u tohoto filmu tomu tak bohužel bylo. Dávám jednu hvězdu, abych byl spravedlivý, tak za krásnou přírodu by si film možná zasloužil hvězdy dvě, ale opravdu slabé a s mínusem...

Život je krásný (1997)

Jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. Láska, zloba, odvaha, smutek, inteligence, krása, utrpení, vtip....to vše a mnohé další tento film nabízí a přesto to není jak když pejsek s kočičkou vaří dort... Klobouk dolů před umělci všech profesí, kteří se na filmu podíleli!