• Pohádka

Těsně vedle (2007)

Nechápu zdejší nízké hodnocení... Ano, je to bláznivá komedie, ke všemu ještě americká....ale to je důvod pro to, že to nemůže být ve své kategorii dobrý film? A tohle je sakra dobrý film! Bláznivých komedií, které těží z tématu svatby, je nepřeberné množství, ale většinou jsou více trapné než vtipné. I zde není každý vtip extra vybroušen a wtf momenty se najdou, ale bavil jsem se náramně. Regulérní 4,5 hvězdy.

Metro (2013)

Spousta nelogičností, hlavní hrdinové sympatičtí jak zapomenutý inhalátor a hloupí jak po třech lahvích vodky. K tomu šílená stopáž... Očekávání nebyla velká a realita byla ještě horší... Dvě hvězdy snad jen díky tomu, že katastrofické filmy opravdu můžu a vážím si každé snahy o natočení filmu v tomto žánru.

Zemětřesení (1974)

Katastrofické filmy...to já můžu. A tento z těch mnoha natočených v 70. letech dle mého vyniká a patří mezi špičku. Na dobu vzniku slušné efekty, perfektní závěr, skvělé herecké obsazení....v čele se sympaťandou Genevieve Bujold :-) Kdybych film hodnotil v 70 letech, možná by aspiroval i na hvězd pět.

Den poté (2004)

Blbost, ale potěší :-) Perfektní triky, nechybí romantika ani akce.....trochu kočkopes, ale bavil jsem se. Kdyby to nebylo na katastrofický film až příliš scifi, uvažoval bych i o pěti hvězdách.

Twister (1996)

Tak vysoko v pořadí katastrofických filmů zde na ČSFD, a přitom taková blbost. Být to označeno jako scifi, bylo by mé hodnocení vyšší. Jelikož se ale film tváří jako seriozní katastrofický film, nezaslouží si více než dvě hvězdy.

Černá kniha (2006)

Nebylo to špatné, ale: Pokud filmové drama usiluje o to, aby mě chytlo za srdce, děj jsem s postavami prožíval a o filmu (i po filmu) přemýšlel, musí být film uvěřitelný. Toto bylo bohužel sci-fi zkřížené s Rambem. Stopáž zbytečně dlouhá, děj místy zbytečně zamotaný. Škoda, myšlenka to nebyla špatná, ale šlo z toho vytěžit mnoooohem více.

Kukačka (2002)

Zajímavé, ale divné....jako Rusko samo :-) Lepšímu hodnocení brání nepovedených posledních dvacet minut filmu.

V hlavě (2015)

Tak nějak si kladu otázku komu je tento film určen - pro děti příliš náročné a pro dospělé příliš infantilní. Jednoznačně nejlepší části filmu jsou scény, kdy se střídavě díváme do hlav diskutujících. Škoda, že těchto scén je jako šafránu. Neurazí, ale rozhodně nijak nenadchne - slabší 3 hvězdy.

Prokletý ostrov (2010)

Další neskutečně přeceňovaný film... Výborná je zde opravdu jen a pouze atmosféra. Scénář je děravý jak švýcarský sýr. Více slov si tento snímek nezaslouží.

Viděl jsem ďábla (2010)

SPOILER! Dost lidí film odsuzuje z důvodu přílišné brutality. Já ji tam neviděl a i kdyby tam některé scény byly, tak takový je prostě život a sériový vrazi, resp. sadisté se brutálně prostě chovají. Zachycení scén tak jak jsou je tedy u mě naopak plus a dodávalo by to autentičnosti.....kdyby to však nebylo to jediné autentické v celém filmu. Film neskutečně sráží nereálné chování vraha, který i bez achillovy šlachy, se zlámanou rukou a mnoha polytraumaty je stále nepřemožitelný a všechny údy používá jako by se nechumelilo... A to nemluvím o mstícím se manželovi, který velmi rychle ztrácí divákovi sympatie a většinu filmu je proklínán více, než samotný vrah, když kvůli jeho egu umírají další a další lidé. KONEC SPOILERU! Na druhou stranu to rozhodně není nezajímavý film. Po Bílém masu další zajímavá korejská filmařina, asi přicházím korejskému filmu na chuť.