Firefly (2002) (seriál)

Po vlažnějším začátku se sriál opravdu krásně rozjel a je hrozná škoda, že tak záhy skončil.

Podivné dědictví (1972)

Tak tohle bylo monstrózní, famózní a grandiózní. Takováhle westernová komedie se vidí málokdy.

Copak je to za vojáka... (1987)

KOUBA!!!! Kouba. Ale já měl nejradši Jirsu a Šlapetku, protože ti byli, spolu s Tökölym opravdu frajeři: "Jeden si to spletl s kovbojkou, jeden po sobě nechá šlapat čuníky a třetí plave do Černého moře." Jinak ta první půlka byla naprosto skvostná, vcelku akční scény nahánění paragánů spolu s velice rytmickou a vcelku akční (ale hlavně chytlavou) hudbou Petra Hapky byly opravdu grandiózní a obsazení (hlavně Karel Roden v jedné ze svých nejsympatičtějších rolí) mě vážně potěšilo.

Cindy (1984)

Ačkoliv tyhle sladkobolný rádobykomedie zrovna nemusím, tak musím uznat, že tohle je jediné zpracování Popelky (vyjma těch našich), na které se klidně i podívám, aniž by mi při tom vstávaly vlasy hrůzou.

Andělská tvář (2001)

Chtělo by to lepšího kameramana. Obraz byl sice slušný, ale ty záběry, jízdy atd. Kde jsem to jen viděl? Aha! V Princezně ze mlejna 2 a v obou dílech Z pekla štěstí. Kamera je ovšem na vině jen z části. Tenhle film by možná měl slušný potenciál, ale to by se ho asi nesměl chopit Zdeněk Troška, který tyhle velké produkce prostě nezvládá, resp. celkově nezvládá v porevoluční době (tj. za posledních 19 let) natáčet nějaké vážně dobré filmy. Třetí díl Slunečné a senové trilogie by člověk ještě odpustil díky několika zlidovělým hláškám, Princeznu ze mlejna bychom mohli hodnotit jako vcelku neškodnou pohádku pro děti, ale co se stalo pak? Je škoda, že zrovna režisér trilogie Slunce, seno,... bude už navždycky vnímán taky jako režisér trilogie Kameňáků, dvou velice divných pohádek jménem Z pekla štěstí a filmu Andělská tvář. Vážně je to škoda.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Má bolest plynoucí ze shlédnutí tohoto filmu je o to vězší, že vím, že autorkou tohoto snímku není nikdo menší než Marie Poledňáková.

Ucho (1970)

Skvělá ukázka rozkladu osobnosti. Stavu mysli, který vzniká, pokud se člověk ocitne ve velkém nebezpečí a pod enormním tlakem.

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

V hlavních rolích Josef Abrhám, Jaromír Hanzlík, Libuška Šafránková a Naďa Konvalinková. K tomu přidáme ty nejlepší herce do vedlejších rolí a natočíme s nimi malou televizní komedii podle Oscara Wildea. A je z toho taková sranda a tak labužnický zážitek, že nechcete, aby ten film někdy skončil.

Princ a Večernice (1978)

Pohádka, kde Vadimír Menšík hraje krále, Libuška Šafránková hvězdu a Radoslav Brzobohatý záporáka? Tak tomu nemůžu dát míň jak 5.