Párování (2000) (seriál)

noční sitcom, který s přehledem zadupe do země i o dost známější sex ve městě. No a právě tak jako stojí sex na Jessice Parkerové, stojí párování na Richardu Coyleovi, který zde znázorňuje dokonlého neurotického magora (ano přesně takový jakého vídáte v zrcadle :)) jinak samozřejmě i zde člověk občas narazí na trapárny a debilní džouky, ale převážná většina dílů je opravdu hodně v pohodě

Čelisti (1975)

první polovina pojídání nafukovacích lehátek a strašení duchen na pláži je slabej odvárek, kterej co se zábavy a napětí týče připomíná spíš díl bejvoču, nebýt známé scény s upadenou nožičkou a faktu, že tam nikde nepobíhá úchyl mič, člověk by si to vážně spletl. Druhá půlka je ale nádherně vygradovaná, přetuněná akcí a napětím. Obsahuje nezapomenutelné scény (Roy Scheider krmí kapry, porovnávání šrámů, se třema sudama ne) a to ani nemluvím o finálovým hurráá skluzu Roberta Shawa alias Quinta (no hádejte co ho na konci klouzačky čeká) První Spielbergův výlet na moře se prostě povedl, stačí přetočit prvních dvacet minut a máme tu dokonalou napínavou jízdu, které však do hororu chybí věta "Támhle se mihla ploutev" ve scéně kdy se Hooper a Brody vracejí domů

Ohnisko požáru (2002) (TV film)

solidní thriller z produkce HBO, který kočíruje úderné duo Liotta, Leguizamo. Přes přibívající spáleniště a pochybnosti johnova kolegy keitha se pozvolna dostáváme až k závěrečné pointě, která sice není nijak zvlášť originální, ale pořád je to lepší vyústění než kdyby bylo žhářem Johnovo schizoušské alter ego :)

Fantom hlubin (2005) (TV film)

Odpad?? Ani omylem, normální nedělní béčko. Nenasere, neohromí, neuspí. Plus celkem pohodový obsazení

Sliz (1988)

tak to jsem rád že jsem bloba našel, celý snímek je neuvěřitelně neuvěřitelný blivajs, ze kterého musí intouši srat kostičky, béčko jak řemen, záporák tentokrát nemá kuchyňák, ani halapartnu a dokonce ani tvar ...prostě blob pohodář kterej vám udělá párty v koupelně. Škoda jen, že se nakonec úkázalo že je blob jenom zmutovaná želatina jinak to klidně mohla bejt stejná ikona jak džejsn nebo fredík

Kanibalové (1980)

veselá rodinná komedie, dokumentující nešvary jedné jihoamerické kanibalské famílie(tak co mají chudáci jíst :) ..mezi ty nejméně přehlédnutelné zlozvyky patří nejspíš nabodávání lidí na kůl a mlaskání při jídle. Navíc jako bonus pro všechny želwomily obsahuje snímek tuhou scénu ve které figuruje želva několik člověčích jedinců a nabroušená mačeta, zbytek si s trochou představivosti domyslíte (ano želva si prokelstí cestu) Nevím, svým způsobem je tento snímek fascinující a jedno se mu musí nechat...odvaha pustit se do takovýho fujtajblu s takovou věrohodností ta se dnes už jen tak nevidí.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Dokonalé, atmosféra 70tých let, NY, parné večery, disko, zvonáče, Yankees, světová série a do toho šílený vrah Berkowitz přezdívaný "Son of Sam". Dnes se možná jeví Spajk Lí jako docela umírněnej týpek, ale toto pop-kulturní svědectví, ve kterém se mísí éra diska a punku s terorem a obavami co v roce 77 paralyzovaly NYskou čtvrť Bronx, umírněné v žádném směru není .. Scéna kde Sam vyprazdňuje zásobník do mladého páru za hudby Abby je nezapomenutelná, stejně jako ďábelský John Leguizamo coby kadeřník Joey nebo punker s nejpřihřátějším "attitude" filmového plátna Adrien Brody

Ed TV (1999)

Docela zajímavé téma ztráty soukromí a celého toho kolotoče reality show, je zde bohužel na rozdíl od trumana použito jenom jako podklad ke klasické americké romantice, což může způsobit velké zklamání všem kdo od tohoto snímku čekájí něco víc než pohodovou jednorázovku, která z hlavy vyfičí při první návštěvě lednice :)

Smrtihlav (1998)

Alex Proyas si zase jednou ulevil od svých nočních můr a vytvoříl svět, ve kterém o půlnoci rodinka ufounů z nosferatu zastavuje čas aby mohla lidem vyměňovat deníčky a alba v šuplících. DC strašným způsobem promrhává svůj potenciál, což si patrně dobře uvědomovali bratři Wachowsti když kuchtili svoji megalomanskou trilogii. Každému kdo tyto filmy viděl a měl možnost srovnat, musí být jasné odkuď vítr vane. DC je bohužel mnohem slabší než jsem čekal. Pomalý a do morku kostí paranoidní slalom otazníkami, po hodně solidním rozjezdu vytlačí do pozadí akční a rozháraná jízda šusem směr cíl - a žili spolu šťastně až do smrti. Sečtěno a podtrženo..očakávání nebyla naplněna