Sweetnightgoodheart (2005)

Velmi milé. Vydařený konec, připoměl mi jednu větu z hořkého měsíce "Anything you can do, I can do better"

The Cat with Hands (2001)

Nádherným způsobem zrealizovaná noční můra, kterou Robertovi nejspíš poskládal Hypnos kombinací Otesánka a Jeepers Creepers. Tuto úsměvnou narážku na charakter koček navíc umocnil od lesa plížící se závan chladného zatuchlého vzduchu nesoucí v sobě staré moudré přísloví, nevěř kočkám a už vůbec ne lidem. Co se animace a hororového žánru týče, velmi vkusně využíté 4 minuty

Tyger (2006)

"Tyger! Tyger! burning bright, in the forests of the night. What immortal hand or eye, could frame thy fearful symmetry?"

Ip Man (2008)

Čtveráckej kukuč Donnieho Yena mě do role Grandmastera moc nesedl. Akci sice zvládá ale jinak se kření jak posel dobrých zpráv z Amsterdamu. Navíc jak už tady bylo trefně poznamenáno, většina toho co se nachází mezi akcí je jedna pekelná nuda. Někdy to v akčním k-f filmu může zafungovat, ale v hodně případech (vážně míněné) pokusy o vytvoření dramatických momentů (útlak dělníků v továrně) působí záživně asi jako partička šachu o poločase fotbalového utkání. Když už nic, alespoň to přiměje ze zvědavosti prošmejdit wikipedii.

The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello (2005)

Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello - za tímto pětimetrovým názvem se skrývá půlhodinová steampunková vymazlenost ve které se tmavé 2d siluety postav pohybují v promakaném CG 3d prostredí. Styl animace a pohádkově hororový příběh k sobě náramně pasují, autoři si dali fakt záležet a my si na jejich píli a bujné fantaziii můžeme ukojit apetit přesně jako ty žíznivý rostlinky

Strážci Dračí brány (2006)

Pár akčních sekvencí je fakt zajímavě a nápaditě natočených, škoda že převážná většina můžských postav je jak z nějakého japosnkého přihřátého remejku hochů od bobří řeky, kromě Šupináče toho pravděpodobně vyhrabali rovnou z čínské trani show. Wilson Yip využívá provázků imo v přijatelné míře a choreografie nejsou vůbec špatný, bohužel postupně houstne sentimentálních výlevů z kterých bolí hlava, jakoby si to s tou akcí rozmyslel a rozhodl se pro nějakou uhozenou sentimentální drámu. Části kdy si to rozdávají a dávaj přes držku super, zbytek blbost

Proboha! (2008)

Religulous se nedá brát jako dokument, spíš je to taková boratovinka. O tom že slepá víra, fanatismus a nevědomost nepatří zrovna k nejušlechtilejším lidským atributům asi netřeba žádného historika dlouho přesvědčovat. Jistě že jde o jednostranný pohled na věc a kdybych byl věřící tak už by mě tyhle dokola dokumenty o tom že je víra na nic a všichni věřící jsou vydlabaný tykve pěkně sraly a po večerech bych se pravděpodobně modlil aby do Mahera uhodil blesk. Na druhou stranu mi nepřišlo, že by měl Bill v úmyslu dělat si srandu přímo z víry jako takové, spíš lehce odlehčenou formou poukazuje na to co se z ní může vyklubat za pahýl, nejsou-li lidé dostatečně otevření a uvědomělí. http://www.youtube.com/watch?v=GRaEaPKRFdc&feature=related

Rudovous (1965)

Není nad film u kterého se stačíte navečeřet nasnídat a mezitím dohnat spánkový deficit aniž byste přišli o něco podstatného. Rudovous postrádá atmosféru jiných Kurosawových snímků a hlavně spád. Kurosawa do hlavní dějové linie vkládá další postavy a příběhy jak v nějakém seriálu, ty nejsou ani zajímavé ani filmu jako celku extra neprospívají. Jak jde u této (na tři hodiny mimichodem docela triviální rozprávky) vydržet až do konce? První hodinu a půl se dá ještě přežít a poctivě držet z úcty k režisérovi. Zbytek už se překousává fakt těžko, asi bych to nedal kdybych si neříkal, že nerodrazím-li Rudovouse napoprvé tak už nejspíš nikdy. V momentě kdy se rozehrála další třicetiminutová retrospektiva o mileneckém páru jsem chtěl hodit po televizi papuči, pač už bylo jasný že to Kurosawa myslí smrtelně vážně a bude jednoduchou storku natahovat podobnýma berličkama dokud diváka neuspí a přestože konec je naprosto předvídatelnej už jen dopracovat se k němu je tak krásnej pocit, že nějaká závěrečná katarze Shawshanku je nedovařenej mrzáček

Město duchů (2008)

Dejvova tvůrčí křivka si to tentokrát namířila rovnou do našeho nejoblíbenějšího žánru romantické komedie, kde scénáristi neoblomně drtí jedno a to samý schéma dokola už asi půl miliardy let. Stejně u toho vydržíme abychom se přesvědčili že to všechno dobře dopadne. Ono to většinou dobře dopadne, i když půl hodiny před koncem to s hlavním hrdinou vypadá nahnutě ( lhal / něco prozradil / omylem se vyspal s kamarádkou ). Koepp (Stir of Echoes) to ale vzal tak nějak po svým a řekl si, když romantickou komedii tak opět a jedině s duchy. To by ani nevadilo, Ghost Town je příjemná změna (polopravdil jsem). Škoda jen že komediální je asi tak 1/4 filmu a zbytek je ucákanej. Hlavně posledních dvacet minut Téa pořád breká. Na druhou stranu, když už to muselo být, tak alespoň plus za casting protože zrovna tahle poloha jí docela sekne. Greg Kinnear skvěle nevýrazný a přehrávající zároveň a Ricky Gervais no..ale jo jako komik vpohodě jen jako romantický hrdina mě nesedl. Hodnocení 2,8* = slabší komedie, průměrná romantika.