Vinni-Puch (1969)

Zatímco disneyho po americku slizký medvídek poo je takový trochu hbitější žlutý lenochod, ruský vinni pukh je postavička s charakterem, opravdový filozof a požitkář. Kombinuje se v něm spontánnost, zmatenost a kreativita. On a jeho kamoš prasátko Pitachok si spolu vedou takovej pěknej yin/yang vztah, ve kterém Pitachok svérázného a občas trochu nepraktického Vinniho doprovází aby se mu (případně všem kolem) něco nestalo. Nejvíc se mi líbilo jak Vinni vysockoval zajíce:). Pro dospělé určitě mnohem stravitelnější než americká verze. Medvědům od Kolína to ovšem nesahá po tlapy

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Jednu za šikovnou Megan a jednu za Bridgese. Jeff je jedním z těch chlapů, kterým věk pozvolna prospívá zatímco na ostatních řádí jak opice v balírně banánů. V Ironmanovi i tady je fakt výbornej. Nízké hodnocení hlavně kůli Simon Peggovi, který není má krevní skupina, u Spaced jsem vydržel tři díly a i když určitě má sem tam tam sem světlejší momenty dokáže je stejně rychle pohřbít trapárnama Friedberg/Seltzer formátu (nehoda s Chihuahuou).

Deprivační staniol (2007) (amatérský film)

Vzpoměl jsem si na Raimiho Clockwork, jaká hrozná pakárna to je a v porovnání s ní se mi Pohlův Deprivační staniol fakt docela líbil. U ametérských kraťasů se snaha navodit jakoukoli atmosféru často totálně mine účinkem, navíc dobrovolní neherci dokáží působit jako dost rušivej element. Pohlovi se ale to depresárium překvapivě docela povedlo. Good job

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Já si myslím, že kdyby na ně ke konci nevyskočil ten turbochlíváckej alien tak by scéna se scarvingováním skončila minimálně vášnivým polibkem protože predátorovi už se očividně zapalovaly lýtka. Tak mohl tam Anderson pro holky prdnout trochu romantiky. Je jasný že to není žádnej fešák (predátor) a má trochu zvláštní záliby, ale je galantní a slušně vychovanej, hned na prvním rande dá hlavní hrdince kopí a štít, s takovým pěkným štítem se hned vidí věci z jiný perspektivy. KIaždopádně kromě toho že byl predoš sympaťák, měl na kontě nejvíc fragů. Na opačném konci tabulky skončili pochopitelně lidé, kteří svoji úlohu free killu nevzali na lehkou váhu a tentokrát si pro jistotu polovina ani nevzala zbraně. Ale jo bylo to docela fajn, bavil jsem se u toho, čekal jsem mnohem větší kravinu. Škoda že Lance a Tommy nedostali víc prostoru v porovnání s dost marnou Sanaa Lathan.

Iluzionista (2006)

Klady: Výkon Giamattiho, který pwnul Nortona i Sewella. Dále pak překvapivý konec. Klasický Shyamalanovský šotek je u filmů o iluzionistech téměř povinost. Je sympatické, že některé triky dělá Norton sám. Kouzelné prostředí Prahy, které dodává filmu autentičnost a atmosféru. Nádherná orchestrální hudba Phila Glasse. Jessica Biel. Zápory: (spoiler) Člověk dře, chce aby byli lidi spokojení, snaží se udělat přítelkyni šťastnou, má spoustu starostí a zodpovědnosti ano občas si možná trochu přihne, ale jinak je to dobrák. Pak se vynoří kdoví odkud nějakej tulák šarlatán, kterej oblbuje prostý lidi, přítelkyni mu zhypnotizuje pak svede a aby toho nebylo málo, tak z něj udělají násilníka obviní ho z domácího násilí, přišijou mu vraždu, donutí ho spáchat sebevraždu a navíc je ještě ve filmu prezentován jako největší svině, no je toto nějaká spravedlnost?

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Burton měl skvělé dny, poslední takový byl ten ve Sleepy Hollow, od té doby jsou jeho filmy sice na oko pořád pěkné, ale celkově decánko unylé a sterilní (krom Karlíka toho jsem zatím neviděl). Nic proti Deppovi, Johnny je frajer, ale vidět ho loudit ze sebe zpěv může být asi tak rozpačité jako vidět v muzikálu Branda. Problém je že Sweeny vlastně ani není pořádnej muzikál, protože jako muzikál je chudý na pořádné hudební sekvence, přesněji řečeno, kromě jednoho dvou povedenějších čísel jsem počítal vteřiny a říkal si už aby se ta ukolébavka doplahočila do konce . Poslední naději na obrat k lepšímu podříznul Sweeny krk za mohutného krvetrysku někdy po 40ti minutách filmu a zbytek včetně "whatever" finále jsem sledoval již jen ze setrvačnosti. Jediné pozitivum je H.B.Carter coby paní Lovettová. Ta dodává Sweenymu tu správnou rudou šťávu s masovými bochánky a ..děkujeme za ty dary, alespoň její zpěv se dá poslouchat. Z úcty k režisérovi trochu lepší průměr

Vesmírní opičáci (2008)

Naštěstí jsem nebyl nucenej sledovat čimpy s českým dabingem takže hodnocení určitě pozitivní. Docela mě i překvapuje tak nízké procento na čsfd (39%) vzhledem k tomu, že se imho jedná minimálně o průměrnej animák, dokonce jsem se u něj bavil i víc než u takovýho ice age. Pravda ovšem je, že šimpanzi maj obrovskej potenciál a vždy jsou zárukou dobré zábavy. Pro mě teda lepší 3*, dobrej odpočinkovej animáč

Mravenčí teror (1977)

Létající disky, nemrtví a nafukovačky z bažin začali pomalu ztrácet punc originality a tak když se objevil radioaktivní odpad muselo asi spoustu hororových béčkařů otevírat šampaňský. Co si budem povídat, mutace a radioaktivita prostě nemůže chybět u pořádného béčkového hororu. Po pavoucích, kteří jsou pro své jedinečné vzezření v tabulce havěti na první příčce, museli zákonitě následovat mravenci. Jsou organizovaní, silní a taky to nejsou žádní velcí krasavci. Bert Gordon se s tím ani tentokrát nepáral a film okořenil o všechny ingredience, které má každý hodně špatný film mít. Hrozné efekty, otřesné akční sekvence, příšerné dialogy a dementní a nesympatické postavy. Jak už tady bylo řečeno jediný co ještě chybí je klasický konec nekonec. Přesto nemůžu dát mravencům odpad, věřím že v určitém rozpoložení se totiž může jednat o docela zábavnou podívanou.

V Bruggách (2008)

Vidět Fiennese v záporný roli a zemřít. Pokud trpíte na černý humor není prakticky možný, aby se vám Bruggy nelíbily. Dlouho jsem se nezasmál u něčeho tak vážnýho. Colin Farrell v jedné ze svých nejlepších rolí přerostlýho spratka. Dialogy mají šťávu, žádný nudný tarantinovský kecy. Jsem zvědavej na další McDonaghovu tvorbu. "Plenty of alcoves in Bruges."

Osudný omyl (1993)

Podobné béčkové erotické thrillery mě docela baví i když jde v tomto případě o dost rutinní záležitost a slovo erotické snad ani není na místě. Alicia Silverstone si s rolí Lolity poradila fakt slušně dokonce bych řekl, že film stojí převážně na jejím "hereckým" výkonu. Scénář je taková klasika, člověk si předem spoustu věcí domyslí navíc zde není ani žádná šokující scéna nohy přes nohu. Přesto má Crush určitý kouzlo a sem tam i záblesk napjaté atmosféry což je u režiséra Shapirova formátu docela překvapivý zjištění. I když on se vlastně film ve kterém hrají hlavní housle nádherná ženská a posedlost nedá ani pokazit