X-Men Origins: Wolverine (2009)

Wolverine se nedá natočit vyloženě špatně, máte-li k dispozici Hugh Jackmana, speciální efekty a cit pro akci. Především ale, kývne-li vám na roli hlavního "zlouna" Liev Schreiber. Stručně řečeno, Liev dal Sabertoothovi dokonalý filmový rozměr, chvílemi dokonce vrhal stín i na svého citlivějšího adamantiového bratříčka a to je Hughův Wolverine koncentrovaný charisma. Další samostatnou kapitolou je Ryan Reynolds, ten už bohužel takové štěstí neměl a jeho Deadpool byl spíš na okrasu než aby stačil do filmu pořádně "promluvit". Každopádně celkově velmi zábavná jízda od začátku do konce, plus jedno skandální odhalení na závěr. Daniel Negreanu po nocích mastí čortovy obrázky v zaplivaný putice s mutantama.

Franklyn (2008)

Ve světě počítačových her by byl Franklyn mysteriozně laděnou akční adventurou. Akční pokud budete hrát za Ryana Phillippa, mysteriozní vyberete-li si Evu Green (moje volba, nejen díky tomu že je pokoukatelná) a adventura v případě že si zvolíte Sama Rileyho či Bernarda Hilla. Celé toto podivné dobrodružství se totiž táhne napříč několika žánry a hlavní postavy jsou svým způsobem každá z jiného světa. Ve finále tyto reality splývají v jednu a i když od začátku možná tušíte pointu, je těžké odhadnout jak to dopadne. Rozuzlení by mohlo být sice o něco dramatičtější a celá ta romantická část možná malinko skřípala, ale jinak na debut moc povedený. Snad v budoucnu Gerald McMorrow neopustí vody fantasy na úkor klasických thrillerů. Slabší 4*

Zkrocení zlé ženy (1967)

Opravdu nádherná adaptace "krocení". Burton v roli citlivého, k ženám vždy ohleduplného džentlmena Petruccia od první vteřiny kraluje placu se svým přiblblým uchechtáváním (kterým začíná a končí každou větu) a spolu s Elizabeth Taylor si ukradli celý film pro sebe. Jejich něžná láskyplná interakce a výměna názorů stojí -jako vždy- za to :)

Staircase (1969)

An unpleasant exercise in bad taste? Po pravdě i tak se tato čtyřprocentní adaptace divadelní hry může jevit, zvlášť nepatří-li Rex Harrison a Richard Burton válející se v jedné posteli mezi filmové zážitky, které byste byli schopni bez ujmy absorbovat. Na druhou stranu je docela srandovní vidět tyhle dva slavný anglický womanizery (oba dohromady 11 manželství) hrát páreček stárnoucích gayů, kteří si neustále vjíždí do vlasů (to nejen proto, že jsou kadeřníci), ale ve skutečnosti se mají svým způsobem rádi. Jejich nonstop bitching je kouzelnej, bohužel je to vesměs to jediný kůli čemu má cenu vydržet až do konce, jinak se totiž ve Staircase vůbec nic neděje.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Rob Cohen je vizionář a průkopník. Coby režisér dobrodružných akčních snímků s tučným rozpočtem a elegancí provazochodců neohroženě balancuje na dětském vlásku nad hlubokou propastí odpadu. Člověk si pořád říká, že tentokrát už tam musí po hlavě zahučet, ale Rob a gravitace to je daleko daleko za hranicemi logiky možná ještě o galaxii dál než kariéra Dj Boba. Sledování tohoto filmu vyvolává rozpaky a zvědavost zda-li to myslí vážně, nebo jenom zkouší naši trpělivost. Vlastně nám pokládá otázku, jak moc jsme vylízaní, jak moc to musí blikat a nedávat smysl aby se nám to ještě líbilo a strávili jsme to bez následků. Já už jsem vylízanej asi dost, protože jsem to vydržel do konce, ale i tak mně několikrát spadla údivem čelist až na podlahu mimo jiné i z toho jak někdo mohl svěřit takové nekřesťanské peníze někomu kdo očividně nezvládá ani základní rutinu. Brendan Fraser je s každým dalším pokračováním mumie o něco míň zábavnější a o něco víc přihřátej. Jeho partner Luke Ford skvěle nahradil Rachel Weisz a musí se nechat, že jim to spolu sekne. Nebudu radši ani rozebírat ty strašné rodinné scénky (Fraser s Fordem se obejmou, střih na blažený úsměv Merie Bello) abych náhodou neodradil potenciální diváky a nepřipravil je o tuto "tour de utrpení" a nebudu si radši ani představovat v jakou hroznou "dynastii" by se mohlo zvhrnout případné čtvrté pokračování Mumie. Za jeden povedenej vtip s pytlíkem v letadle = 1*

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Novej red dwarf je prostě jinej, možná je míň vtipnej a možná trochu víc podobnej knížkám, jako celek ale všechny tři díly fungujou, respektivě ono jde o jeden díl rozdělenej na tři části, kde druhá a třetí část zachraňují trochu rozpačitej rozjed

Tyson (2008)

Hodina a půl zpovědi dost možná nejděsivějšího zvířete, které kdy vládlo boxérskému ringu. Bez zbytečných keců či snahy o manipulaci diváka, nic takového se nekoná. Tváří v tvář železnému Mikovi. 90ti minutový monolog, ve kterém mě nejvíc překvapilo, jak se Tyson dokáže kultivovaně vyjadřovat (k věci, v souvětích a bez zbytečných vulgarismů), hovoří navíc celkem otevřeně počínaje mládím přes všechny ty problémy v soukromí a některé jeho úvahy a sebereflexe mají skoro až sociální a filosofický přesah (ne fakt teď si nedělám prdel). Část ve které mluví Mike o svém trenérovi D'Amatovi působí vážně upřímně a v podstatě mě tak trochu zlomila abych začal Tysonovi věřit, že na diváka nehraje divadlo. Když tak nad tím přemýšlím, zpověd kterou zde absolvuje je vlastně velmi intimní. Nicméně pokud máte za to, že je Tyson hovado a šovinistický prase, tento dokument vám asi názor jednoznačně nevyvrátí. Přesto budete mít možnost přiblížit se k tomuto rozpolcenému člověkovi asi nejblíž jak je to jen možné a třeba nakonec po skončení filmu stejně jako já vyndáte Tysona ze škatulky -násilník a šílenej boxer co okusuje uši. ---- "You're smart too late and old too soon."

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Bruce Banner si tak dlouho hrál v laboratoři se zkumavkama až se ucho utrhlo a jakýmsi radioaktivním ozářením se z něho stal nasranej zelenej king kong. Později si samozřejmě uvědomil že to není žádná sranda, trochu víc vzrušení a emocí a člověk se probudí polonahej v pralese v jižní americe. Je to sice pořád o něco málo lepší než se v pátek setnout v knajpě za rohem a vzbudit se o týden později v las vegas, přesto je to dost nepraktický a teď když si k tomu připočteme ještě šílenýho strýčka Sama za prdelí, je jasný proč chce tu zelenou potvoru ze sebe dostat pryč. Co se nedá Hulkovi odepřít je fakt silný herecký obsazení a výborný finále, přesto tak nějak převládá pocit, že se nejedná o nic jinýho než další z dlouhý řady comixových adaptací bez špetky invence a tentokrát navíc bonusově s naprostou nulou humoru. Ale jinak jako comixová akční rutina to není špatný

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Pravda je, že potenciál x files není zdaleka tak využitej jak by si asi většina fanoušků představovala, Xka tam mnoho není, kromě Xzibita a jasnozřivého sympatického pedofila (?) s britským přízvukem. Oproti skvělému prvnímu filmu a ještě skvělejšímu seriálu u kterýho jsem se kdysi pravidelně posíral strachy (respektivě v noci když jsem nemohl oka zamhouřit) jde spíš o takovou milou reminiscenci starých dobrých časů, agenti jsou trošku vyzrálejší a dospělejší, hádají se sice pořád o stejných pí ale konečně spolu i tráví bezesné noci v jednom pelechu. Jo je to prostě příjemná nostalgie, škoda že nic víc

Poker After Dark (2007) (pořad)

Turnájek 6ti hráčů, buy-in $20,000, vítěz bere $120,000. Je možné vidět téměr všechny handy, což může být někdy trochu monotónní, na druhou stranu u stolu se většinou stejně neustále něco děje (zejména jsou-li přítomni herní katalizátoři typu Hansen, Negreanu, Farha) nebo se alespoň o něčem debatuje (obzvláště jsou-li přítomny továrny na trashtalk Hellmuth, Matusow, Sheikhan). Není to sice až tak zábavná pokoukanice jako High Stakes cashka (kde se odehrávají monster poty v pravém slova smyslu), ale i tak jde o velmi zábavnou záležitost kterou se dá, baví-li vás no-limit a zajímáte-li se o pokerové celebrity, docela dobře zabít nudné odpoledne v práci.