Horší už to nebude (2006)

Sympatická inteligentní komedie, která zpracovává klasické romantické prvky netradičním způsobem. (spoileričíček) Je dobře, že nakonec Haroldovi zůstalo v deníčku víc čárek pod komedií než v kolonce tragédie. Vážný konec by mně v tomto případě nevyhovoval (vyloženě by mě nasral :)). Hlavnímu hrdinovi prostě musí člověk fandit. Jediné co může trochu mrzet je, že i přes obrovský potenciál námětu jde "pouze" o klasickou romantickou komédii ze které šlo vyždímat určitě mnohem hutnější podívanou. Jinak herecké obsazení je fajn, hlavně Maggie Gyllenhaal je tentokrát koukatelná (narozdíl od její otřesné role v batmanovi) a nakonec i ty timexky to zahrály solidně (a na poslední chvíli:). Celkově vzato velmi příjemně strávený čas. Víc podobných komedií a jsem spokojený a bez peněz

Hrdinové letu 93 (2005) (TV film)

Dokumentární TV film, který neobsahuje prakticky žádné informace nemusí být nutně špatný, jste-li skálopevně přesvědčeni o tom, že divák je blb, kterého spíš zajímá velká spousta vymyšlených keců o charakterových vlastnostech pasažérů (typu -on si nikdy nenechal nic líbit, nenechal by se od něko terorizovat- ) a nedojde mu, že "The Flight That Fought Back" původně neměl být vlastně vůbec dokument, ale pokračování "Air Force One", ze kterého se bohužel vyklubala tak nudná a neakční podívaná, že jediný co tuto hromádku neštěstí mohlo ještě resuscitovat byla nálepka TV dokumentu

Hostel (2005)

O filmu Hostel jsem věděl asi tolik co o integracích transcendentních funkcí, takže toho nebylo moc a dokonce jsem ani dlouho netušil, že jde o horor. Většinou si tento žánr nechávám bez větších výčitek uniknout, asi hlavně kuli tunám samoúčelnýho gore hnusu, který mě příliš nerajcuje. V hostelu nějaké to řezání a cvakání núžkami samozřejmě je jinak by to že nejde o komedii o baťůžkářích a že se nemáme smát ale třást, pochopilo jen pár vyvolených kteří byli náhodou při vědomí. A to že jezdit na Slovensko není v dnešní době jen tak, že jde vlastně o takový trochu adrenalinový sport zejména pro američany,to ví přece každé malé dítě a nemusí se o tom točit film. No..na druhou stranu, prostředí/okolí Hostelu je minimálně za jednu * a upřímně, kdyby film nebyl zasazen právě tam nevydržel bych u něj déle než dvě minuty. Proč teda 2* už nevím asi mně příjde že celkově je Hostel trochu podhodnocen i když jde očividně o škváru s -klasicky- velmi sympatickými hlavními postavami

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Tento Mexický (Californský chcete-li) Robin Hood, s chlupatou hrudí, knírem a koženýma rukavicema, mě bohudík nikdy k srdci nepřirostl. Když tak nad tím přemýšlím asi za to může i seriál, který u nás běžel na začátku 90tých let. Co mě na Zorrovi prostě sere je, jaký to je věčně otravný lidumil a pacifista co navíc bohužel nepobral dost inteligence na to, aby si raději místo "ostře nabroušeného kordu" pořídil pistole a nemusel po nocích vyměnovat vojákům náboje za slepé abychom ho mohli vidět ještě v příštím díle. Zorra od Campbella jsem kdysi viděl v kině mám takový pocit a kromě Hopkinse a pár slušných akčních scén jsem ho už tehdy považoval za film, který opravdu není třeba vidět znovu

Noc husí kůže (1986)

Některé filmy hodnotím i když už je to hodně dávno co jsem je viděl, u tohoto majstrštyku to ale radši riskovat nebudu. Sice se mě to jako malýmu hrozně líbilo, mám ovšem takový neblahý tušení, že objektivně vzato to bude opravdu příliš velká prasárna na jakoukoliv pozitivnější recenzi. To Depešák: Tahle hláška mě taky utkvěla v paměti.

Než si pro nás přijde (2007)

S blížícím se koncem má člověk tendenci udělat si pořádek v šatníku, což je ostatně chování naprosto přirozené a logické, komu by se chtělo táhnout všechnu tu chlívparádu k poslednímu soudu. Bucket list je pohodová sentimentální komedie, která by mohla přidat na humoru a ubrat na brekancích, ale to už je prostě úděl amerických komedií, bez nějakého toho klišé a morálního ponaučení na závěr by to zkrátka nebylo ono. Celkově ale příjemná oddychovka na jedno použití

Pokerový král (2007)

Poker je hra ve které je zapotřebí štěstí, trpělivosti, trochu matematiky, intuice a boxovacího pytle ve sklepě kterej za to může. Mnoho filmů o této sem tam trochu morbidní zábavě není, nepočítaje blbosti ve kterých má záporák four of a kind zatímco hlavní heroj si syslí royal flush. V Grandu je poker znázorněnej tak nějak opravdověji, navíc je zde celá řada známých hráčů, pěknou roli si zde střihl např. Gabe Kaplan, který (krom toho že je skvělý hráč, bavič a očividně i docela slušnej herec) už nějakej ten pátek komentuje High Stakes Poker. Pokerové prostředí je samozřejmě velký plus a hlavní tahák, ale film funguje osbstojně i jako komedie, takže se nemusí líbit jen zapáleným fanouškům čertových obrázků. Jen mě mrzí, že pořád ještě nikdo nenatočil film o Člověče nezlobse

Slepý pistolník (1971)

Zábavný a příjemně absurdní spaghetti western s hodně zajímavým hlavním hrdinou (hloupý a slepý je prostě top), který má netradiční poslání - eskortovat 50 žen do Texasu, kde na ně čeká hromadná svatba s horníky (modelky a horníci k sobě prostě patří, co si budem povídat). Ženy ale unese banda lupičů do Mexika, kam se hlavní hrdina dostane díky svému chytrému kon. Následuje celá řada skvělých momentů, od srandovních až po opravdu napínavé (had v salátě, etc.) Ještě dodám, že Starr zde ztvárnil "jen" jednu z vedlejších rolí negramotnýho křupa a to tak že velmi přesvědčivě.