Malaria (2012)

Že kraťasům většinou pět hvězdiček nedávám, tak tady nejde jinak. Předvést v necelých šesti minutách takový příběh, invenci a napětí, to se vidí málokdy, nehledě na bezvadné westernovské prostředí. Prosím víc takových nabušených a povedených drobnůstek! 95%

Wolf Creek (2005)

Místy to mělo hodně solidní atmosféru, místy hodně solidní řežbu, místy se to strašně vleklo. Především první polovina filmu je úplně o hovně, nicméně kdyby se to sestříhalo tak, aby to nenudilo, zbylo by z filmu tak padesát minut. Proto průměrné hodnocení. 65%

Muž, který sázel stromy (1987)

Pokud je tohle opravdu podle skutečné události, tak se musím hluboce sklonit, co dokáže jeden jediný člověk, a co je tedy v silách lidské rasy. Nevzalo mě to ovšem tolik za srdce, proto ta půlhvězdička dolů, ale obecně se jedná o moc pěkný, optimistický a inspirativní příběh. 90%

Pod vodou (2020)

Celou dobu jsem si lámal hlavu s realističností (světlo, tlak), ale naštěstí je pořád u mě převažující efekt hodnocení prostý fakt, tedy jestli se mi film líbil, nebo nelíbil. Akce začne okamžitě a neskončí do poslední vteřiny. Takže jo, něco se odpustit musí, ale jinak za mě v pohodě. 70%

Ztracené dívky (2020)

Ve druhé polovině to znatelně ztratilo tempo, což je dáno především tím, že bez vaty by ten film měl tak 60 minut, což by samozřejmě neprošlo. Jinak se sice jedná o zajímavý příběh, pěkně natočený a zahraný, ale toho děje tam bohužel opravdu moc nebylo. 50%

Mizerové navždy (2020)

Nutno říct, že to byla celkem prdel, akční sekvence vytvářel někdo, kdo tomu rozumí, režie a střih na špičkové úrovni, nicméně scénář... Zaprvé to bylo o dost delší, než mohlo, a zadruhé se nějaké scenáristické přechody rovnají slovu fail, což je škoda. I tak samozřejmě lepší než všechny unuděné a utahané "klasiky" (Osvícení atd.). 65%

Bloodshot (2020)

Klasické výplachové béčko. Scénář bych k tomu nejspíš zvládl napsat i já, klišé a schémat, že by vystačily na tři filmy, ale když ono to tak hezky utíká, člověk se nenudí a bojové sekvence opravdu stojí za to. V rámci žánru tedy spokojenost, tyhle filmy já můžu. 60%

Slídilové (1992)

Bezva námět, bezva herci a nějak mě to nebavilo. Respektive do půlky jo a pak to nějak ztratilo tempo, začala se vršit klišé a můj zájem okamžitě opadl. Škoda, protože podle popisu i obsazení to vypadalo na něco jako Dannyho parťáky, což realita nepotvrdila. 60%

Gentlemani (2019)

Ano, Ritchie čas od času natočí nějakou sračku (Aladin, Trosečníci), ale veskrze to je nadprůměrný filmař s několika excelentními kousky. Gentlemani jsou film, který má Scénář s velkým S. Takhle propracovaná mozaika se dnes už jen tak nevidí, o špičkových hercích, fórech, režii... ani nemluvě. Kurevská paráda! 100%

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

V určitých mezích se mi to líbilo. Zabíjení, vulgarity, super střih, pár parádních scén (dýmovnice na policejní stanici). A jako protipól z toho čiší otravná ženskost (ta malá rákoska po pár minutách na zabití), kdy chlapi jsou svině a retardi, pár padesátikilových holek seřeže sto nadřených zločinců atd. Režisérku už prosím k ničemu nepouštět. 60%