Hostitel (2013)

Romantický film s několika pro děj vcelku bezvýznamnými sci-fi prvky, ale zato s množstvím dlouhých romantických scén.

Vikingové (2013) (seriál)

Po čtyřech dílech zatím skvělé a o třídu lepší než Tudorovci.

Legendární parta (2012)

Film, který kdyby byl kreslený, mohl by se směle zařadit do tvorby studia Disney z 80. let. Takhle konzervativní a zaostalý animák jsem už dlouho neviděl. Pokud se nebudete snažit pochopit připlácnutí del Tora do závěrečných titulků, jedno zhlédnutí vydržíte.

Atlas mraků (2012) odpad!

Povídkový film bez jakékoli pointy a propojení jednotlivých povídek (z nichž žádná by neměla šanci uspět samostatně) je vskutku revoluční, obávám se ale, že ne tím úplně správným způsobem. Kromě odsouzení otroctví myšlenka veškerá žádná, za to rádobyhlubokými výrazy ("umně" vyváženými záchodovým humorem v trampotách z domova důchodců) je tu přeefektováno. Opravdu máloco mě může urazit víc, než hromada záhadných jmen, obličejů, gest, barviček a svítících trubiček tvářících se jako velké umění a přitom skrývající jedno velké NIC. Může se směle zařadit k pseudouměleckým skvostům jako Zardoz či Battlefield: Earth. Asi nejlépe to vystihl komentář na imdb: "A movie that only intelegent people will understand and like."

Raubíř Ralf (2012)

Roztomilejší bratříček Trona čerpá svou sílu z originálního děje, prostředí a charakterů, čímž bohatě vynahrazuje o něco menší množství humorných gagů a ke konci dokáže i nelacině dojmout.

Skyfall (2012)

James Bond okraden o to jediné, proč ho stálo za to zhlédnout – o zábavnou a originální akci. Její nahrazení podprůměrnou artovostí přičítám silné vypočítavosti producentů a jejich vývodu, že padesátileté výročí existence bondovek je nutné pojmout opravdu velmi "vážně" a "důstojně". Problém nastává, když pro tvůrce "důstojnost" nastává v těchto případech: malém množství inovativních nápadů a velkém množství dobře kamuflovaných nelogičností, přičemž důstojnosti v tomto smyslu se našel ve filmu opravdu dostatek. Kasovně jim to jistě vyšlo, snad se této snahy trefovat se do vkusu publika neujmou další. A teď mě omluvte, musím si pro zlepšení zničené nálady běžet koupit notebook Vaio.

Total Recall (2012)

Instantní a nastavovaná kaše bez chuti a bez nápadu nesahá původnímu geniálnímu originálu a jednomu z nejlepších filmů vůbec ani po kotníky. Wiseman a Wimmer mě tímto svým zaprodáním hodně zklamali, ale snad šlo jen o to vydělat peníze na jejich další méně podbízivé projekty. Vzhledem k dosavadnímu mizernému výdělku se jim to ale bohužel zatím moc nedaří...

Střih (2011)

Film byl vcelku zajímavý, jen nerozumím některým názorům režiséra, jako třeba tomu, že nejprve pláče nad smutným osudem neobjevených režisérů, aby na konci filmu vyzdvihl hromadu neprofláklejších filmových děl.

V mlze (2012)

Dokonalé téma, dokonalé provedení, navazující na to nejlepší od Larisy Šepiťkovové. Zasloužená cena FIPRESCI v Cannes.