Lucifer (2016) (seriál)

Od takových jmen jako Len Wiseman či Neil Gaiman bych čekal mnohem víc než obyčejný crossover Californication a Kriminálky Miami.

Tajemný muž (2012)

Skvělý film propagující zvrhlou ideologii. Opravdu se všechny problémy vyřeší, když budeme hromadně odebírat děti jejich biologickým rodičům?

Bridgend (2015)

Film mapující extrémně znepokojivé téma logicky budí kontroverzní ohlasy.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Klasická pseudointelektuálština tria Wachowští-Tykwer, kterého mi už ani moc líto není (ač měl na začátku hezké filmy, ale to Troška taky), jen lituju, že se do toho připletl Straczynski a Naveen Andrews. Kamera, zvuk a hudba jsou ale na úrovni, což bohužel přispělo k povrchní percepci tohoto seriálu.

Svět patří mně (2015)

Film s autenticitou hodnou rumunské nové vlny vykresluje trable mladé dívky, které se hroutí svět, a ona přitom stále bojuje, a zůstává silná. Na KVIFF by se hodil spíš do hlavní soutěže, resp. do soutěže některého z festivalů velké trojky. Škoda jen nepříliš dotaženého konce.

Daredevil (2015) (seriál)

Hodnocení po pilotu. Po dlouhé době horký kandidát na nejpřeceňovanější seriál všech dob.

Sopchjondže (1993)

Óda na pchansori, aneb proč se korejské umění tohoto lidového zpěvu dotýká kořenů korejské kultury a života.

Agenti Dementi (2014)

Humor je poněkud španělsky specifičtější, ale pokud máte rádi Clevera & Smarta (jak se jmenovali v našem překladu komiksu), určitě si přijdete na své.

Dva dny, jedna noc (2014)

S železnou pravidelností dodaná další dardennovská dokonalost.