Akt (1997) (divadelní záznam)

Už jen tanec Miloně Čepelky si 5* zaslouží. :-) EDIT: Pravda, ten ano, ale jinak je obzvlášť seminář o trochu slabší. Je vidět, že pánové ještě trochu hledali svůj styl. 84 %.

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Dobrá hra, ale přijde mi celkově taková pozapomenutá a přehlížená. je to asi tím, že má pro jednou kvalitnější seminář než hru a pro představení jsou rozlišována hlavně podle her. Zde je spíše průměrná, zato myšlenka semináře jako diskuze po představení před představením byla výtečná a velmi dobře zpracovaná. Tentokrát 80 %.

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Pro mě nejhorší Cimrmani a velké zklamání. Sice jsou to lepší ***, ale na 4 to prostě není. Moc jsem se nezasmál, většina vtipů mi přijde taková... jednoduchá. Hodnotím teď, po shlédnutí v televizi, ale byl jsem i v divadle a už tehdy mi to přišlo takové rozpačité. Teď se mi to jen potvrdilo. 65%

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Klasika. Výborný děj a výborné podání. Ani po letech neztrácí své kouzlo. Až jsem nevěřil, že se mi to bude pořád tak líbit. Hodnotil bych možná i výš, ale nějak mám pocit, že 4* k tomu sednou nějak lépe. Neviděl jsem v poslední době žádné jiné díly a tak si nejsem jistý, jestli by to ve srovnání s nimi, nedopadlo hůř. EDIT: Tak po sedmi letech už jsem z toho asi vyrostl a mé nadšení celkem ochladlo. Teď už mi to přišlo ve většině míst spíše úsměvné. Asi že jsem od té doby viděl větší množství opravdu kvalitních westernů. Dávám 65%

Koloběžka první (1984) (TV film)

Viděl jsme teď v poslední době na ČT. V podobnou dobu jsem viděl i "Princové jsou na draka" a "O princezně, která ráčkovala" a tahle mě bavila nejvíc. Je vtipná, má některé pěkné písničky (Jitka Molavcová FTW!) a není tak stupidní jako druhé dvě jmenované. Mnohem víc se mi taky líbili kulisy, asi díky tomu, že pohádka obsahuje narozdíl od ostatních pěkné, neumělé, exteriéry. Dáda je v pohodě, respektive téměř v životní formě. Také mi přijde, že kostýmy nejsou tak hloupé a oči rvoucí.

O princezně, která ráčkovala (1986) (TV film)

Slabší trojka. Často stupidní a nelogické, ale mám rád pohádky. Největšími klady jsou Jirka Krampol, kterého jinak vážně nemám rád, a Královské reggae. Jinak dosti průměrné až podprůměrné. Opět jen pár kulis, celkem mi to jde na nervy. (Viděl jsem naposledy týden po "Princové jsou na draka", kde je to zcela to samé.)

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Pohádka má u mě velká plus za hudbu, ta je špičková. Nelíbí se mi však hlavně její chudost. Kolik je tam prostředí, 2? taky se mi nelíbí to sloučení pohádkových kostýmů a "moderních" hadrů. Chvílemi mě taky zaráží ta hloupost, co se tam někdy objevuje...

Auta (2006)

Spokojenost. Nic jsem neočekával a dostalo se mi pěkného filmu, který jsem dokoukal až do konce a který mě téměř celou svou délku bavil. Animace je výborná, některé gagy povedené a věřím, že pro děti to může být výborný film. Pro mě to obsahje až přespříliš moralizování, toho bych klidně snesl méně.

Beznaděj (2006) (TV film)

Ze začátku jsem si myslel, že to bude dobré, ale postupem času film v mých očích víc a víc upadal. S odchodem Rona Perlmana ze scény a postupným vývojem děje jsem se začal nudit a jen doufal, že film už brzy skončí, abych se nedočkal dalších trapných okamžikuů. Jsem příznivcem Stephena Kinga, knihu jsem četl nedávno a přišla mi dobrá. Film se od ní postupně víc a víc odchyloval a přidával některé úplně zbytečné nesmysly (krev z automatu!), zcela vynechal jednu postavu a mnoho scén a celkově byl chvílemi tak trochu mimo. Vše to završují psi na místě kojotů, kteří vypadají často komicky, i když chápu proč byli nahrazeni (ono sežeňtě cvičené kojoty, že?).

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Původně jsem chtěl dát víc, ale nedokážu si prostě opodstatnit, čím by si to film zasloužil. Trapná podívaná bez jakéhokoliv obsahu u mě prostě nemá šanci na úspěch.