Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Pro mě zatím asi nejhorší řada (viděl jsem zatím jen ty na COOLu). Můj hlavní problém byl, že se tam nenašel snad nikdo, kdo by mi byl sympatický. Všichni byli hrozní nesympatičtí idioti. Možná tak trochu James a Amanda, ale jinka idiot vedle idiota. Klady bylo pěkné prostředí, vyrovnané finále (oproti minulé řadě obzvlášť) a zábava okolo skryté (ne)imunity.

Batman & Mr. Freeze: Supernula (1998)

Animace mi neseděla, i v Mask of Phanatsm, který je o pět let starší, mi přišla lepší než tohle pseudo-3D. Rozhodně jeden ze slabších Batman-animáků, který většinu času postrádá to hlavní, Batmana. Nepříliš záživné, s nesympatickým Robinem a trochu hloupým dějem. Nejlepší mi přišel Mr. Freeze a jeho dobré namluvení. 3* resp. 65%.

Kancl (2005) (seriál)

Měli-li bych hodnotit po prvních 3, možná i 4 řadách, tak by to byla jasná 5, ale za zbytek, kde se snad z každé postavy včetně Jima a Pam, postupně stane komická loutka a kde vtipnost hodně rychle mizí nemůžu dát víc než slabší 4. S originální verzí to přestává mít většinu společného hned po pár dílech a stává se z toho "obyčejný" ale zábavný sitcom. Bohužel asi tak od páté řady to přestává mít společné prvky i se sitcomem, tj, zábavu. Čím to, že Britové, narozdíl od Američanů, ví, kdy se svými seriály přestat...

Kancl (2001) (seriál)

Skvělá věc. Je to sice komedie, ale svým způsobem dost depresivní a to se mi fakt líbí. Je to smutné, nutí mě to kroutit hlavou a nechápavě zírat, cítít se trapně a mlátit hlavou o zeď, ale nakonec vždy "odcházím" spokojen. Do Tima či Dawn se dá velice dobře vcítit a to dělá seriál hodně silným. Brent je naopak nechutný odporný arogantní hajzl, který nemůže být snad nikomu sympatický. Oproti Michaelu Scottovi se na něm snad nedá najít pozitivní vlastnost. Postava Tima je mi také bližší než Jim z US verze, ale to jsou spíš osobní preference. Dřív jsem měl pocit, že americká verze je lepší, ale po opakovaném shlédnutí jsem musel změnit názor. Už to, že jsem to viděl (prozatím) 3x dost vypovídá. Zatímco americká napodobenina udělá postupně úplně ze všech postav komické loutky (i z Pam a Jima) se špatnými vlastnostmi vynikajícími nad kladnými, tak zde jsou všichni (až na Brenta) "obyčejní" lidé. To je způsobenu i dobře zvoenou délkou. Nestane se z toho natahovaná břečka, jako z jeho zaoceánského dvojčete, která by už nevěděla co vymyslet. A i to finále mě dostává. :-)

Mamma Mia! (2008)

Na můj vkus příliš uječené. Z filmových muzikálů, které jsem viděl, jeden z nejhorších. Jen ty písničky za něco stojí.

Hitman (2007)

Timothy Olyphant mi na Hitmana neseděl. Ve většině scén působil spíš směšně než drsně. Bylo to dost nudné a scénář byl docela hloupý. No myslím že většina kritiky už to byla napsána lépe, než bych to svedl já. Stačí si přečíst Civalův a víte vše, co je třeba.

Pouta (2009)

No nevím, nic tak vyjímečného jsem v tom neviděl. Ne že by to bylo špatné, ale přišlo mi to takové "obyčejné".

BloodRayne (2005)

Žjóva, to bylo hloupé, nesmyslné a nepřehledné.

Hook (1991)

Tenhle film jsem v mládí miloval. Měli jsme ho i na kazetě a já vždy doufal, že se najde nějaký důvod proč ho sledovat. :-) Teď, s odstupem (viděno 27.8.), už zaznamenávám dost nedostatků, ale mé dětské vzpomínky nejde tak snadno pohřbít. EDIT 30.07.2020 Dobře ubírám hvězdičku. Nelze to hodnotit jen z nostalgie a po dalším shlédnutí je potřeba přiznat, že je to opravdu prostě jen OK rodinný film.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

O něco lepší než první část, ale má to spoustu nedostatků. Zajímalo by mě, proč je takové množství oproti knize předělané. Pán prstenů zůstal v knize zachován téměř netknutý, tady je to upravované tak často, že jsem si ani nestačil přebírat, co je původní a co jen filmové. Nejsem si jistý jestli je to o tolik horší předlohou nebo horší úpravou pro film, ale cv každém případě se mi to nelíbilo. Hlavně se mi nelíbil závěrečný souboj, který mi přišel oproti knize mnohem horší. Závěrečná konfrontace v knize pro mě měla sílu a užil jsem si ji, zde z toho byla pouhá bojová honička po hradě s velmi komickým pádem z hradeb. Epilog byl ještě zbytečnější než v knize a smrt některých postav by si zasloužila víc prostoru. Tsuanmiho přirovnání k Pánu prstenů mi přijde trefné. Rozhodně jsem si vůbec nepředstavoval Smrtijedy jako velkou hordu valící se jako skřeti vstříc smrti. A propos smrt. Přišlo mi zajímavé, jak snadno okolní postavy umíraly, přímo či nepřímo zabité Harrym či jeho kamarády. Tím mám na mysli hlavně vesměs nevinné skřety v bance, kterých umřelo nemálo a rozhodně vinou ústřední trojice. Těm to však bylo zcela jedno, jen šli hlava nehlava, život neživot za svým cílem. Film taky dost trpí na vysvětlování, když často odkazuje na věci, které v předchozích dílech nebyly vůbec zmíněny nebo se mihly jen okrajově. Třeba svým rodičům, kteří knihu nečetli jsem musel spoustu věcí dovysvětlovat.