Archer - 1999 (2019) (série)

Vesmírné zasazení mi osobně sedí víc než předchozí řady, ale zároveň je to stále to samé, s opakujícími se vtipy, referencemi na vše možné a hodně na sama sebe a s takovou dávkou otravnosti, že už to prostě leze krkem.

Příšerný host (1927)

Rozjíždí se to hodně pozvolna, ale postupně to napětím vystupňuje do úctyhodných výšin. Škoda slabší první část, kterou ještě zhoršil velmi nevhodný hudební doprovod u sledované verze.

Král padělatelů (1961)

Naštěstí je všechny pochytali, protože krást se nemá.

Doom Patrol - Season 1 (2019) (série)

Ke konci to tak trochu vyšumí, ale to v podstatě odpovídá naturelu celého seriálu. Přijde mi, že se až příliš tlačí na "podívejte se, jak je to ulítlé" a je to často jeté jen aby to bylo jeté, ale nemohu říct, že se mě to nebavilo. Postavy byly přiměřeně dementní, aby je mohl člověk mít zároveň rád a to včetně epizodních, jako Flex Mentallo nebo Beard Hunter. I když jsem se bál délky, nakonec to bylo celkem v pohodě. Dokázal bych si představit i lepší CGI a animační výkon, obzvlášť v poslední epizodě. Dávám opatrné 4* s výhradami a s přiměřeným očekáváním 2. řady, která se doufám nezbaví Mr. Nobodyho.

Ed Wood (1994)

Ano, asi je to přespříliš idealizující a vykresluje to Wooda jako lepšího člověka než byl. Vynechává nebo rovnou přechází to, že nebyl pouze nadšenec do filmu odvrhnutý první ženou, ale zároveň zřejmě alkoholik a nestyděl se lhát, aby vymámil z lidí peníze na filmy i když sám musel vědět, že se jim nikdy nevrátí. Přesto mi tenhle film dokázal předat onen entuziasmus, který se předat snažil, tu lásku k filmovému řemeslu, která holt je někdy mnohem větší než talent. Asi jen díky tomuhle snímku jsou populární filmy, které jsou tak nadmíru zábavné a které by byly po právu zapomenuty, ale kterých by byla rozhodně škoda. Lugosi byl dokonalý a Landau si cenu bezpochyby zasloužil.

Dalziel a Pascoe - Společenská žena (1996) (epizoda)

Slušná epizodní detektivka z maloměsta. Neřeší se žádné složité komplikované případy z (mezi)národním přesahem. Zážitek zhoršen ne moc padnoucím dabingem některých postav a otřesnou kvalitu obrazu v TV.

Průsmyk (2019) (seriál)

Nápadem vykrádající Most, ale je to o hodně horší. Jeden z vyšetřovatelů je krajně nesympatický, druhá je extrémně nezajímavá, ale je nám dostatečně zdůrazňováno, že ráda fotografuje a tak můžeme dlouho sledovat, jak hledá nejlepší záběr. Nevhodně umístěné a natahované flashbacky taky zrovna nepomáhají. Celé to působí hodně lacině natočené a ústřední písnička je strašná odrhovačka. Opuštěno po dvou dílech z nichž tomu druhému jsem měl už problém věnovat pozornost. 35%

Výlet do městečka Bountiful (1985)

Působí to často, jako by to ani neopustilo divadelní prkna a asi ani nemělo. Všechno je takové strašně teatrální a hlavně od hlavní postavy celkem přehrávané. 65% a lepší 3*.

Batman vs. Joker (2016)

Nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo být o dost lepší. 55%

Periskop nahoru a dolů (1996)

Hodně zapomenutelné a na největší hity Zuckera a Abrahamse to nemá ani zdaleka. Většina postav je strašně nezajímavá a jsou často zbytečné a nevtipné. Nebylo to příliš parodické a jako komedie pro mne málo vtipné. 40%