Miluji tě, teď zemři (2019)

Velmi zajímavý případ a oceňuji, že se dokument snaží být nestranný a nechává diváka udělat si vlastní závěr. Osobně si pořád nejsem sám jistý, jak bych situaci posoudil, ale jsem za to v podstatě rád a těší mě, že mi nebylo podsunuto, co bych si myslet měl. Pětku nedám, protože, a nejspíš chci mnoho, ale chybělo mi něco, co by mě posadilo do sedadla a donutilo dokument víc prožívat. Takhle jsem to spíš vstřebal, ale neuchvátilo mě to.

Správci osudu (2011)

Mnohem víc romance než sci-fi. Z počátku lákavé a pěkné, ale postupně to nějak upadá. Příběh o pravé lásce vítězící navzdory plánům jiných a stejně tak oslava svobodné vůle hodně ztratili částí o předurčení. Nepřispívá ani zcela předělaný konec, jen kvůli rozhodnutí studia. Spousta kvalitních a zajímavých herců, bohužel však utopených v ne příliš promyšleném příběhu. 45%

Dobrej policajt (2012) (seriál)

Celkově mi to přišlo spíš jen průměrné, maximálně mírně nadprůměrné, a to, že je to velmi otevřené a žádná linka není ukončena mi nedovolí dát víc než slabší 3*. Celkově mi to přišlo relativně dobře udělané, ale takové nemastné neslané, bez silnější atmosféry a tak trochu vykonstruované.

Carmen Sandiego (2019) (seriál)

Je určitě na škodu, že neznám žádnou z videoher s Carmen, určitě bych to ocenil ještě víc, ale i bez toho se to dá bez problémů sledovat a užil jsem si to. Animace mi celkem sedla (působí to na mě rozpohybovaností trochu jako takové západní anime) a myslím si, že to vypadá dobře. Postavy byly sympatické a rozmanitě zajímavé, obzvlášť titulní hrdinka a oba policisté. Příběh je takový dětsky seriálový, ale rozhodně neurazí. V oblasti namluvení není nikdo z hlavních postav, kdo by mě vyloženě nadchl, ale celkově mu zároveň není moc co vytknout a je dobré. Za mě 75 % a celkem chuť kouknout se na druhou řadu, až bude.

Šťastnou cestu (1943)

Celkem slušné, ale velmi schematické, předvídatelné a moralizující. Jako vždy kvalitní výkon Nataši Gollové a dobrá Jiřina Štěpničková drží film na dobrých 65%.

Perníková chaloupka (1933) odpad!

Jsem zklamán. Šel jsem do toho, na základně zdejších komentářů, jako do dalšího Plánu 9, který je tak špatný, že se musí člověk celou dobu smát, ale místo toho jsem dostal příšernou nudu, kde pořád jen poskakovala banda andělíčků a jen občas to bylo proloženo humornou scénkou. Nekvalita je tam rozhodně obrovská, ale zábavný faktor není takový, jak jsem doufal.

Pose - Season 1 (2018) (série)

Velmi zajímavý pohled na kulturu a lidi, o kterých bych jinak měl jen minimální podvědomí. Kultura bálů pro mě něco zcela neznámého a strašně se mi líbilo, jak lidé, kteří byli majoritní společností odvrženi si dokázali vytvořit vlastní svět, z většiny tvořený pozlátkem, ale nabízející jim nějaký cíl a metu, pro kterou se snažit. Z této strany skvělý počin.Na druhou stranu, když se odhlédne od tématu, se jedná o docela standardně udělaný seriál, který po scénáristické stránce nenabízí nic převratného a většina věcí proběhne přesně tak, jak by člověk čekal. Proto nemůžu dát plný počet ale jen 4+. P.S. Nejlepší postavy jsou Pray Tell a Elektra. 82%

Osamělá holubice (1989) (seriál)

Pochopil jsem z toho, že Divoký západ byl hodně malý a o náhody v něm rozhodně nebylo nouze. Vždycky jsem měl pocit, že Spojené státy jsou o něco větší, než jak bylo podáno zde. 65%

Šašek a královna (1985) (divadelní záznam)

Asi to prostě není můj styl. Nebavil jsem se, vtipné mi to většinu času nepřišlo a meta rovina představení zřejmě není nic pro mě, protože mě téměř rozčilovala. 45%