Bohemian Rhapsody (2018)

V podstatě celkem obyčejný "biopic", jen o něco bombastičtější a často nepřesný. V kině by to možná byl větší zážitek právě díky té bombastičnosti. Příliš nechápu, proč kolem sebe vyvolal takové pozdvižení. Jako fanoušek bych si raději pustil nějaký opravdový dokument a záznam koncertu a měl bych obě roviny podané kvalitněji.

Roundhay Garden Scene (1888)

Malý krůček pro partu lidí, ale velký skok pro kinematografii.

Con Air (1997)

Trochu moc přehnané. V první části to ještě jde a jedná se o zábavnější sledování, ale s postupem času to jde tak daleko, že to přestává být zábavné. 50%

Cukrář (2017)

Chybělo mi tam více motivace pro jednání postav a Tim Kalkhof mi úplně nesedl, ale je to zajímavý příběh a nahlédnutí do pro mně celkem neprobádaného světa. 65%

Infiltrace: Obchod s důvěrou (2019) (TV film)

Velmi nekvalitně zpracované. Jak mohly všechny rozhovory natočené skrytou kamerou být bez otitulkování, to opravdu nepochopím. To je snad úplný základ, pro věci nahrané takovým způsobem i u těch horších televizních reportáží. Podobně mi nejde na rozum funkce vložky s lístky. Nějaké 2 minuty, které nijak nesouvisí se zbytkem a už se k nim nevrátili. Když dělám dokument o určité věci, proč tam nacpat doprostřed krátký segment o zcela jiné věci? Osobně pak neoceňuji ani zpracování plné šokujících prohlášení, dramatické hudby a samoúčelných záběrů. U "Obchodu se zdravím" jsem ještě dokázal ocenit přínos, který dokument měl, ale zde už se mi začal použitý styl zajímat a musím si přiznat, že se prostě nejedná o příliš dobrý dokument a že se snaží opět hlavně emotivně zapůsobit než aby byl opravdu kvalitním zpravodajstvím.

Infiltrace: Obchod se svědomím (2019) (TV film)

"Dokument", pro který jsou mnohem více než objektivní žurnalistika důležité pocity a emoční působení. Nějak nechápu, proč je to spolu v cyklu s Aktipem a "šmejdy", protože zde zřejmě nešlo o žádné cílené oblbování a okrádání lidí, ale o lidská pochybení. Způsob, jakým tam zařadili "infiltraci" jen proto, aby to spadalo do cyklu, byl dost trapný.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nebyl jsem asi cílovka v době prvního dílu a rozhodně jí nejsem nyní, téměř o 20 let později. Takže v podstatě moje chyba, ale je to prostě strašně trapné a nevtipné. Stifler byl ta nejhorší věc už v originále a s narůstajícím věkem je to jen horší, což je problém, protože na "humorných" situací kolem něj film z větší části staví svůj humor. Zbytek jsou z větší části samoúčelné odkazy na původní film, které nepobavily také. 25%

Strom ve zkumavce (1943) odpad!

"Máte nějaké dřevo? A mohla bych ho vidět? To jste věděli, jak je skvělé a všude? To asi chcete, aby bylo dál fajn, že? Byla by škoda, kdyby se mu něco stalo. Naše laboratoř se o to může postarat, takže jistě budete souhlasit, že si zasloužíme peníze, že? Děkujeme a tady máte komiky, abyste to lépe skousli. "