Taková láska (1959)

Způsobem vyprávění rozhodně zajímavé, příběhem naopak vůbec ne. 50%

Předtucha (1947)

Hrušínský dobrý, ale zbytek mě spíše iritoval. K Jarmile se bratrové i kamarádi chovali nepěkně moc, ale prý to mělo být to správné, oproti Toufarově (který se prý později stal knězem) zlu, o kterém by se i dalo dosti pochybovat a tak muselo být párkrát doslovně divákovi představeno. Sama linka s předtuchou jak zde byla podána dost hloupá, natož ve spojení s prohlédnutím mladé dívčiny ohledně slizkého cizáka (který byl špatný už svou cizostí, jediné správné byly zajeté vesnické pořádky). 35%

Frigo na mašině (1926)

Samo o sobě spíše na 4* hvězdičky, protože je to někdy až zbytečně natahované a obsahuje to hlušší místa, ale je potřeba ocenit dobu vzniku a sním spojené Keatonovy nápady, ale hlavně jeho výkony a jejich provedení. Nemá to takovou myšlenku, jako ty nejuznávanější Chaplinovy filmy, ale takový geniální kaskadérský výkon se jen tak nevidí. Stejně mi ale trochu více sedí Keatonovy kratší díla. Jak Chaplin vynikne spíše ve filmech, než ve svých, obvykle dosti schematických groteskách, tak Keatonovi spíše sluší délka okolo dvaceti až třiceti minut.

Manželství po italsku (1964)

To, že oficiální text nepopisuje skutečný děj, je rozhodně zajímavý experiment.

Predátor (1987)

Výborný slasher horor (možná ten nejlepší), kde je banda uječených školaček nahrazena tlupou drsných žoldáků a ještě to obsahuje Arnieho v nejlepší formě. Co víc si přát? "Go! Run! Get to the Choppa!" 90%

Zkáza planety Země (2013) odpad!

Ale párkrát jsem se zasmál. Dabing 2 z hlavních postav jedním a tím samým dabérem byl jen třešnička na dortu, tedy spíš shnilou třešní na hromadě výkalů. 5%

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles (2019)

Moc jsem se na to těšil, ale když ony jsou ty želvy tak strašně ošklivé a celé je to takové moc dětinské. Co oceňuji je velmi kvalitní dabing, hlavně většiny DC postav. 60%

Dračí princ (2018) (seriál)

Je zřejmě, že se to snaží být novým Aangem či Korrou (spíš Aangem), ale jejich kvalit to zatím rozhodně nedosahuje. Dalo by se říct, že je to zaměřeno hlavně na dětské publikum, ale to byl Avatar taky a zaujmout dospělého dokázal víc, protože byl prostě lepší. Ať už v tempu, humoru, příběhu či zajímavosti postav. Přesto to není špatná podívaná a na další řadu se rád podívám. 65% EDIT: I po třetí řadě v podstatě to samé. Záměr být epický, humor většinou na nevhodných místech a přehnaná snaha být něčím víc, ale stále dobře sledovatelné.

Alexandr Dumas starší (1970) (seriál)

Působí to až příliš zkratkovitě čiší z toho televizní inscenovanost na sto honů. Navíc se to dochovalo v tragické kvalitě, která zážitku také nepřidává. 45%

Explosion of a Motor Car (1900)

Líbil by se mi závěr, ve kterém by je znovu sestavil a oni pokračovali v jízdě. 55%