Jack a obři (2013)

Jako pohádka asi dobrý, ale jako fantasy spíše podprůměr. Kdyby to dali od osmnácti let přístupné tak by trocha té brutality vyvážilo ty nepovedené vizáže obrů, kostýmy a taky vlastně i samotný děj který je po prvním zhlédnutí asi tak znovu zábavný jako sánkování do kopce.

TRON: Legacy 3D (2010)

Vizuálně minimálně zajímavé, obsahové dokonale prázdné.

Sherlock Holmes (2009)

Pohádka která na mě působila jako směsice béčkových akčních "perel" a parodií jako např. Scary Movie či Austin Powers. Scary Movie to nicméně chvílema oravdu byl. Nechápu to nadšení z téhle slátaniny.

Kdo přežije (2000) (pořad)

První sezonu na Borneu jsem viděl čistě náhodou když jsem doma marodil a jen tak ležím v posteli a po Snídani s novou se najednou rozjela zvláštní znělka a dramatický úvod Jeffa Probsta. Tehda ještě nebyli žádní Vyvolení či Big Brother, Superstary ani nic podobného takže tahle reality show na mě působila jako zjevení. Sjíždím všechny sezony a mám období kdy stihnu celou sezonu za dva dny. Prostě to žeru a jsem tak daleko že se nachytám jak přemýšlím jak bych to hrál já.

Základní instinkt (1992)

Pamatuju ten humbuk kolem filmu, to množství legend kterým ten film dal možnost vzniknout a tak trochu to přispívá k větší glorifikaci než si asi zaslouží. Každopádně jde o nadprůměrnou podívanou a špičku v žánru který má něco co ho posouvá do výšin a to je Sharon Stone. Dospívání na začátku 90 let to byla pro spousta pubertáků jména jako Darth Vader, Terminátor, Rambo a Sharon Stone a to asi mluví za vše:-)

Podfukáři (2013)

Hrozná kravina která viděla logiku z jedoucího vlaku a vlastně ani to ne protože seděla u protějšího okna. Film mi lezl neuvěřitelně na nervy a wtf efekty byli spíše k smíchu, navíc hrdinové-kouzelníci na provázcích byli krajně zralí na odstřel. Ani Melanie ani Morgan to nezachranují. Na jedno použití.

Dannyho parťáci (2001)

Jeden z těch vzácných filmů který se neomrzí.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Chápu že fandové Star Treku zažívají ráj na zemi, ale mě tahle Star Trekovská manie nikdy nezasáhla jak jsem psal u prvního dílu a tak jsem se mohl akorát podívat na solidní sci-fi která podle mě nedosahuje zábavnosti jedničky a na zadek si z ní rozhodně nesednu.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Minimálně první polovina filmu je fakt zábavná ve všech těch parodováních žánrových klišé, navíc se tvůrci nebáli pořádných gore efektů což taky potěší. Boužel v půlce filmu spadne řetěz a už se nepodaří ho nahodit a nuda se vyskytuje více než by bylo záhodno.

„Babičky dobíjejte přesně!“ (1983)

Předlouho jsem hledal TEN film co mě jako malého tak děsil. I dnes tam jsou momenty které by dnes neprošly, nostalgie zafungovala na celé čáře ale žádné veledílo to opravdu není.