Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tak trochu filmový návrat v čase třebaže je to r.2012. Cruise je tu někdy fakt cool hlavně při jeho CQC řízlé krav maga a vůbec ruční práce je efektní, k tomu pár drsných hlášek, film pěkně utíkal, ale i díky pro mě lehce odfláklému konci po tomhle dílku už ani neštěknu.

Carrie (2013)

Zdejší komunita zřejmě ztrácí soudnost když jde na paškál někdo s pokusem natočit nějaký remake, chranbůh jde-li navíc o nějakou kultovní zaležitost. Nevím co víc byste chtěli, vždyt Carrie 2013 je moderně oháknutá zaležitost která baví a narozdíl od mnoha jiných "hororů" není k smíchu. Navíc mě dostala slečna Chloe kterou bych taky neměnil. Jediné co bych vypíchnul je ten konec, to si mohli odpustit a hodit titulky o 5 minut dřív.

Večírek (1968)

Skvělá komedie s několika scénami které vás prostě totálně odbourají. Dlouho jsem se takhle nenasmál. Klobok dolů před Sellersem.

Život pod vodou (2004)

Tehle druhů filmů je po hříchu pomálu. Nedá se u něj definovat žánr, a chvílema nevíte jestli si z vás dělají prdel nebo jak vlastně to uchytit. Ne tenhle film se nijak uchytit nedá, je to totiž totální úlet, magořina, ujetost ale taky kus vypravěčského a filmového mistrovství. Bud to kápne na notu vašemu vkusu a budete to zbožnovat nebo vás to mine a budete to považovat za odpadní materiál. Obojí je možné a já osobně patřím k tomu prvnímu táboru a stejně tak ale chápu to nechápání táboru druhého.

Lásky čas (2013)

Na dalšího Curtise jsem se moc těšil a bláhově očekával další skvost jako Láska nebeská latka znovu zustala nepřekonána, a asi to tak zůstane. Film je to pěkný ale toho cukru je někdy moc, nejdřív to začíná jako klišé o cestování v čase se vším co to obnáší, ale pak to nabere směr které ty klišé boří do základů a do konce filmu nevítě co čekat. Konce filmu který je skutečný vrchol filmu díky kterému přivřu oči nad malinko moc přesládlosti a nad nefalšovaným pokusem o japonskou a jihokorejskou specialitku a to je citové vydírání. Mužete to brát jako sci-fi romantickou komedii, tak trochu jako drama ale hlavně asi jako pozastavení se a trochu popřemýšlet nad tím megauspěchaným životem, že k tomu aby byl den vyšperkovaný k dokonalosti nemusíte skákat časem, že něco je prostě nutné brát jak to přichází a něco je tak nicotně nedůležité že nemá cenu se tím trápit a už vůbec ne se zavírat do tmavé komory.

Elysium (2013)

Velké, okázalé, nezdravýma barvama zářící hovno. Logika zde neexistuje, ale ani ta elementární viz. J*A*S*M. Jednu * dávám za nápad a výpravu. Zbytek je čistokrevná škvára a film asi vyhraje závod o nejrychleji se z hlavy vykouřící hovadinu roku.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino dal filmu další klenot, jeho další pocta jednomu filmovému žánru dala vzniknou nejlepší tarantinovce od Kill Bill. Celý herecký ansánbl byl užasný, dialogy, galony krve, nadsázka, soundtrack, smrt samotného Quentina ve filmu, no prostě všechno co od Tarantinovky čekáte. Dlouho jsem neviděl tak zábavný a nezávadný film.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Tohle se mi těžko hodnotí, protože mám nutkání dát odpad kvůli osobnostním kvalitám moderátora na druhou stranu podobný formát tady není a semtam to je docela zajímavé. Ale stejně mu nikdy neodpustím dokonalé vyfakování Paní která zaslouží obdiv na jedné straně a dokonalou oslavu a gloriolu a dokonale "ano"strané nabídnutí prostoru mediálního její oponentce na straně druhé, který dokáže stejně jako naším dokonalým moderátorem kritizované bulvární media pootočit mocným kolem veřejného mínění. Tfuj. Tfuj. Tfuj. A ještě tisíckrát do ksichtu tfuj.

Gravitace (2013)

Strhující film kde napětí prosakovalo až ke mně před plátno, ba dokonce víc procházelo mnou samotným. Dlouho se mi nestalo abych tak držel palce hlavnímu hrdinovy, abych v duchu řval - a málem nejen v duchu - "ježišmarjá tak už se chytni něčeho, nebo sakra dělej pohni zadkem nebo ztratíš vědomí. Ukázkové připomenutí jak je ten domělí "Pán všeho tvorstva" nicotný a křehký.