Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Jeden z těch u nás méně známých seriálů a je to velká škoda protože je to druh sitkomu který prostě nejde vypnout.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Nevím jestli to bylo únavou díky pokročilé hodině při popůlnoční premiéře nebo zbůsobené notnou vatou která místy měla aspirace na ukolébavku ale v kině jsem za mnou slyšel chrápání!!! a i já jsem se až nezdravě často díval na hodinky. Stejně jako u "jedničky" i druhý Hobit je notně vyvatován to je prostě fakt a spoustu toho zapomente už když vyjdete z kina což se mi u Pána prstenů fakt nestávalo. Na druhou stranu sudoplavba a hlavně hra na honěnou s drakem je nezapomenutelná a kulervoucí a takhle by mělo vypadat vyvrcholení filmu, co mi vadilo byli násilné střihy uprostřed absolutní vrcholné scény a taky mín elementů pracovně nazvaných "Nesmrtelná bojovnice Xena točící se dvestěpětapůlkrát za sekudu kolem své osy" jak to předváděli sliční elfové.

Zombieland (2009)

Příjemná a hlavně světe div se jistou originalitou oplývající sonda do takové normálního světa s normálními problémy až na jednu maličkost a sice že 97% lidsta jsou oživlé mrtvoly které chtějí ty tři% ke svačině. Bill Murray hodně pobavil to jen tak nezapomenu na rozdíl od zbytku téhle jednohubky, sice chutné ale pořád jen jednohubky kterou zblajznete raz dva a nic vám po ní nezustane, ani vzpomínka.

Jak svět přichází o básníky (1982)

Tahle série je zvláštní. Nevzpomenu si na jiný příklad filmů které někdy fakt nenávidím a hlavní hrdinové jsou mi z duše protivní že se v mně pění krev, ale přesto se na ty filmy znovu podívám abych zjistil že jsem schopný ty protivy překousnout a sledovat jejich životní poutě.

Chladnokrevný (2012)

Jakmile slyším spojení komorní thriler tak už to je pro osobně natolik zajímavé spojení že neodolám a musím ho vidět. Minimum prostředků a neznámí herci vlastně nejsou nijak na škodu když to hlavní a nejlepší na tom celém je skvělí příběh, doplněný o dávku solidní brutality, asně vymantelované archetypy postav které přesto umí překvapit.

The Iceman (2012)

Nevyužitý potenciál jako čuně. S hlavního hrdiny šel strach i kdyby měl v ruce místo bouchačky cukrovou vatu a v druhé nafukovací balonek. Jinak mě ale film chvílema docela nudil. A proboha dejte už někdo té Winoně Ryder pořádnou roli, měla tam zas jen štěky ale kdykoli se objevila na scéně tak s ní nešlo spustut oči, ta šed filmu se najednou obarvila.

Bůh žehnej Americe (2011)

Nějvětší hrůza je že tohle nastavené zrcadlo společnosti ukazuje pravdu pravdoucí a za nějakých 300 let bude průměrný člověk 180 kilový pojídač hamburgerů, sedící rozvalený v křesle, s IQ asi tak 70 v jedné ruce myš, v druhé plechovku černé limonády a na očích brýle na virtuální realitu, bude vědět kde si jaká celebrita uprdla, ale v normálním světě bude nepoužitelný. Scéna z kina je na jedničku dvakrát podrtrženou.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Výborná, poctivá, značkou made in halywůd nezprasená detektivka která na mě zapůsobila tak jako od skvostého Seven žádná. Jsem rád že jsem evropskou verzi viděl dřív než tu americkou. Kterou ted vlastně ani nemá potřebu vidět. Proč taky koukat na kopii že.

Motel smrti (2007)

Časem tenhle film splyne s davem, ale přesto tam byli vyjímečné chvilky. Zaujalo mě jak lze natočit s minimem prostředků - od herců po kulisy solidní podívanou ale na na čtyři* to není, protože jako bumerang se vám pořád vrací " na co probůh čekají, proč neutečou, ti jsou tak blbý že by asi měli chcípnout...

Total Recall (2012)

Já jsem spokojen, čekal jsem daleko větší prů.er. Chvílema to silně připomínalo mix. Uprchlíka, Butche a Cassidyho a Terminátora ketré všechny spojovala Kate Beckinsale která strčí do kapsy i předlohu Ironsida - zabte mě ale je to tak a scény kde byla jsou nej filmu. Nevím proč tak strašně odflákly konec. Konec filmu i konec Ironsida v sukni....