Battle Royale (2000)

Tohle mohli natočit jedině Japonci. Nikde jinde by takový film nemohl vzniknout. At zije originalita. Takový mix násilí a krve spolu s vtipnými momenty, k tomu hudba u scén kde byste ji nečekali se jen tak nevidí. Parádní film.

Boku no kanodžo wa saibógu (2008)

Asijské filmy si začínám stále víc zamilovávát. Nejdřív to byly horory, ale díky chlapíkovy jménem Jae-young Kwak a jeho My sassy girl jsem objevil i romantiku a komedii z Asie. Cyborg girl je další klenot. Písen "Happy Birthday To You" pro mě tímto dostává jiný rozměr:-). Jako vždy vyvolává cestování časem spoustu logických otázek, ale i tohle filmu odpustím. Stejně jako u MSG je konec znovu užasný. Už se těším na další film tohohle režiséra.

Ledové ostří 2 (2006)

S prvním dílem se to nedá srovnat. Hlavní hrdinové jsou chvílema nesnesitelní, slabý scénář a málo nápadu, v podstatě vykrádání původního skvělého filmu, když dva dělají totéž není to totéž.

Píseň pro nevěstu (1998)

Hodně špatný scénář, k tomu přičtěte špatné herce, jako pozadí hodně stupidně a uměle vytvořená atmosféra 80 let kterou filmu nevěříte ani trochu. Zápletka která je všem jasná už 5 vteřin po titulcích. Výsledek je zoufalá nuda a utrpení při sledování filmu. Ruce pryč.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Tak tenhle film jsem si pustil pozdě v noci když se mi ještě nechtělo spát, že se na něj dodívám do konce kdy hodiny ukazovali pět ráno jsem nečekal, a u malo kterého filmu jsem tak dlouho vydržel. Ale tenhle film se prostě nedal vypnout s tím že ho dokoukám druhý den, opravdu ne. Doporučuju všem kteří mají rádi romantické filmy, ještě jinak, všem kteří mají rádi filmy at si tenhle nádherný film seženou a pustí. Po tomhle zážitku najednou vypadají americké romantické komedie naprosto uboze. Dokonalý filmový zážitek, budete chvíli v napětí, a hned na to budete prskat smíchy, a dočkáte se epilogu, který je naprosto odzbrojující, s pointou která vám proběhne tělem a zastaví se v srdci. Klíčový citát z tohohle veledíla si zapíšu. Závěrem jenom jak už to předemnou někdo říkal - tohle je případ filmu kdy 5* je málo !!!

Líbánky (2003)

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal průser, a nakonec to dokoukal do konce. Film utekl rychle, což je jasný důkaz jeho zábavnosti, pokud můžu mluvit za sebe. A byli chvíle a nebylo jich málo kdy jsem se hlasitě od srdce zasmál. Dvě věci: možná mě film tak bavil kvuli Brittany Murphy která film v podstatě spolu s Kutcherem celý drží, a za další pokud chcete vypnout mozek a jen se bavit tak Líbánky jsou to pravé.

Srdcem jinde (2003)

Jedna věc je plachost, když je ten dotyčný navíc přihlouplý trouba tak je tragedie na světě. Velice poučný a zajímavý film.

John Q. (2002)

Hodně přihlouplý film. Hotová učebnice filmových klišé, a k tomu emoce kterých film rozlévá po galonech. Emocí je tolik že na diváka působí uplně obráceně než tvurci zamýšleli - vůbec. Jednou a dost.

Janghwa, hongryeon (2003)

Není to vlastně horor, spíš psychologické drama, a ve výsledku vlastně velice smutný film. Navíc je to látka pro psychiatry a psychology. To záverečné vypointování příběhu je komplikované, všechno do sebe zapadne, nevím jestli je šokující, pro toho kdo viděl více podobných filmů z Asie tak ví že ty pointy jsou si hoooodně podobné. Těch scén kdy jsem se bál až mi běhal mraz po zadech tam pár je, a jsou tam zasazeny tak nějak mimochodem, prvoplánově za učelem vyděsit s příběhem zas tak nesouvisí ale učel plní dokonale.